від Горбі

З 1 жовтня львівська міліція перевірятиме, чи продають підприємці алкоголь після 22.00

З 1 жовтня львівська міліція перевірятиме, чи продають підприємці алкоголь після 22.00

У Львові відучора, 27 вересня, купити вино, горілку, коньяк чи слабоалкогольні напої (скажімо, пиво) у крамниці, супермаркеті чи кіоску з 22.00 до 10.00 стало деюре неможливим. Рішення про “сухий закон” прийняв виконавчий комітет Львівської міськради минулої п’ятниці. Ці напої у згаданий час можна буде спожити лише у барах, нічних клубах та ресторанах… Мабуть, багато львів’ян згадали часи своєї молодості, коли спиртне можна було придбати лише за талонами, окрім того, не у всіх магазинах і лише у відведений для цього час.

У мерії кажуть, що рішення виконкому є обов’язковим до виконання, а порушників каратимуть згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення. Зокрема, з 1 жовтня міліція Львова почне перевіряти діяльність підприємців, які реалізують алкогольні напої, щодо дотримання заборони на продаж алкоголю з 22.00 до 10.00. Про це вчора  повідомив начальник управління міліції м. Львова Станіслав Броневицький. Мовляв, оскільки рішення про заборону продажу алкогольних напоїв із 22.00 до 10.00 виконком Львівської міськради прийняв тільки 24 вересня, то багато підприємців ще з ним не ознайомлені.

Головний міліціонер міста певен: рішення є потрібним і на часі. Як приклад навів, що аналогічний документ про заборону продажу алкоголю в нічний час уже прийняли у Вінниці та Хмельницькому. Правоохоронці констатують, що в цих містах від часу набуття чинності цього табу злочинність зменшилася. “Аналіз криміногенної ситуації у Львові свідчить про те, що значна кількість злочинів стається у стані алкогольного сп’яніння. Є факти, коли важкі резонансні злочини скоюють напідпитку”, – наголошує Станіслав Броневицький. Особливо невтішною та кричущою є ситуація з молоддю. Так, 26 вересня у Залізничному районі міста вживання оковитої для молодиків закінчилося справжнісінькою різаниною: один зазнав поранення у живіт, інший – у грудну клітку.

За порушення згаданого рішення, як наголосив начальник міліції міста, підприємців можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Зокрема, оштрафувати у розмірі від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Ба більше, через ДПА їх можуть позбавити ліцензії на торгівлю алкогольними напоями. 

Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики Львівської міської ради, також певна, що рішення міськвиконкому цілком на часі. “У Львові, який є культурною столицею країни, продаж алкогольних напоїв у нічний час є неприпустимим. Це порушує спокій городян, призводить до збільшення злочинності, а також згубно впливає на здоров’я молоді”, – каже посадовець. Вона наголосила, що за останній місяць надійшло вісім скарг про порушення громадського порядку.

Для багатьох підприємців рішення, яке прийняв Львівський міськвиконком, залишається й надалі не відомим. У Ратуші обіцяють провести ознайомчі зібрання. Зрештою, підприємці певні: міськвиконком перевищив свої повноваження. Люди бізнесу обурені, що жодних засідань, на які б їх запросили для обговорення цієї ухвали, не було. Також досі ніхто не знає, як саме виконуватимуть це рішення дирекції мереж супермаркетів Львова, які працюють цілодобово.

Марія Досяк
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8258 / 1.55MB / SQL:{query_count}