Сухий пайок для лікарів та вчителів

Львів отримав перші контрольні цифри бюджету на 2011 рік. Для гуманітарної сфери вони виявились невтішними – на 34 млн грн меншими, ніж цього року

Львів отримав перші контрольні цифри бюджету на 2011 рік. Для гуманітарної сфери вони виявились невтішними – на 34 млн грн меншими, ніж цього року. За словами Андрія Стецьківа, голови комісії фінансів та планування бюджету ЛМР, загалом розмір загального фонду бюджету майже не змінився. Однак відбувся перерозподіл доходів та видатків.

– Якщо у 2010 році за контрольною цифрою Кабміну видатки на освіту становили 510 млн грн, то вже наступного року – 490 млн грн. Це при тому, що наша освіта і досі не жирувала. Ці кошти йдуть безпосередньо на зарплату, на оплату енергоносіїв. Я вже не кажу про ремонт самих навчальних закладів – його ми проводимо за рахунок бюджету розвитку. Аналогічно виглядає ситуація і з фінансуванням міської медицини. Так, якщо у 2010 році на цю галузь передбачено 360 млн грн, то вже наступного медицині, згідно з контрольними цифрами, перепаде на 10 млн грн менше, – констатував Андрій Стецьків.

Олег Іщук, директор департаменту фінансів Львівської міськради, пояснює це новим бюджетним кодексом, згідно з яким низка податків, які раніше йшли в держбюджет, тепер залишатиметься в міській скарбниці. Тож і видатки теж відкоригували.
– Місто отримало змогу залишати собі плату за торговий патент та податок за реалізацію безготівкового майна. Бюджет розвитку також поповниться двома видами податків: єдиним податком, і, очевидно, ми матимемо право встановлювати частину податку на доходи. Зараз він становить 25%, натомість держава запроваджує 20%, а решта може встановити місто. Логічно, що ми отримали і додаткові видатки. Держава скоротила на 2011 рік фінансування соціально-культурної сфери міста на 34 млн грн, очевидно з перспективою дофінансування з міського бюджету, – розповів Олег Іщук. Чиновник не бачить у цьому значної проблеми.

Освітяни ж іще не отримали “радісної” звістки з департаменту. На наступний рік для забезпечення роботи освітньої сфери управління освіти просить виділити 771 млн грн. Натомість контрольні цифри, подані державою, на третину менші!

За словами Надії Оксенчук, начальника міського управління освіти Львівської міської ради, зараз важко сказати, на чому будуть економити, оскільки бюджет освітньої галузі формують, розраховуючи витрати на одного учня, тобто в кожній окремій школі рахують, скільки коштує утримання учня. Першочергово у такий розрахунок входять захищені статті – зарплата працівникам, нарахування на зарплату, оплата енергоносіїв, а далі харчування та медикаменти. Також додають кошти на потреби на поточний та капітальний ремонт.

– Капітальні видатки та поточні ремонти переважно фінансує місто. Однак коштів бракує щороку. Наприклад, на цей рік ми подали запит на 600 млн грн, однак нам скоротили цю суму до 505 млн грн. Разом із дофінансуванням із міського бюджету на сферу освіти в цілому отримали лише 549 млн грн, – резюмувала Надія Оксенчук.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8651 / 1.55MB / SQL:{query_count}