ЄС допомагатиме Україні

Щоправда, поки керівництво держави йтиме шляхом реформ

Щоправда, поки керівництво держави йтиме шляхом реформ

13 вересня Віктор Януковича уже втретє за півроку президентства здійснив візит до Брюсселя. Глава держави зустрівся із президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм і президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу. Сторони обговорили основні питання взаємин України і Європейського союзу.

Серед них головними були – про підготовку угоди про асоціацію та введення безвізового режиму і зону вільної торгівлі. Адже саме ця проблема потребує дискусії на найвищому політичному рівні.

“Ключовим питанням були переговори щодо інтеграції України в ЄС і підписання угоди про асоціацію”, – сказав Віктор Янукович. “Ми намагаємося підготувати такий документ, який не мав би аналогів у практиці Євросоюзу”, – додав він.

При цьому він зазначив, що сторони погодилися йти шляхом взаємних компромісів. Президент України також зауважив, що Київ і Брюссель уже почали підготовку Плану дій щодо переходу до безвізового режиму і сподіваються завершити цю роботу до саміту Україна – ЄС, який повинен відбутися 22 листопада.

Президент ЄС звернув увагу на те, що поки Україна йде шляхом реформ, ЄС готовий їй допомагати. У цьому контексті він зазначив про відновлення співпраці України з МВФ, що, за його словами, дозволяє Євросоюзу надати Україні макрофінансову допомогу.

Ще в останній день липня Президент Янукович доручив прем’єр-міністрові Миколі Азарову  поновити перемовини з Європейським Союзом про створення зони вільної торгівлі. Оскільки це було якраз напередодні 20-денної відпустки прем’єра, то наразі невідомо, з чим саме українська влада поїхала до Брюсселя. Янукович не­одноразово заявляв, що розраховує на підписання угоди з Євросоюзом уже 2010 року. Переговори між ЄС та Україною стосовно зони вільної торгівлі розпочалися ще у лютому 2008 року за президентства Ющенка. Тоді відбулося 9 раундів переговорів ЄС з Україною стосовно цієї угоди. За Віктора Федоровича процес значно сповільнився. Причиною цього Азаров назвав низку спірних питань, які не можуть узгодити експерти з обох сторін.
“Ми виступаємо за таку зону вільної торгівлі, яка передбачала б подальшу інтеграцію України в ЄС”, – сказав Віктор Янукович, підсумовуючи зустріч з очільниками ЄС.

Сторони мали також обговорити вступ України до Енергетичного співтовариства. Щоправда, рішення про це вже ухвалили раніше, однак досі залишилися певні деталі, які мають бути узгоджені. Що стосується можливого обговорення інших енергетичних питань, то у Брюсселі не байдужі й до ролі України у формуванні енергетичної спільноти.  На цьому шляху наша держава вже не має суттєвих перешкод, адже ухвалила новий закон про ринок газу відповідно до європейських стандартів. Залишились окремі деталі, які Янукович і розглянув на переговорах.

Також порушували питання про лібералізацію візового режиму. Говорили й про гроші для української економіки, оскільки у липні Європарламент і Рада ЄС підтримали рішення про надання Україні макрофінансової допомоги.

За висновками експертів, європейська сторона мала порушити питання щодо утисків свободи слова і свободи зібрань, адже останнім часом є багато повідомлень з України, і вони турбують не тільки США, але і Європу.

Очевидно, від візиту 13 вересня до Брюсселя Віктор Федорович очікує значного поліпшення фінансового та економічного  становища України.

Соломія Шавала
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8420 / 1.56MB / SQL:{query_count}