Відійшов у вічність отець Василь Вороновський

Сьогодні на монашому цвинтарі отців-студитів, що в селі Уневі Перемишлянського району, поховають відомого священика УГКЦ отця Василя Вороновського

Сьогодні на монашому цвинтарі отців-студитів, що в селі Уневі Перемишлянського району, поховають відомого священика УГКЦ отця Василя Вороновського. Відомий екзорцист, священик – цілитель душ і немічних тіл, виходець з підпілля  УГКЦ відійшов у вічність зранку 31 липня – на 81-му році життя, 51-му році священства та 45-му році монашества. Отця Василя знали далеко за межами Львова і Галичини як ревного пастиря, священика за покликанням душі і серця.

Він народився 6 травня 1929 року в с. Гумниська Буського району на Львівщині, 1942 року вступив до Малої духовної семінарії у Львові, у 1948-му – до Львівського державного університету ім. Івана Франка на факультет німецької філології. Після навчання більше 10 років працював учителем. 15 серпня 1959 року отримав священичі свячення, у 1965-му вступив до підпільного монастиря студитів. 1970 року був уперше заарештований за душпастирську діяльність, у 1985-му – вдруге, а 1 грудня 1989 року – втретє.

Після здобуття Україною незалежності о. Василь Вороновський проповідував майже на всій території України, а також за її межами (Польща, Італія). Невід’ємною частиною усіх його місій були молитви за оздоровлення. 6 травня 2004 року отримав особливе благословення з нагоди 75-ліття від Папи Івана Павла ІІ. 21 липня 2010 року прийняв Велику Схиму з рук рідного брата владики Юліана Вороновського з іменем Василій. Це означало, що 81-річний отець, монах за добровільною згодою відходить від усіх справ і ще більше молиться, постить і перебуває у мовчанці.

Після прощання з отцем Василем Вороновським, яке відбулося у церкві святого архістратига Михайла у Львові та в Свято-Успенській Унівській лаврі, його поховають на Чернечій  горі – там, де сплять вічним сном інші монахи-студити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8295 / 1.53MB / SQL:{query_count}