Сонце нападе на Землю?

У 2013 році, за прогнозами фахівців NASA, на нас чекає “ідеальна магнітна буря”, що призведе до масштабної техногенної катастрофи на Землі

У 2013 році, за прогнозами фахівців NASA, на нас чекає “ідеальна магнітна буря”, що призведе до масштабної техногенної катастрофи на Землі. Такі висновки містяться в доповіді Річарда Фішера, голови відділу NASA, який спостерігає за Сонцем. Автор документа наголошує, що вже зараз температура на сонячній поверхні стрімко зростає.

В інтерв’ю часопису “Daily Mail” Фішер заявив, що магнітна буря спричинить збій комунікаційних і комп’ютерних систем, виведе з ладу мобільний і супутниковий зв’язок, викличе збої в роботі аеропортів. Через сонячну активність також може “лягти” банківська система.

“Ідеальна електромагнітна буря”, що виникає в результаті гігантських вибухів на Сонці, здатна прорвати природний захист Землі, впливаючи на роботу всіх комп’ютеризованих систем. Науковці NASA закликали уряд Сполучених Штатів розпочати підготовку до всіляких техногенних катаклізмів, викликаних сонячною активністю. Проте їхні поради не вирізняються конкретністю. Зокрема, вони закликають концентруватися на вивченні сонячної активності, робити супутники надійнішими, підвищувати захист лікарняного устаткування та купувати автономні джерела електроживлення для комп’ютерних систем.

Нагадаємо, що найсильніший із зареєстрованих сонячних штормів стався 1859 року й отримав назву “Подія Керрінгтона”. Через сильний сонячний спалах у всьому світі спостерігалися яскраві північні сяйва, у Європі і Північній Америці були зафіксовані масові збої в роботі телеграфу. В 1921-му підвищена сонячна активність майже повністю вивела з ладу транспортну систему Нью-Йорка.

Христина Бучковська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8220 / 1.53MB / SQL:{query_count}