112 для Львова

Львів стане першим містом в Україні, де запровадять єдиний номер для екстрених служб.

Львів стане першим містом в Україні, де запровадять єдиний номер для екстрених служб.

Головне управління МНС України у Львівській області презентувало систему-112 “Оберіг”. Відтепер паралельно зі звичними номерами екстрених служб (101, 102, 103) з початку наступного року у Львові, а з третього-четвертого кварталу й у Львівській області діятиме єдиний номер 112. Як тільки до оператора надходить дзвінок і він дізнається, що сталося (наприклад, пожежа), долучатиме до розмови фахових спеціалістів (наприклад, пожежно-рятувальної служби). У режимі конференц-зв’язку оператор продовжує розмову та дізнається додаткові дані – наявність постраждалих, можливі пошкодження газових мереж, тощо. Усю отриману інформацію оператор заносить до комп’ютера, і вона в режимі oн-лайн відображається на комп’ютерах усіх аварійних служб. Згідно із отриманими даними, за лічені секунди в автоматичному режимі друкується наказ на виїзд з відображенням місця події на карті. Крім того, з допомогою GPS-навігації можна відслідковувати рух рятувальної техніки та бачити зображення місця події в реальному часі з камер, встановлених на рятувальних автомобілях.

Запровадження такої системи дозволить об’єднати сили аварійних служб і значно пришвидшити та автоматизувати процес реагування. Крім фізичних осіб, система-112 зможе обслуговувати і підприємства з допомогою пункту технічного пожежного обслуговування. З нього у випадку надзвичайної ситуації також надходитиме сигнал до операторів системи-112.

– Ця система буде незалежним органом. Тому важливо унеможливити доступ до баз даних, де фіксуватимуть інформацію щодо викликів. Адже бувають негативні випадки приховування даних аварійними службами для поліпшення статистики своєї роботи, – наголосив Нестор Шуфрич, міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Крім того, міністр віддав розпорядження, щоб до Євро-2012 виклики можна було приймати англійською та польською мовами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9410 / 1.53MB / SQL:{query_count}