Дитячій безпритульності – ні!

За кошти  Міжнародного фонду “Відродження” в українських школах працюватимуть групи продовженого дня і зроблять ремонти в туалетах

Міжнародний фонд “Відродження” спільно з Міністерством освіти та Міністерством сім’ї, молоді та спорту оголосили про  намір надавати підтримку групам продовженого дня в рамках проекту “Школа – мій дім  і родина”. Серед навчальних закладів оголошено конкурс, загальний бюджет якого становить 7,5 млн грн.

Як зазначив директор департаменту шкільної освіти Міністерства освіти і науки Олег Єресько, у навчальному році, що закінчився, працювало майже 18 тисяч груп продовженого дня, з них половина – на кошти батьків. 92 відсотки таких груп відвідують учні початкових класів,  і їхнє закриття – серйозна проблема для батьків, стверджує він.

– У школах, де через дефіцит місцевого бюджету скорочено ставку вчителя продовженого дня, вона може бути відновлена за підтримки фонду – тільки потрібно знайти людей, які б передали свої знання, вміння та навички молодому поколінню, – розповіла “Пошті” координатор цього проекту Ірина Смаглій. – Було б добре, якби групу продовженого дня вів безробітний або ж учитель, який мав роботу, але зараз не має, чи студент, який закінчує навчання, здобуває педагогічну освіту, але ще не працевлаштований. Таким чином ми б поєднували вирішення кількох проблем одночасно.

Новим міжнародним проектом планується також сприяти діяльності гуртків, секцій та наукових клубів, які школярі могли б відвідувати після уроків. До їхньої організації, на думку представників фонду “Відродження”, повинні долучатись батьківські комітети та учнівське самоврядування.

Цей проект, за словами Ірини Смаглій,  орієнтований на заклади  середньої і загальної освіти і на громадські організації, які хочуть допомогти середнім школам організувати роботу позашкільного виховання. Також цей  проект  має допомогти з проведенням дрібних ремонтів шкільних туалетів, їдалень і спортивних майданчиків.  Діятиме упродовж 12 місяців,  середній кошторис однієї заявки – 10 –100 тисяч гривень.

До фонду вже почали надходити проектні  пропозиції, але реальна картина буде відома після 20 червня – останнього дня подання на конкурс. На сьогодні уже надійшли заявки з Донецької,  Закарпатської, Рівненської, Сумської  та Львівської областей.  З Львівської області сподіваються багато заявок, адже тут  громадський сектор розвинений дуже сильно.

– 50% коштів скеровані на групи продовженого дня  і організацію дозвілля школярів, і 50%  – на ремонтні роботи, – каже координатор проекту.  – І треба зазначити, що фонд не фінансує школу напряму:  ми будемо звертатися до громадських організацій, щоб вони взяли на себе фінансування цих проектів. Усе це буде погоджено з директорами шкіл.

Як пояснили у столиці, під час розгляду цих  проектів пріоритети надаватимуть групам продовженого дня і позашкільної освіти, бо цим Міжнародний фонд хоче запобігти дитячій безпритульності. Що ж стосується заявок на ремонти, то вони мають бути досить аргументованими і підкріплені наочним матеріалом – фотографіями стану  цих приміщень. Тоді  експерти будуть дивитися і визначати переможців. Підсумки обіцяють підвести до 20 липня – щоб до закінчення літа профінансувати ремонтні проекти.

Хто спонсорує усе це?  Дізнатися, які конкретно країни у такий спосіб нам допомагають, у головному офісі фонду так і не вдалося. Там обмежилися поясненням на зразок “різні міжнародні донорські організації, які підтримують розвиток освіти в Україні, програми ООН. З їх підтримкою вже здійснювався проект Майкрософт, який надавав комп’ютери в сільську місцевість. До слова, і в цьому проекті перевага  надаватиметься школам у селах, районних містечках і селищах сільського типу.

Така увага з боку міжнародних  організацій до наших проблем, звичайно, тішить, але… Сьогодні на чужі кошти утримуються вчителі  і вихователі груп продовженого дня, ремонтуються  туалети у школах.  А що буде завтра? Міжнародні  фонди утримуватимуть нашу освіту? Може, ще й програму навчання нам рекомендуватимуть, бо хто платить, той  і музику замовляє.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8157 / 1.57MB / SQL:{query_count}