У ніч проти п’ятниці в Ошській області на півдні Киргизстану трапилися масові заворушення, що обернулися численними жертвами. За офіційними даними, загинули щонайменше 23 людини, госпіталізовано понад 200 осіб, півсотні з яких перебувають у важкому стані.
Медики кажуть, що у потерпілих переважно вогнепальні поранення, і не виключають, що кількість постраждалих може збільшитися. Заступник міністра місцевого МВС запевнив, що ситуація в Оші взята під контроль, запроваджено цілодобове патрулювання, причому правоохоронцям дозволено застосовувати зброю без попередження. В Ошській області запроваджено надзвичайний стан.
Натомість голова Ошського правозахисного центру “Енса Даймонд” Джаміля Капарова заявила журналістам, що у південній столиці (так називають в Киргизстані Ош) досі чутно постріли, над містом літають гелікоптери, на вулицях – БТРи. “Але люди не думають розходитися. Багато молодих людей з автоматами. У місті будують барикади”, – розповіла Капарова.
Заступник глави тимчасового уряду Киргизстану, куратор силових структур Азімбек Бекназаров вважає, що події в Оші пов’язані з міжетнічним конфліктом між киргизькою і узбецькою громадами. Нагадаємо, що в другій половині травня в розташованому на півдні Киргизстану місті Джалал-Абаді теж сталися масові зіткнення, які тимчасовий уряд назвав міжетнічними. Натомість прихильники поваленого президента країни Курманбека Бакієва, чий рід походить власне з півдня країни, вважають, що йдеться аж ніяк не про міжетнічний конфлікт. На їхню думку, тимчасовий уряд жорстоко придушує акції протесту симпатиків Бакієва, намагаючись переконати міжнародну спільноту, що йдеться про ворожнечу між киргизами та узбеками.