Загинув професор Геремек

У Польщі в автокатастрофі загинув відомий історик Бро­ніслав Ґеремек. За офіційною версією, з невідомих причинах автомобіль, яким кермував 76-річний Ґеремек, викинуло на зустрічну смугу, де він зіштовхнувся з іншою машиною, що їхала у протилежний бік, і загинув на місці.

geremek.jpgУ Польщі в автокатастрофі загинув відомий історик Бро­ніслав Ґеремек. За офіційною версією, з невідомих причинах автомобіль, яким кермував 76-річний Ґеремек, викинуло на зустрічну смугу, де він зіштовхнувся з іншою машиною, що їхала у протилежний бік, і загинув на місці.

"Він належав до найважливі­ших осіб демократичної опозиції. Був одним із мізків "Солідарності", починаючи від страйків на Ґданській корабельні в 1980 році, - пише у редакційній статті головний редактор "Газети виборчої" Адам Міхнік, який був близьким другом загиблого. - У роки військового стану він належав до найвідданіших із вірних, за що заплатив дворазовим ув'язненням. Потім він був одним із організаторів "круглого столу" і перших виборів до контрактного Сейму. У наступних сеймах він відіграв головну роль як великий вартовий польської демократії. Будучи міністром закордонних справ в уряді Єжи Бузека, він вводив Польщу до НАТО. Всі ці моменти життя Броніслава Ґеремека залишаться в історії Польщі".

Ґеремека вважали однією з найбільш шанованих постатей у новітній історії Польщі. Навіть політичні опоненти, такі як президент Лєх Качинські, називали його винятковим політиком.

Броніслав Ґеремек вступив до комуністичної партії Польщі ще підлітком, але вийшов з неї на знак протесту проти радянського вторгнення в Чехословаччину.

Він став авторитетним істориком, читав лекції і в Польщі, і в університеті Сорбонна в Парижі. 1980 року подався до Ґданська допомагати Лєху Валенсі та страйкарям з профспілки "Солідарність".

З 2004 року він займав крісло депутата Європарламенту від Польщі. В останні роки життя політик виступав з різкою критикою політики президента Польщі Лєха Качинського, зокрема, за його політику стосовно Німеччини.

За матеріалами BBC

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8418 / 1.54MB / SQL:{query_count}