Ірландію “попросять” з ЄС?

Ірландії потрібно провести повторний референдум про Лісабонський договір. Таку думку висловив у вівторок Ніколя Саркозі, президент Франції, яка головує зараз у Європейському Союзі.

sarko.jpgІрландії потрібно провести повторний референдум про Лісабонський договір. Таку думку висловив у вівторок Ніколя Саркозі, президент Франції, яка головує зараз у Європейському Союзі.

Ідею повторного проведення референдуму, що провалився, Ніколя Саркозі підтримав на неофіційних консультаціях з членами своєї партії, повідомляє AP, посилаючись на анонімні джерела в оточенні президента.

Виступаючи в Єлісейському палаці перед депутатами, президент Франції також підтвердив, що накладе вето на подальше розширення Євросоюзу "аж до того моменту, поки не будуть створені нові інститути ЄС".

Як повідомляла „Пошта", Ірландія - єдина з 27 країн-членів ЄС, де для ухвалення нового основоположного договору потрібне всенародне голосування, а не ухвалення парламентом. І внаслідок цього голосування 12 червня Ірландія відхилила Лісабонський договір. Його вже ратифікували 16 з 27 країн-учасниць ЄС, останньою вчора стала Іспанія. Проте, якщо хоч би одна країна Євросоюзу не ратифікує новий договір, його ухвалення буде автоматично заблоковано.

Франція разом з Німеччиною найбільше наполягають на необхідності далі проводити ратифікацію Лісабон­ської угоди. До того, німецькі політики навіть натякають на можливий вихід Ірландії з ЄС через провал ратифікації договору. Як пише Newsru.com, це був би дещо несподіваний, але дієвий спосіб вийти із кризи. Чільник німецького МЗС Франк Вальтер Штайнмаєр навіть обмовився, що, коли договір ратифікують парламенти всіх решти країн, Ірландія могла би тимчасово призупинити своє членство в ЄС. А за цей час фактично документ набував би чинності.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8243 / 1.53MB / SQL:{query_count}