ЗНОву до ВНЗ

У коридорах українських вишів вступна спека, вчорашні школярі готуються стати студентами за новою системою. Тепер їм не треба тестуватися в університеті, бо в кишені  є сертифікат. Запастися треба тільки терпінням і чекати той день, коли сформують список вступників.

  є сертифікат. Запастися треба тільки терпінням і чекати той день, коли сформують список вступників.

photopolygon.com
blackchildren.jpg

У коридорах українських вишів вступна спека, вчорашні школярі готуються стати студентами за новою системою. Тепер їм не треба тестуватися в університеті, бо в кишені

Здавалося б, усе стало куди простішим, але нечітке українське законодавство є  підґрунтям  двозначності і спричиняє низку проблем, від яких доводиться потерпати саме абітурієнтам. Зміни умов прийому до ВНЗ містять у собі  пункти, які спростовують одні одних: в одному з них йдеться, що вступати можна лише за допомогою сертифіката, а інший дозволяє "особливі умови участі", і серед них... внутрішнє тестування. І хоча, здавалося б, усі розуміють, що сертифікат - єдиний квиток на навчання,  деякі ВНЗ запровадили внутрішнє тестування. Для вступників - це холодний душ на заклопотану голову, адже перевіряти свої знання доводиться втретє: ЗНО, випускні іспити у школі, а тут ще й  тести на вступ.

- Ректори тлумачать закон по-своєму, - пояснює "Пошті" ситуацію Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру незалежного оцінювання якості освіти. - І хоча міністр освіти Іван Вакарчук неодноразово наголошував на тому, що виші не мають права проводити тестування з усіх предметів, окрім іноземної та творчих конкурсів, вони не реагують на його зауваження. Цьогоріч ми вже з цим нічого не вдіємо, але вже наступного року законодавство обов'язково вдосконалять.

Ще одна особливість цьогорічної вступної кампанії - масові чутки про можливість купити сертифікат, замовивши собі оцінки. "Вартість" документа встановлюється залежно від кількості балів, яку ви хочете там бачити, - від 700 до 10 000 доларів, останні за найвищі позначки 200 балів. Та реальних плодів такої фальсифікації офіційно ніхто так і не зафіксував. Принаймні у цьому запевняє пані Середяк.  Начальник головного управ­ління освіти та науки ЛОДА Павло Хобзей відкидає ймовірність існування псевдосертифіката.

- Найкраще, що з ним можна зробити, то це - в рамочку і на стіну! -  заявляє пан Хобзей. - В університетах підробку впізнають одразу, коли звірятимуть дані з Центром оцінювання. Там "дописати" бали не вдасться аж ніяк. До  того ж до нас не зверталися з жодною скаргою на таку проблему.

І останньою загадкою у стінах вишів стали крадіжки самих сертифікатів. Пані Середяк розповіла про  зникнення документів  з приймальних комісій, наразі викрали вже п'ять. Якщо не відшукати їх до кінцевого терміну подачі документів, то абітурієнт проґавить шанс стати студентом, бо на відновлення сертифіката піде щонайменше місяць...

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8530 / 1.55MB / SQL:{query_count}