Польща хоче зруйнувати сталінський Палац

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорскі вчергове заявив, що побудований за часів Сталіна Палац культури і науки, який домінував у забудові Варшави комуністичної доби, потрібно зруйнувати.

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорскі вчергове заявив, що побудований за часів Сталіна Палац культури і науки, який домінував у забудові Варшави комуністичної доби, потрібно зруйнувати.

Пан Сікорскі сказав в інтерв'ю польському радіо, що будівля марнує надто багато енергії і що незабаром її потрібно буде ремонтувати, що коштуватиме десятки мільйонів доларів. За словами міністра, значно краще було б мати на тому місці "парк зі ставком, де жителі Варшави могли б влаштовувати пікніки". Промовляючи після відзначення 20ї річниці падіння Берлінського муру, який був символом поділу Європи, пан Сікорскі сказав, що руйнування палацу було б дуже символічним. Він сказав, що це було б "катарсисом" для Польщі, який він порівняв з руйнуванням Російської православної церкви Алєксандра Невського, яку було знищено в середині 20х років.

Цього тижня Польща святкувала День незалежності. Днем створення Польщі вважається 11 листопада 1918 року, коли країна об'єдналася після ста років поділу між Австро­Угорською імперією, Німеччиною і Росією.

Палац культури й науки був побудований у 1952 - 1955 рр. як "подарунок" Радянського Союзу і є повторенням архітектури, яка домінувала тоді в Москві та інших містах Радянського Союзу. Згадку про Сталіна було усунуто після смерті диктатора 1953 року.

44поверховий палац висотою 230 метрів, який є монументом возвеличення комуністичної ідеології, був створений одним з провідних сталінських архітекторів Лєвом Руднєвим. Багато поляків розглядають палац як потужний символ російсько­радянського домінування над їхньою країною. У будівлі розташувалися офіси компаній, кінотеатри, зала для конференцій, музеї та книгарні. У будівлі міститься понад 3 тисячі окремих кімнат.

Останнім часом у Варшаві споруджено багато хмарочосів, які створюють конкуренцію архітектурному домінуванню палацу.

ВВС

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8186 / 1.54MB / SQL:{query_count}