Нагорода від Бога

Оксана Муха, всесвітньо відомий дизайнер, про родину, дітей та улюблену справу

Оксана Муха, всесвітньо відомий дизайнер, про родину, дітей та улюблену справу

Життя і Бог ласкаві до цієї жінки. Має гармонійну, міцну та дружну сім'ю, де фундаментальними є мораль та висока духовність, виховує трьох дітей. Свого чоловіка вважає нагородою від Бога. Загалом сім'ю називає найбільшим подарунком у житті. Завжди зважає на вибір дітей, на роботі - на думку колег, команди. Задоволена, що працює з професіоналами, патріотами своєї справи. Спілкуємося з талановитою жінкою, всесвітньо відомим дизайнером весільних та вечірніх суконь Оксаною Мухою. Вироби її бренду, якому вже понад 12 років, є дуже популярними в Україні, Європі та загалом у світі.

Надійне плече
та талановиті діти

- Є такий вислів: якщо у жінки все добре у сім'ї, є родинна підтримка на всі сто відсотків, то в роботі у неї все гаразд та є натхнення до праці. Це про Вас?

- Абсолютно правильно. Для кожної жінки важливо, аби було надійне плече чоловіка, на яке завжди можна опертися, чоловіка - друга у житті та порадника, який завжди готовий підтримати. Якщо є такий чоловік - це нагорода від Бога. Слава Богу, у моєму житті саме такий чоловік, який підтримував і допомагав мені на етапах становлення цього бізнесу на початку 90х рр. Саме Василь надихнув мене і порадив сфокусуватися на такій сфері діяльності, бо побачив у мені дар до цього бізнесу. Зрештою, ця ніша у Львові у той час ще не була заповнена. Бути першим водночас легко і важко, але ж цікаво! Загалом із галузі легкої промисловості вибрали найдорожчий бізнес. Добре б, якби для наших суконь був український продукт, на жаль, його немає. Хотілося б, аби в Україні започаткували виробництво тканин для такого бізнесу. Зараз купуємо мереживо у Франції та Італії, тканини - в Італії та країнах Азії.

- Пані Оксано, скільки за плечима років подружнього життя?

- Скоро 22 роки. Виховуємо трьох дітей - 21річного Всеволода, 19річну Катерину та 7річну Соломію. Багато спілкуємося з дітьми, бо це дуже важливо. Втішена, що син бере приклад із батька. І це вже нагорода у квадраті! Певна: у майбутньому син буде хорошим сім'янином та підтримуватиме дружину. Дасть Бог, така подія скоро у нас буде (Сміється).

- ...Невдовзі матимете невістку?

- Так. Думаю, що це буде наступного року. Дуже хороша дівчина, яка подобається й мені.

- Розкажіть, будь ласка, чим займаються Ваші діти, чим особливі?

- Усі троє різні. Всеволод наступного року закінчує юридичний факультет університету ім. І. Франка. Син є мужнім, сильним, виваженим, мудрим, дуже достойним юнаком. Якби була дівчиною, хотіла лише б такого чоловіка. Багато читає та працює над собою, займається спортом. Уже має свій бізнес - це юриспруденція. Катерина навчається на III курсі в Академії мистецтв. Вчиться успішно. Донька має дуже тонку натуру, водночас, міцний стержень усередині. Має свою думку, погляд та переконання. Це дуже добре. Вона творча натура. Бог дав їй талант художника, бачення легкості мазка, графіки. При її хороших зовнішніх даних є скромною. У модельній бізнес не йде. У Європі, зокрема у Франції, такі пропозиції були, але вона не хоче. Катерина працює як модель для нашої компанії. Загалом певна: донька буде добрим дизайнером, бо має хороше бачення та й кафедра моделювання Академії мистецтв дає прекрасні знання. Наймолодша 7річна Соломія навчається у 2му класі. У неї все виходить, за що береться. Гарно малює, грає у великий теніс, танцювала та співала у відомих "Цьомочках". Має дар до вивчення мов. Окрім української, розмовляє російською, перфектно говорить і пише польською. Попри те, що англійську вивчає у школі, додатково ще хоче опанувати французьку.

- А чому саме старша донька є моделлю Вашої компанії?

- Це сталося випадково. До Катерини була інша манекенниця, яка вийшла заміж та народила дитину. Коли виникло питання, а хто ж буде нашою моделлю, проводили кастинг та фотосесію. Зовні всі дівчата були красиві, але не було якогось стержня, тонкості та гармонії зі сукнями. Наш комерційний директор підказала: "Що ти шукаєш? У тебе донька - шедевр перед очима. Спробуй її на фотосесії". Так і зробили. Катерина дуже викладається на фотосесіях. Це нелегка праця... Бачимо результат. Партнери жартують, що вже не знаємо, чого більше - листів на замовлення та запиту по сукнях чи бажання познайомитися з моделлю. Вона натуральна нефарбована блондинка...

З гармонією до перемог

- Вважаєте себе щасливою жінкою?

- Так, у моєму житті є гармонія. Коли знаю, що поряд є такі порадники, як чоловік, син, старша донька, то я, напевне, благословенна у Бога, що є міцна родина та надійне оточення. Тішуся дуже цим. Напевне, це і є щастя, коли маєш гармонію, мир у серці, наповнений любов'ю і вдома отримуєш цю любов. Молодша ж донечка втішає мене тим, що може обняти та притулити до себе.

- У творчих людей завжди бракує ще однієї години на добу, але ж і відпочивати потрібно. Полюбляєте український чи закордонний відпочинок?

- Дійсно, ще година б знадобилася (Сміється). Відпочиваємо всією родиною, бо це ще більше нас об'єднує. Дуже любимо Карпати, де катаємося на лижах. Були і в Альпах. Нам також подобається Ужгород. В Україні є що подивитися! Я за український, європейський та світовий відпочинок. Світ обов'язково треба побачити, адже стільки років ми перебували за ширмою.

- Яке кредо і філософія життя Оксани Мухи?

- Разом із командою ми завжди готові йти до перемоги. Справу робимо так, щоби було це видно і чути. Коли у світі моди відбуваються високі салони, фокус йде і на Україну, а це вже імідж нашої держави. Я патріот держави і треба бути гордими, що ми українці!

- Якщо правильно розумію, маючи світову славу, рідний Львів ніколи не покинете?

- Звісно, що ні! Складний момент був наприкінці 1998 року. Тоді на думці було поїхати звідсіля. Та мій мудрий чоловік сказав: "Ти потрібна саме тут".

- За роки роботи, скільки весільних та вечірніх суконь пошила компанія?

- О... Це дуже багато тисяч... Географія роботи дуже широка. Наша торгова марка має репутацію. Весілля - серйозна подія, яка змінює життя, і до цього свята треба дуже скрупульозно готуватися кілька місяців. Адже весільна сукня красунінареченої - головне вбрання її життя. Нам важливо, і щоб ці пари у своєму шлюбі були щасливі.

- Яка Ваша улюблена сукня?

- Це сукня з колекції2009 - "Oksana" (фото ліворуч).

Співпраця
зі Swarovski

- Знаю, що днями повернулися з центру світової моди - Франції. Що це була за подія і що означає вона для Вас?

- У Парижі рік поспіль працює іменний бутик "Oksana Mukha". Там маємо дуже хороших партнерів, які є патріотами нашої компанії. Це підштовхує нас до ще кращого розвитку на теренах Європи. До Франції прагнуть усі дизайнери. У Парижі нас запросили на Салон високої моди. Загалом 150 європейських компаній весільних суконь мають свої представництва та бутики у Парижі, не враховуючи фірм азійського континенту. І коли зі 150ти виділяють лише 35, які виставляють на Салоні високої моди, це свідчить про престиж компанії. Зі згаданих 35ти фірм компаніяспонсор Swarovski обрала 12 (зокрема, і компанію "Oksana Mukha"), яким спонсорували кристали для весільних суконь. Власне ми отримали спонсорські кристали для виконання однієї сукні, яка була виставлена на спеціальному VIPстенді. Окрім цього, ще 10 суконь презентували на спонсорському стенді Swarovski та були учасниками у загальному дефіле. Згадана сукня з кристалами Swarovski (фото праворуч). зараз у Парижі. Одна мадемуазель хотіла її придбати, цікавилася ціною. Сама ж казала: "Розумію, що вона коштує, як авто". Наші партнери жартували: "Дуже дороге авто". Задоволена, що співпрацюємо з компанією Swarovski.

- Наступної п'ятниці, 30 жовтня, у Львові запланована презентація Вашої нової колекції2010. Розкажіть, будь ласка, про це.

- Щороку робимо свій показ. Як і торік, проведемо його у Будинку вчених. Презентуватимемо лише наш брендовий продукт - сукні для випускних балів, вечірні та коктейльні. Звісно, представимо нову колекцію весільних суконь. Думаю, що все чудово вдалося і це сподобається нашим партнерам, клієнтам і всім, хто буде присутній на нашому дефіле.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7521 / 1.63MB / SQL:{query_count}