Номінант на «Оскар» знімає фільм про важкопоранених українських дітей

Серед героїв – шестеро пацієнтів Центру НЕЗЛАМНІ, зокрема Яна Степаненко та Ромчик Олексів

Відомий американський режисер Євген Афінеєвський, автор номінованого на «Оскар» фільму про Революцію гідності «Зима у вогні», завітав у Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ. У Львові він знімає вже свою третю документальну стрічку про Україну. Цього разу про поранених під час повномасштабного вторгнення дітей.
Героями нового фільму режисера, серед інших, стануть маленькі пацієнти Центру НЕЗЛАМНІ, які ледь вижили після ворожих атак та на все життя матимуть на своїх тілах відбитки російської агресії. 
Це 12-річна Яна Степаненко, яка втратила ноги під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську. Восьмирічний Ромчик Олексів, який отримав опіки 45% тіла під час масованого терористичного удару по Вінниці. 13-річний Стас Лях, який зазнав важкого поранення мозку, коли мирно спав у своєму домі на Харківщині. А також братики Янковські, 15-річний Володя та 9-річний Яков, з Одещини та 11-річна Веронічка з Вугледару. Останні троє дітей внаслідок російських атак опинилися під завалами та осиротіли.
Історії цих маленьких українців американський режисер хоче розповісти всьому світу, аби ніхто не забував: війна триває, кількість її жертв зростає щодня, від рук агресора гинуть і страждають діти.
Залишає збройна агресія ворога свої глибокі сліди й на ментальному здоров’ї маленьких українців. Про психологічну допомогу для дітей спілкувалися зі спеціалістами Центру ментального здоров’я. 
Стрічка Євгена Афінеєвського «Зима у вогні» була номінована на «Оскар» у 2016 році в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм». Друга робота режисера про Україну «Свобода у вогні» вийшла у 2022 році й присвячена страшним подіям, які нашим громадянам доводиться переживати через російську агресію. Третя стрічка буде продовженням двох попередніх, але з фокусом уваги на дітях, які потерпають від війни. Її вихід режисер планує на кінець весни 2024 року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8770 / 1.53MB / SQL:{query_count}