Наш внесок у Перемогу України

Світлана Василина, директорка Вищого професійного училища №20 міста Львова, – про допомогу Збройним силам України та навчання молоді професій, необхідних для повоєнної відбудови країни

Українські військові на передовій долають ворога, водночас кожен з нас робить внесок у Перемогу. Профтехосвітяни тримають освітній фронт,  навчають молодь та проводять значну волонтерську роботу. 
– Ми зустрілися на заході зі збору коштів для Збройних сил України. Ваше училище постійно займається волонтерською діяльністю. Розкажіть про неї.
– Допомога Збройним силам України задля Перемоги над ворогом нині є нашою головною потребою. Наші серця б’ються в унісон з волонтерами, які докладають величезних зусиль, збираючи кошти на придбання усього необхідного для наших Захисників і Захисниць. Зокрема, коли засновник благодійного фонду «ВлаТар – Найкраще Дітям» Тарас Ярошевич запропонував провести на базі нашого училища захід зі збору коштів на придбання бронепікапа для легендарної 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр», ми охоче підтримали цю ініціативу. На таку техніку потрібно  зібрати 400 тисяч гривень, тож на Львівщині це була 32 волонтерська акція зі збору коштів. У неділю, 10 вересня, на стадіоні нашого училища волонтери, їхні партнери з компанії «Лови момент», фуд-кортів представили велику програму розваг для родин з дітьми. Національна гвардія України надала військовий пікап, подібний на той, який ми всі разом придбаємо для вояків 93 бригади «Холодний Яр». 
Педагоги ВПУ №20 проводили креативні майстер-класи з метою збору коштів для ЗСУ. Зокрема, діти охоче оздоблювали брелоки, сувеніри, виготовлені методом фрезерування на навчальному верстаті. Їм напрочуд подобалося розмальовувати фігурки пса Патрона. Водночас батьки активно донатили на ЗСУ. Ще діти вчилися складати електричні схеми для керування мініатюрними двигунами, освітленням та іншими системами. Учасники заходу також обирали гарні металеві вироби, виготовлені у майстернях училища. А ще дивилися виступи учнів, педагогів та запрошених артистів, куштували козацький куліш, бограч, узвар від наших кухарів. І донатили, донатили, донатили. 
– Яку ще волонтерську діяльність здійснює Вище професійне училище №20 міста Львова?
– Наші учні разом з майстрами виробничого навчання від початку повномасштабної війни з рашистами виготовляли металеві захисні «їжаки», «кішки» за власними кресленнями, ремонтували автомобілі для військових з 24 бригади ЗСУ, збирали кошти для потреб української армії, зокрема проводили майстер-класи за донати на масових заходах. Ми також активно допомагаємо людям, які покинули свої домівки та переїхали у Львів через війну. Поселили в гуртожитку училища понад пів тисячі людей, зокрема чимало дітей, які жили на територіях, де тривають бойові дії. Деякі з них перебувають під нашою опікою донині.
– На жаль, на полях бойових дій гинуть наші Захисники й Захисниці. Серед них є випускники вашого училища. Як ви вшановуєте пам’ять Героїв?
– З глибоким сумом і скорботою ми проводили в останню путь 25 наших випускників, полеглих за Україну. У Вищому професійному училищі №20 міста Львова є Меморіал пам’яті загиблим Героям. Ми вшанували нескореність, жертовність, відданість нашій країні її вірних синів, які загинули на полях битви з російським агресором під час АТО, ООС та повномасштабної війни. Напад росії на нашу країну забирає життя найкращих. Віддані сини свого народу, мужні воїни будуть вічно у наших серцях і молитвах.
– Головним завданням професійної освіти є утримання освітнього фронту. Чи вступили цього року юнаки та дівчата в училище?
– Як ворог боїться наших військових, так він має боятись патріотичної, освіченої молоді. До нас прийшли навчатися надзвичайно вмотивовані учні. Вони прагнуть не лише здобути професійну освіту, а й зробити свій внесок у Перемогу над російським агресором, повоєнну відбудову України та її розвиток у спільноті європейських країн. У нашому училищі вони опановують професії, потрібні для цього. Країні вкрай необхідні індустрія, розвинена інфраструктура, сучасна логістика, мережа вантажних і пасажирських перевезень, IT-технології. Успіху в житті досягає лише та людина, яка обирає собі професію відповідно до власних уподобань, можливостей. Головне – ця професія має бути потрібною нашому суспільству. Сьогодні ринок праці потребує таких спеціалістів машинобудівної галузі: верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів з програмним керуванням, електрогазозварник, електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування. Молодь охоче опановує промислові професії в нашому училищі. 
Ми навчаємо також професій автомобільного напрямку: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар-електрик з ремонту єлектроустаткування на автомобільному транспорті. Автомобілісти завжди – на вагу золота. 
Нині актуальним є  володіння диджитал-технологіями й вміння обслуговувати та ремонтувати цифрову техніку. Ми проводимо підготовку операторів з оброблення інформації та програмного забезпечення, електромеханіків з ремонту лічильно-обчислювальних машин та побутової техніки. 
Наші учні сповнені бажанням опанувати обрані професії, аби зробити свій внесок у розбудову України та її європейське майбутнє. До речі, до 1 жовтня ми можемо прийняти юнаків та дівчат на навчання в училищі.
– Які перспективи у ваших випускників?
– Передусім це робота у провідних українських та закордонних компаніях. Наш Центр кар’єри допомагає з працевлаштуванням. Зокрема, 28 червня відбулась зустріч учнів ІІ-ІІІ курсів з роботодавцями: начальником відділу  роботи з персоналом компанії «Ен Сі Інжиніринг Україна» Юлією Лебедевич-Костів, директором підприємства «Гідрокран» Романом Ткачем, директором підприємства «Металворкшоп» Андрієм Андрущишиним. Ми активно співпрацюємо з багатьма іншими підприємствами. Таке інформування учнів про різноманітні вакансії, профілі професій, запити роботодавців, а також посередництво у встановленні прямих контактів бізнесу з нашим навчальним закладом, формування у вихованців училища підприємницьких навичок, необхідних для успішного працевлаштування, є стартом їхнього кар’єрного розвитку. 
– Ви надаєте випускникам можливість продовжити навчання?
– Так. Наші учні, які здобули професійну освіту рівня кваліфікованого робітника, мають можливість розвивати свої компетентності за системою ступеневої освіти. Вище професійне училище №20 міста Львова проводить ступеневу підготовку спеціалістів за освітньо-кваліфікаційним рівнем фаховий молодший бакалавр з актуальних професій:
– Прикладна механіка. Зварювальне виробництво.
– Прикладна механіка. Обслуговування верстатів з програмним керуванням і робототехнічних комплексів.
– Автомобільний транспорт.
– Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
– Інформаційна, бібліотечна та архівна справа.
Наші учні мають можливість продовжити навчання, здобути кваліфікацію молодшого бакалавра за обраним напрямком та вступити одразу на другий курс відповідного факультету в Національний університет «Львівська політехніка» або Українську академію друкарства. Зокрема, це дає можливість здобути вищу освіту талановитим дітям-сиротам, напівсиротам, дітям з малозабезпечених сімей. Кожного року студентами Львівської політехніки та інших вишів стає 25-30 випускників училища.

– Чи навчаються у вас дорослі?
– Так. Ми здійснюємо навчання, підвищення кваліфікації робітників. Проводимо також професійну підготовку людей, які через війну знайшли другу домівку у Львові та прагнуть почати нове життя, засвоїти актуальну професію. Нині на короткотермінових курсах у нашому училищі вони навчаються на токарів з отриманням часткових кваліфікацій токаря, фрезерувальника, верстатника.
Навчання відбувається за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні у форматі Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Cresellschaft fьr Internationale Zusammenarbeit (DIZ) CrmbH. Цей проєкт ми реалізовуємо за сприяння Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області, Львівської міської ради, Львівської обласної військової адміністрації, ТзОВ «Металворкшоп», ТзОВ «Сферос–Електрон».
Дякуємо їм за можливість допомогти людям адаптуватися до нових умов життя, опанувати робітничу професію, потрібну суспільству, утримувати свої родини та робити внесок в економіку нашого краю.

Все буде Україна!
Все буде ПТО!
Розмовляла Ірина Бабкіна
реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8349 / 1.62MB / SQL:{query_count}