«Національне військове меморіальне кладовище створюємо вперше в історії нашої держави»

Зі слів очільниці Мінветеранів Юлії Лапутіної, до кінця 2023 року планують ввести в експлуатацію першу чергу комплексу та розпочати поховання українських Героїв

Пам’ять полеглих у російсько-українській війні захисників і захисниць України буде гідно увіковічена на Національному військовому меморіальному кладовищі, першу чергу якого заплановано ввести в експлуатацію до кінця 2023 року. Про це наголосила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час відвідин Личаківського цвинтаря у Львові. Члени Національної збірної України, яка повернулася з Invictus Games 2023 у Дюссельдорфі, та очільниця Мінветеранів вшанували пам’ять полеглих українських Воїнів.
Вона також поклала квіти до могил Дмитра Олійника та Дмитра Сидорука – ветеранів російсько-української війни, учасників Ігор Нескорених та Warrior Games (на фото). Вони загинули, захищаючи рідну землю від окупантів під час повномасштабного російського наступу. Разом зі збірною вшанували усіх українських Нескорених, яких втратила родина Invictus у російсько-українській війні.
«Ми пишаємося нашими хлопцями. Історія кожного учасника нашої збірної – це героїчна історія, це історія яскравого та правдивого життя. Дякую справжнім за силу, волю, гідність, віру в Україну та в нашу Перемогу! Вічна пам’ять кожному і кожній, хто віддав за країну найцінніше – власне життя», – наголосила Юлія Лапутіна.
Вона зазначила, що будівництво Національного військового меморіального кладовища (НВМК) рухається у практичній площині. За рішенням уряду, воно розташовуватиметься на території Гатненської територіальної громади, матиме зручну локацію, доїзд громадського транспорту. У НВМК буде комплекс споруд та площ: військове кладовище, музей, ритуальна будівля, сучасний крематорій та інші необхідні споруди для організації почесних поховань. Комплекс поєднуватиме в собі традиційні поховання та поховання в колумбарії.
Міністерка зазначила, що вже відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи, де були скоординовані дії учасників процесу створення майбутнього меморіального комплексу. Наразі триває розроблення ескізного проєкту НВМК, а його будівництво відбуватиметься в кілька етапів, аби вже до кінця 2023 року ввести в експлуатацію першу чергу комплексу та одразу розпочати поховання українських Героїв.
«Національне військове меморіальне кладовище створюється вперше в історії нашої держави. Тому розраховуємо на плідну співпрацю усіх дотичних відомств. Маємо гідно увіковічити пам’ять про наших захисників і захисниць, які віддали найдорожче – своє життя – за свободу і незалежність України», – наголосила Юлія Лапутіна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8755 / 1.54MB / SQL:{query_count}