Професійна освіта – гарантія успішної кар’єри

У Вищому професійному училищі №20 міста Львова допомагають молоді досягати успіху в професії та навчають підприємницькій діяльності

Нині Збройні сили України долають ворога на полях бойових дій, а освітяни тримають освітній фронт. В умовах воєнного стану професійна освіта працює на мирне майбутнє. Україні потрібні фахівці для її повоєнної відбудови та подальшого європейського розвитку. Це важливе для нашої економіки завдання з підготовки робітничих кадрів виконує професійна освіта.
У Вищому професійному училищі №20 міста Львова здійснюють підготовку кваліфікованих робітників і фахових молодших бакалаврів машинобудівного, автотранспортного та IT профілів, які є провідними галузями економіки країни.
Молодь не лише навчають актуальних робітничих професій, а й допомагають правильно обрати фах і зробити перші кроки у кар’єрі. Цього навчального року у ВПУ №20 міста Львова відкрили Центр кар’єри, який об’єднає школярів, заклад освіти і роботодавців. Для Центру кар’єри підготували приміщення, яке стане майданчиком профорієнтаційної роботи, кар’єрного консультування, зв’язків з роботодавцями, комунікацій з громадами міста, області та інших регіонів України. Невдовзі відбудеться його відкриття.

Вибір професії

Правильний вибір професії – запорука реалізації здібностей, кар’єрного зростання, добробуту родини, успішного життя. Нині школярі визначаються, який фах обрати. У ВПУ № 20 міста Львова юнакам та дівчатам допомагають з вибором професії. Для цього ведуть активну профорієнтаційну роботу. Нещодавно в закладі креативно організували День відкритих дверей. Понад 100 школярів, які завітали цього дня до училища, змогли відчути себе зварниками, слюсарями, електриками тощо. Вони відвідали дев’ять локацій: «Зварювання металевих деталей», «Електромонтаж елементів за схемою», «Обробка деталей токарним верстатом», «Монтаж-демонтаж радіодеталей на плату», «Комп’ютерний дизайн», «Обслуговування гальмівної системи автомобіля», «Монтаж-демонтаж запасного колеса автомобіля», «Виготовлення деталей на верстатах з ЧПК», «Обробка деталей на фрезерних верстатах».
Дівчата нарівні з хлопцями активно брали участь у майстер-класах: складали електричні схеми, прикручували колеса до автомобіля, брали в руки зварювальний апарат. Вони долали стереотипи щодо «чоловічих професій».
Школярі також завзято змагались у квесті «Забави з електротехніки». Підлітки самі намагалися скласти електричні конструкції. Їм допомагали учні училища.
Заклад професійної освіти охоче ділиться своїми здобутками. У форматі телемосту зі школами Львівської та Волинської областей учні училища розповідали, чому вони обрали свої професії, ділилися знаннями та практичними навичками.

Трудове навчання школярів

Цього року у ВПУ № 20 міста Львова реалізовують проєкт з трудового навчання школярів. На базі училища під керівництвом майстрів виробничого навчання учні ліцею «Гроно» і середньої загальноосвітньої школи №65 міста Львова знайомляться з робітничими професіями і здобувають певні професійні навички. Зокрема, під час уроків учні працювали згідно зі своєю шкільною програмою і виконували такі роботи: «Технологія оброблення тонколистового металу», «Технологія електротехнічних робіт». Діти складали схеми, які вмикали лампу, вітряк, за допомогою паяльника виготовили нічники зі старих LED-ламп та навчилися робити інші корисні речі.
Така рання профорієнтація підлітків у майбутньому допоможе їм правильно обрати справу свого життя.

Кар’єрне консультування

Одним з пріоритетних завдань Центру кар’єри училища є допомога здобувачам освіти з пошуком роботи чи відкриттям власної справи. Потрібні навички для майбутньої зайнятості учні здобувають на тренінгах, на яких навчаються правильно складати резюме, успішно проходити співбесіду. Їх також навчають ефективної мотивації, розповідають, як розпочати власну справу. Такі тренінги провела Наталена Комаринська зі соціального підприємства «Рукомисли». 
З метою успішного працевлаштування випускників Центр кар’єри проводить моніторинг ринку праці, переговори з роботодавцями щодо влаштування учнів на виробничу практику. Тісна співпраця пов’язує училище з підприємствами: ТзОВ «АВЕРС», ТзОВ METALWORKSHOP, Львівелектротранс. 

Міжнародна співпраця 

В училищі молодь навчають підприємницької діяльності. Зокрема, завдяки участі у проєкті «Компанія» організації Junior Achievement Ukraine учні засвоїли основні засади ведення бізнесу. Дівчата організували мінікомпанію під назвою Silna kobieta, виготовляють прикраси з бісеру і водночас створюють власну справу. Майбутні бізнесменки представили свої вироби на першому в Україні ярмарку молодіжного підприємництва JUNIOR EXPO – 2023. Прикраси, зроблені дівчатами, мали неабиякий попит серед львів’янок.
Прекрасні перспективи побудови успішної кар’єри надає також договір щодо співпраці, підписаний з міжнародною організацією JUNIOR TALENTS в особі Єнса-Штефана Мюллера. Нині у форматі цього проєкту четверо учнів училища проходять стажування у німецькому місті Моссаутала. Вони опановують нові фахові навички та водночас вдосконалюють знання німецької мови.

Гордість училища

Як зазначила директорка ВПУ №20 міста Львова Світлана Василина, усі професії, яких навчають в училищі, є актуальними. «Ми здійснюємо підготовку робітничих кадрів, які є потужним ресурсом економіки нашої держави, – акцентувала вона. – Наші професії необхідні там, де ведеться промислове виробництво, будівництво, обслуговування автотранспорту та цифрової техніки. У нас органічно поєднується теоретична підготовка і набуття практичних навичок найвищої якості». 
В училищі діє система ступеневої освіти. Юнаки та дівчата мають можливість отримати кваліфікацію фахового молодшого бакалавра. ВПУ №20 міста Львова співпрацює з Відкритим міжнародним університетом «Україна». Учні, які в училищі здобули робітничі професії та кваліфікацію фахового молодшого бакалавра, стають студентами вишу. Більшість після закінчення навчання в училищі здобуває вищу освіту.
Випускники училища завжди успішно працевлаштовані. Серед вихованців училища є провідні спеціалісти, керівники організацій, бізнесмени, депутати рад різних рівнів. Зокрема, Станіслав Барчак нині є депутатом Яворівської районної ради. Випускник училища Мар’ян Кушнір є директором Жидачівського професійного ліцею. Вони реалізують знання та уміння, отримані в закладі освіти, в професійній та громадській діяльності.
ВПУ №20 міста Львова успішно розвивається попри всі виклики часу. 
Варто ознайомитися з освітніми можливостями та перспективами училища на виставці закладів профтехосвіти 26 травня у Парку імені Івана Франка.
Все буде Україна! 
Все буде ПТО!

Вступайте до Вищого професійного училища №20 міста Львова!

Адреса:
м. Львів, вул. Широка, 83
тел./факс: (032) 267-55-72, тел.: (032) 267-61-31
e-mail:vpu20@ukr.net
http://www.vpu20.lviv.ua

Електронна заява на вступ                   Відео про училище
          
Ірина Бабкіна
реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9118 / 1.76MB / SQL:{query_count}