Одноразова грошова допомога: як військовому з пораненням чи інвалідністю її отримати

Поради юристів Українського ветеранського фонду

Юристи Українського ветеранського фонду Мінветеранів пояснюють, як бійці, що отримали інвалідність чи поранення внаслідок війни, можуть отримати одноразову грошову допомогу (ОГД). 
З якого моменту військові отримують право на одноразову грошову допомогу (ОГД)? Дату вказує медико-соціальна експертна комісія у разі встановлення інвалідності.
Від чого залежить розмір ОГД, яку отримують військові? Від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та інших факторів: групи інвалідності, внаслідок чого військовий набув інвалідність (поранення чи проходження військової служби), статусу військовослужбовця.
До кого звертатись, щоб отримати ОГД? До Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.

Які документи потрібно подати?

Заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
Завірену копію довідки до акту огляду МСЕК про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності з зазначенням причинного зв’язку інвалідності чи втрати працездатності.

До заяви потрібно додати копії:

– постанови відповідної ВЛК про встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
– документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане з вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
– паспорта;
– довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Потрібна консультація щодо отримання ОГД? Звертайтесь до юристів Українського ветеранського фонду. Залишайте заявку за посиланням, це безоплатно. Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надають щодня у робочі дні з 9.00 до 18.00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8559 / 1.54MB / SQL:{query_count}