«Власна справа»: гранти для ветеранів

Цього тижня стартувала друга хвиля подачі заяв, яка триватиме два тижні. Заявки на отримання гранту варто подавати через портал «Дія» разом з бізнес-планом

За підсумками першої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів за програмою «Власна справа», 54 захисники та захисниці, а також другий з їхнього подружжя, запросили грантових коштів на 21 млн грн на старт або розвиток свого бізнесу. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна. З цього тижня стартувала друга хвиля подачі заяв, яка триватиме два тижні.
«54 захисники та захисниці України скористались можливістю отримати від держави фінансову підтримку на розвиток власної справи та подали заявки на гранти для ветеранів у першу хвилю. Максимальну суму гранту в один мільйон гривень запросили п’ять заявників, 15 заяв надійшло від другого з подружжя ветерана на грант до 500 тисяч гривень. 80% заявників попросили гранти за програмами, що передбачають співфінансування, тобто вони готові розділити відповідальність з державою за розвиток свого бізнесу і планують вкласти у свій проєкт 30% власних коштів. Загалом ветерани запросили грантів на 21 мільйон гривень та мають намір реалізувати свої бізнес-проєкти вартістю понад 32 мільйони гривень», – каже урядниця.
Отримані грантові заявки впродовж двох тижнів опрацюють Ощадбанк та Державна служба зайнятості, які перевірятимуть ділову репутацію заявника та поданих ним документів, оцінюватимуть реалістичність його бізнес-плану, після чого він має пройти співбесіду з фахівцями центру зайнятості, за результатами якої ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні гранту.
Програмами грантів для ветеранів передбачено надання:
250 тис. грн – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
500 тис. грн – для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
1 млн грн – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж три роки, за умови створення чотирьох робочих місць, щонайменше два з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Гранти у розмірі 500 тис. грн та 1 млн грн надають за умови співфінансування з отримувачем – 30% коштів вкладає в свою справу отримувач гранту, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Грантові кошти повертаються державі як сплачені податки і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж трьох років. Заявки на отримання гранту подаються через портал «Дія» разом з бізнес-планом.
Це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть чинні підприємці та люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8212 / 1.54MB / SQL:{query_count}