«Вікі любить пам’ятки»: топ-10

Найкращі фотографії пам’яток культури України у 2022 році

Обрано 10 найкращих світлин культурної спадщини України за результатами української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки». У 2022 році учасники та учасниці кампанії завантажили для Вікіпедії майже 14 тисяч зображень пам’яток культури України, із них експертне журі обрало 10 переможців. 
«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – найбільший у світі фотоконкурс пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії. Він зародився у Нідерландах в 2010 році, а в Україні цей конкурс щорічно проводиться починаючи з 2012 року.
У 2022 році українська частина конкурсу проходила з 1 по 31 жовтня. До неї долучилися 292 учасників та учасниць, які завантажили 13 982 світлин українських пам’яток. За кількістю світлин Україна посіла четверте місце серед 39 країн-учасниць.
У зв’язку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі могли брати лише фотографії, що були зняті до 23 лютого 2022 року включно. Таке обмеження встановили організатори, щоб не наражати учасників на небезпеку, а конкурсні світлини не відображали сучасного стану пам’яток і не могли випадково розкрити інформацію, що може зашкодити національній безпеці.
«Конкурсні списки “Вікі любить пам’ятки” у Вікіпедії залишаються найбільшою відкритою базою офіційних об’єктів нерухомої культурної спадщини України. Зараз ці списки налічують понад 95 тисяч позицій. За 10 років конкурсу в Україні вдалося отримати у вільному доступі майже 366 тисяч фотографій 39,6 тисяч українських пам’яток. Документування нашої культурної спадщини є як ніколи актуальним під час повномасштабної війни, коли пам’ятки культури та архітектури України постійно перебувають під загрозою знищення», – каже Ілля Корнійко, член організаційного комітету конкурсу, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна».
За оцінками журі переможцями стали:

перше місце – Сергій Орлик, зображення «японського» манежу Деркульського кінного заводу у селі Данилівка;


друге місце – Сергій Рижков, фото Червоногородського замку у селі Нирків;


третє місце – Вадим Постернак, світлина каплиці Боїмів у місті Львів;


четверте місце – Андрій Чуяшенко, фотографія будинку Польського магістрату у місті Кам'янець-Подільський;


п'яте місце – Андрій Чуяшенко, зображенням замку Даниловичів у смт Олесько;


шосте місце – Сергій Зисько, світлина Тринітарського костьолу та дзвіниці у місті Кам'янець-Подільський;


сьоме місце – Юрій Петруняк, фотографія палацу у Підгірцях;


восьме місце – Олександр Харват, світлина замку князів Острозьких-Любомирських у місті Дубно;


дев'яте місце – Олександр Мальон, зображення церкви Усікновення голови Іоанна Предтечі у селі Іванове;

десяте місце – Сергій Рижков, фотографія театру опери та балету імені Соломії Крушельницької у місті Львів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8249 / 1.56MB / SQL:{query_count}