Діти і гаджети

Скільки часу перебування за електронними пристроями не шкодить здоров’ю

Теперішні діти не уявляють свого життя без планшетів, телефонів, ноутбуків. Тим паче, що після епідемії коронавірусу й під час повномасштабної війни освітній процес значною мірою триває власне за допомоги гаджетів.
Діти щодня «сидять» у гаджетах велику кількість часу: вчаться, спілкуються, переглядають фільми, слухають музику, бавляться в ігри… Для більшості сучасних дітей гаджет став найдоступнішим джерелом розваг. 
Фахівці зазначають, що розважальний відеоконтент приносить дитині короткострокове задоволення. Тому діяльність, яка потребує концентрації уваги та зусиль, стає для неї нудною й нецікавою. Тож якщо у дитини проявляється апатія до будь-яких занять, треба мінімізувати екранний час, а в деяких випадках взагалі обмежити до необхідного для навчання. 
Скільки часу може проводити дитина перед екраном:
– до 2 років – лише під час відеочату з родиною чи друзями;
– від 2 до 5 років – не більш ніж одну годину на день для спільного перегляду з батьками;
– 5 – 17 років – не більш ніж дві години на день за винятком домашніх завдань.
Батькам, встановлюючи правила, варто враховувати не лише загальний час, який дитина проводить перед дисплеєм, а й стежити, щоб вона регулярно робила перерви – це вбереже нервову систему від сенсорного перевантаження та запобігатиме звиканню.
Понаднормове перебування перед екранами гаджетів шкодить нервово-психічному розвитку та фізичному здоров’ю. У дітей зменшується фізична активність, з’являються проблеми з соціалізацією, не поповнюється словниковий запас, частішають істерики та порушується режим харчування і сну. Якщо ви зауважили ці прояви у дитини, не варто нехтувати ними в надії, що це минеться, що дитина переросте, краще зверніться по допомогу до психолога чи психотерапевта. 
Водночас дуже важливим є особистий приклад батьків: обмежуючи екранний час дитини, не варто самому сидіти годинами в телефоні, натомість запропонуйте обрати, як краще спільно провести час – пограти в настільну гру, організувати домашній книжковий клуб, піти разом на прогулянку чи просто поспілкуватися.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8494 / 1.53MB / SQL:{query_count}