Вступ-2023: терміни, оцінювання та безпекові заходи

Уже опубліковані демоверсії мультитесту з обов’язкових предметів

Цього року в Україні наблизилися до класичних термінів проведення ЗНО. Про це та інші подробиці проведення НМТ у 2023 році розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко
У квітні відбудеться реєстрація учасників на сайті УЦОЯО. Учасникам потрібно буде завантажити свої документи на спеціальний сервіс. Потім кожний учасник /учасниця отримає доступ до своєї інформаційної сторінки на сайті УЦОЯО. На ній буде вся інформація: де, коли та як проходитиме тестування учасник, які результати отримав тощо. 
У червні відбудеться основна сесія тестування, а наприкінці червня – на початку липня – додаткова сесія, у якій зможуть взяти участь вступники, які з поважних причин не взяли участі в тестуванні під час основної сесії.
Щоби вступники могли підготуватися до тестування, на сайті УЦОЯО оприлюднять демонстраційні варіанти з усіх предметів НМТ. Наразі доступні демонстраційні тести з української мови та математики.
Зі слів Тетяни Вакуленко, цього року в УЦОЯО було більше часу на підготовку. Зокрема, вдалося наблизитися до класичного ЗНО у тому, що кожен може обирати предмет, який відповідає фаху та вподобанням. Нагадаємо, обов’язковими в мультитесті є українська мова і математика, третій предмет учасник обирає сам із переліку: історія України, іноземна мова, біологія, хімія або фізика.
Також фахівці попрацювали над удосконаленням тестової платформи – вона стала більш захищеною від фальшувань. Учасники не зможуть копіювати тестові завдання, завантажувати ПДФ-версії тестів і скористатися фрагментами умов до завдань, щоби шукати інформацію в браузері. Торік, зі слів посадовиці, одна версія НМТ таки потрапила в інтернет: учасник завантажив та надіслав собі на електронну скриньку певні вебсторінки. Тож цього року вжили заходів, щоб запобігти таким спробам.
У тесті НМТ буде різна кількість завдань залежно від предмета. З української мови їх буде 30, з математики – 22, з історії України – 30, з іноземних мов – 32, з фізики – 20, з біології та хімії – по 30. 
«Збільшення кількості тестових завдань пояснюється тим, що торік ми відчули, що 20 тестових завдань замало, і найсильнішим учасникам не було де показати свої навчальні здобутки… Ймовірність зробити помилку на довгій лінійці тестових завдань більша, аніж на короткій, це непорівнювані речі», – пояснила Тетяна Вакуленко.
На виконання завдань учасники матимуть 180 хвилин. Усі предмети складатимуть в один день. Усі завдання НМТ відповідатимуть програмам ЗНО. Завдання з історії України охоплюватимуть період другої половини XVI – початку ХХІ століття. В тестуванні з іноземних мов не буде завдань із відкритою формою відповіді та аудіюванням. 
Відразу по завершенні тестування кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний предмет. Для конкурсного відбору використовуватимуть результати виконання тесту з кожного предмета, переведені в шкалу 100 – 200 балів.
До результатів із кожного предмета НМТ застосовуватимуть різні коефіцієнти. Інформацію про них невдовзі опублікують на сайті МОН в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році.
«Абітурієнту варто розуміти, який предмет матиме більшу вагу для вступу ще до того, як він прийде у тимчасовий екзаменаційний центр складати НМТ. Якщо найбільшої ваги набуває історія України, то це означає, що вступник мав би ретельніше виконувати завдання саме з цього навчального предмета, уважніше перевірити свої відповіді», – порадила посадовиця.
Як і торік, НМТ відбуватиметься у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти як в Україні, так і за кордоном. У 2022 році результати НМТ отримали 214 тисяч учасників, з них 25 тисяч за кордоном. Цього року в УЦОЯО прогнозують дещо більшу кількість учасників загалом. Тих, що матимуть бажання пройти НМТ за кордоном, може бути трохи менше, бо багато хто вже повертається в Україну, особливо в Центральний регіон. Уже розпочалася комунікація із закордонними партнерами щодо розташування екзаменаційних центрів за межами України. 
На жаль, поки не можна спрогнозувати, якою буде безпекова ситуація в Україні влітку. Зокрема, важко мати певність щодо електропостачання в тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ).
Тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників з укриттів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9701 / 1.56MB / SQL:{query_count}