Гаряча лінія 0 800 33 20 29: працює 24/7

Психологи рекомендують звертатися ветеранам та усім, хто потерпає від війни, на гарячу лінію кризової підтримки

Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів торік запустив гарячу лінію кризової допомоги для ветеранів та членів їхніх родин. Відтоді, за півроку роботи, надійшло вже понад сім тисяч дзвінків. У 2023-ому проєкт планують масштабувати. 
На гарячій лінії за номером: 0800332029 – працюють 12 досвідчених фахівців-психологів. Формат роботи – цілодобовий. Без вихідних і свят. Іноді буквально один дзвінок зможе дати полегшення, підтримку і бодай якусь впевненість у завтрашньому дні.
Психологи розповідають, що звернення на лінію бувають дуже різними: хлопці дзвонять вночі з передової, щоб просто «виговорити» свій страх. Дівчата телефонують, коли чекання і страх за кохану людину нестерпно зжирає зсередини. Батьки, які не знають, як їхні рідні в полоні і батьки, які втратили на війні синів або дочок. Телефонують люди і під час масованих обстрілів, коли несила здолати паніку і потрібно, щоб хтось був поряд, навіть якщо цей хтось по той бік слухавки.
«Був дзвінок від дружини воїна, який на нулі. Ми поспілкувалися із нею і наприкінці вона сказала дуже важливу річ: «Якби я знала, що мені стане легше, я б зателефонувала набагато раніше», – розповідає психологиня гарячої лінії кризової підтримки Українського ветеранського фонду Тетяна. 
Послугами гарячої лінії користуються рідні та близькі ветеранів-захисників, родичі загиблих, військові, які перебувають на реабілітації. 
«Я дуже хотіла бути корисною нашій загальній справі боронити свою державу і підтримувати людей у важку хвилину їхнього життя, в тих місцях, де вони перебувають зараз, бо до нас звертаються з різних куточків фронту та з усієї України і це дуже важливо», – каже психологиня Олена. 
«Найважче було, коли люди розказували про жахіття, які вони пережили – Азовсталь, Маріуполь, Харків. Як вони тікали, як вони переживали цей досвід. Спілкувалася зі своїм психотерапевтом. Тому що це, до речі, дуже тяжко вислуховувати», – говорить психологиня гарячої лінії УВФ Тетяна. 
«Моє гасло: «Людині потрібна людина». Вбачаю в цьому велику цінність нашої лінії, що людина може отримати підтримку будь-де в Україні, де вона знаходиться, достатньо лише телефон», – каже психологиня Надія.
Проєкт реалізовують за сприяння програми "Український фонд швидкого реагування", яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8168 / 1.54MB / SQL:{query_count}