Мобілізація українок: до 2026-го буде лише добровільною

Зараз на фронті за власним бажанням є майже 5 тисяч жінок

Українки, котрі мають медичну спеціалізацію, не підлягатимуть обов’язковій мобілізації до 2026-го – зміни стосуються тільки системи постановки на облік. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. «Немає мобілізації жінок. Зараз є зміни щодо системи обліку. До 2026 р. навіть для українок, які мають медичну спеціальність – єдину, за якою вони можуть підлягати мобілізації, не буде обов'язкової постановки на облік. Інші професії – лише в добровільному порядку», – зазначила вона.
Урядниця каже, що зараз на фронті за власним бажанням є майже 5 тисяч жінок. Зі слів Ганни Маляр, зміни про спрощення системи призову було заплановано та розроблено Генштабом ЗСУ ще до початку повномасштабного вторгнення. «Там немає нічого, що б ускладнювало ситуацію резервістів, призовників, людей, які перебувають на обліку. Мовиться про спрощення системи обліку», – додала вона.
У липні Генштаб заявляв, що жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою. 7 жовтня 2022-го ВРУ ухвалила закон, який передбачає добровільний порядок взяття жінок на військовий облік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9299 / 1.52MB / SQL:{query_count}