Професійна освіта. Амбітні мрії – рішучі дії

Марія Поліщук, очільниця ДПТНЗ «Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва», – про зміну пріоритетів професійної освіти, інноваційні технології, мобільність та прагнення вдосконалення

Нашій країні вкрай необхідні золоті руки та гарячі серця. Заклади професійної освіти навчають українців робітничих професій та виховують справжніх патріотів держави.
– Які завдання сьогодення та майбутнього України виконує професійна освіта?
– Основою економіки країни у всі часи є робітничі кадри. Сьогодні підготовка сучасних кваліфікованих робітників набуває особливого значення. Збройні Сили України впевнено перемагають ворога на полях бойових дій, а згодом ми відбудуємо зруйновані будівлі, інфраструктуру та відновимо нашу економіку за європейськими стандартами. Країні потрібні кваліфіковані фахівці робітничих професій.
Україна вже є кандидатом на вступ до Євросоюзу. Наш народ заслужив визнання та повагу у світі. Сьогодні ми тримаємо освітній фронт, змінюємо стереотипи суспільства щодо професійної освіти. Професійна освіта – це круто, сучасно, креативно. Зокрема, в основі освітньої діяльності нашого училища – постійне прагнення вдосконалення, мобільність, вміння швидко реагувати на виклики сьогодення.
– Ваше училище популярне серед молоді. Що приваблює юнаків та дівчат?
– Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва має хорошу репутацію. Ми навчаємо актуальних професій, які гарантують роботу з гідним заробітком. Маємо сучасну матеріально-технічну базу. Для проживання поряд з навчальним корпусом є комфортний гуртожиток. Для занять спортом – сучасний стадіон. А головне, що подобається абітурієнтам і нашим учням, – це атмосфера, що панує в училищі. Педагоги та учні єдині, згуртовані, зорієнтовані на високі результати у всьому – в професії, у творчості, у волонтерській діяльності. 
– Яких актуальних професій навчають у Львівському вищому професійному училищі комп’ютерних технологій та будівництва?
– Наше училище – сучасний заклад професійної освіти Львівщини, який здійснює ступеневу підготовку кваліфікованих робітників і фахових молодших бакалаврів. Ми навчаємо професій, вкрай необхідних суспільству у мирний час і для повоєнної відбудови країни. Автотранспорт, будівництво та цифрові технології – три кити, на яких тримається економіка України та життя наших людей.
У вік диджиталізації усіх сфер нашого життя та діяльності фахівці IT-сфери – на вагу золота. У нашому училищі учні опановують навички цифрової обробки інформації, програмного забезпечення, обслуговування та ремонту комп’ютерної техніки.
Основа компетентності – опановування найсучаснішими прикладними та графічними програмами, вміння працювати у глобальній мережі «Інтернет», обслуговувати та лагодити комп’ютерні та інтелектуальні пристрої, системи і мережі. Практичну підготовку вони проходять на провідних підприємствах IT-індустрії.
Професія модернізована. Нещодавно ми одержали Подяку департаменту освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації за вагомий внесок у розвиток цифровізації освіти Львівщини.
Фахівці будівельних професій завжди потрібні у мирний час на будівництві комфортного житла для людей та промислових споруд. Сьогодні вони відіграють ключову роль у відбудові зруйнованих будинків, об’єктів критичної та військової інфраструктури.
Важко переоцінити роль автомобілістів у забезпеченні перевезення пасажирів і вантажів. Сьогодні це також обороноздатність, мобільність, волонтерська допомога захисникам України.
– Ваш учень змайстрував автомобіль для захисників України?
– Так. Наш учень Тарас Януш своє хобі перетворив на корисну патріотичну справу. Він понад 10 років захоплюється машинами багі. Ще з 2014 року, коли почали з'являтися перші запити від військових, хлопець думав над тим, щоби такі автомобілі приносили користь Збройним Силам України. Тож разом з колегами переобладнали, удосконалили та посилили авто для ЗСУ, завдяки чому воно стала максимально прохідним та маневреним. 
Тарас та однодумці доклали багато зусиль для того, аби саморобна модель повнопривідного багі Tyrex допомагала нашим захисникам у виконанні бойових завдань. У результаті машину можна використовувати для вогневої підтримки та евакуації поранених. Унікальні кріплення для зброї, розроблені хлопцями, дозволяють вести вогонь на 180 градусів, швидко ставити та за потреби знімати кулемет. Переобладнані багі вже відправили на передову.
Нині учні працюють над створенням власної розробки, яка допоможе легше пересуватись нашим військовим під час виконання бойових завдань.
Роботи виконуємо спільно з громадською організацією «Пекельні кажани». Ми підписали меморандум щодо співпраці з департаментом освіти і науки ЛОВА, Львівською міською радою, ГО «Пекельні кажани» задля об'єднання зусиль з підвищення престижу професійної освіти серед молоді та підтримки волонтерських проєктів.

– Ви перші на Львівщині навчаєте в училищі керувати дронами?
– Так. Ми сміливо взялися за цю нову для нас справу, бо розуміли наскільки вона актуальна й потрібна. Адже професія оператора дронів нині незамінна у різних галузях економіки. Сільське господарство, будівництво, лісове господарство потребують кваліфікованих спеціалістів і спеціалісток для відновлення України. Зокрема, дрони застосовують для моніторингу та оцінки зруйнованих об’єктів. 
Четверо викладачів Львівського вищого професійного училища комп’ютерних технологій та будівництва засвоїли навички керування дронами на тренінгу, організованому у форматі Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вони викладають курси освітньої програми для майбутніх операторів дронів. 
Наше училище отримало від ПРООН чотири квадрокоптери для навчання.
На десятиденному курсі слухачів навчають налаштовувати безпілотники, оновлювати програмне забезпечення, безпечно починати і завершувати політ, обирати правильні польові режими тощо.
У форматі проєкту також розробили три різновиди освітніх програм: для первинної професійно-технічної освіти, для гуртків, а також для сертифікаційних курсів, розрахованих на дорослих.

– Ви допомагаєте людям, що переїхали у Львів через війну, засвоїти нові професії та знайти роботу?
– Так. Люди, що знайшли у Львові прихисток, опанували у нашому училищі часткову кваліфікацію з професії будівельного профілю на безплатних короткотривалих навчальних курсах. Цей проєкт реалізували спільними зусиллями ЛВПУ КТБ, Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області за підтримки Львівської міської ради, Львівської обласної військової адміністрації у форматі Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової участі Європейського Союзу.
Після закінчення навчання слухачі курсів отримали сертифікат, який допомагає влаштуватися на роботу. Це допомогло їм адаптуватися до нових умов життя, працювати, утримувати свої родини та робити внесок в економіку нашого краю.
– Ви заслужили визнання за активну волонтерську діяльність. У чому вона полягає?
– Ми постійно допомагаємо захисникам і захисницям України. Наші учні та майстри виробничого навчання професій автомобільного напряму безплатно ремонтують автотранспорт для потреб армії.
На базі нашого училища діє Волонтерський штаб освітян Львівщини. Ми передаємо допомогу Збройним Силам України та мешканцям регіонів, що постраждали від бойових дій.
– Яка ваша життєва позиція?
– Ми є нацією згуртованих і нескорених людей. Нині роль кожного свідомого українця неоціненна: волонтерство, допомога в тилу, і, звичайно, робота. Наша робота – це сучасна, креативна професійна освіта європейського рівня. Колектив училища – команда однодумців, які мають спільну мету і разом втілюють її у життя. Кожна наша спільна справа – це чергова перемога над ворогом. Ми єдині, а значить – непереможні!
Слава Україні!
Героям слава!
Розмовляла Ірина Бабкіна
реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8147 / 1.61MB / SQL:{query_count}