Єдиний номер 112: як українці звертатимуться по екстрену допомогу

Як працюватиме служба та як це нововведення наближає Україну до ЄС

В Україні створять єдиний центр прийняття екстрених викликів за номером 112. Верховна Рада проголосувала за ухвалення відповідного законопроєкту. Зателефонувавши за цим номером, людина зможе отримати комплексну допомогу в екстрених ситуаціях, які загрожують здоров’ю, життю, майну, навколишньому природному середовищу або громадському порядку. 

Принцип «Єдиного вікна»

Створення «Системи 112» означає об’єднання всіх служб – 101, 102, 103 та 104 – в єдину систему. Зі слів спікера парламенту Руслана Стефанчука, принцип «єдиного вікна» дозволить забезпечити кращий рівень надання екстреної допомоги та оперативно залучати декілька екстрених служб у разі виникнення невідкладних ситуацій. 
У Міністерстві внутрішніх справ розповіли, що у «Системі 112» поєднані традиційні методи реагування на екстрені та надзвичайні події й інформаційно-телекомунікаційні технології. Це дозволить: 
– підвищити ефективність надання допомоги населенню; 
– удосконалити діяльність аварійно-рятувальних служб, поліції та медиків; 
– віддалено «бачити» ситуацію на місці екстреної події; 
– оперативно залучати доступні ресурси; 
– забезпечувати інформацією урядові та регіональні кризові центри в режимі реального часу.

Що зміниться

Єдиний номер виклику екстрених служб 112 може запрацювати до кінця року у Києві та Київській області, розповів заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко. Решта регіонів можуть приєднатись до системи протягом наступного року, інформує Центр громадського моніторингу і контролю.
Запровадження єдиного номера 112, за словами заступника міністра, спростить українцям процес виклику одразу кількох екстрених служб. «Людині не потрібно буде у разі якоїсь складної ситуації, де необхідна участь декількох служб, наприклад, і ДСНС, і швидкої допомоги або інших, вживати якихось додаткових заходів і телефонувати у декілька служб. Вона повідомляє оператору ту інформацію, яку може надати. Оператор автоматично бачить місце розташування абонента, формує картку події, заповнює згідно з новою методикою вже чіткий план реагування, залучає оперативно-диспетчерські підрозділи, які обслуговують це місце. І це автоматично опрацьовується, підрозділи здійснюють реагування за готовим чітким алгоритмом», – каже Ігор Бондаренко.

Європейський досвід

Створення «Служби 112» входить до переліку зобов’язань України в межах Угоди про асоціацію з ЄС. Безкоштовний номер 112 відомий кожному європейцю. Набравши його, мешканець Європи потрапляє до диспетчерського центру служби екстреної допомоги, яка координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, аварійної газової служби, рятувальних служб. Отже, опинившись у безвихідному становищі, людині не треба визначатись кому телефонувати. Треба лише сповістити про проблему на 112. 
Унікальність номера 112 у тому, що його можна набрати з будь-якого телефонного апарата, без введення PIN-коду та якщо клавіатура заблокована. Під час виклику автоматично визначається місцеперебування абонента, є можливість спілкуватися різними мовами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9022 / 1.55MB / SQL:{query_count}