Підтримаємо в скрутний час

У Львівському міському центрі соціальних служб допомагають дорослим і дітям із соціально вразливих категорій

Різноманітні прикраси, вироби з бісеру, подушечки і букети лаванди, мило ручної роботи, вироби з фетру, спеції – все це та чимало іншого можна було придбати під час крафтового ярмарку, який відбувся в Стрийському парку. Організував його Львівський міський центр соціальних служб (ЛМЦСС) спільно з благодійним фондом «Горіховий дім» задля сприяння розвитку підприємницької діяльності серед жінок, які належать до вразливих категорій населення.

Допомогти кожному, хто в потребі

Організація таких заходів – лиш один із напрямків роботи Львівського міського центру соціальних служб, який є комунальною установою, спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у Львівській МТГ соціальної роботи з вразливими категоріями населення, які потребують підтримки. 
«Ми працюємо з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітьми та особами з інвалідністю, а також їхніми сім’ями, особами, які постраждали від домашнього насильства, дітьми-сиротами та особами з числа дітей-сиріт, прийомними сім’ями і дитбудинками сімейного типу, учасниками АТО та їхніми сім’ями, а нині також із тимчасово переміщеними особами. Надаємо різноманітну допомогу: консультації, супровід всюди, де потрібна правова допомога, підтримка в соціалізації. Вони можуть отримувати допомогу як через центр, так і через наших партнерів. Наше гасло – «Жодна людина не має залишатися наодинці зі своїми проблемами». Особливо тепер. Упродовж першого півріччя 2022 року Центр охопив соціальними послугами близько 800 клієнтів», – розповідає заступниця директора ЛМЦСС Марія Степанова.
Також при Центрі діють групи взаємопідтримки:
– для батьків, які виховують дітей з інвалідністю;
– для жінок, які постраждали від насильства;
– для опікунів.
У цих групах учасники мають можливість поспілкуватися, отримати консультації, підтримати одне одного, обмінятися досвідом, набратися ресурсу на заняттях із психологами. Учасниками таких груп можуть стати клієнтами Центру.

Крафтовий ярмарок

«Ми вперше спробували організувати крафтовий ярмарок, до участі в якому залучили клієнтів нашого Центру, жінок із числа внутрішньо переміщених осіб та з проєкту «Крила», який реалізовує благодійний фонд «Горіховий дім». Цей проєкт має на меті допомогти жінкам, які опинилися в складних життєвих обставинах або ж зазнали насильства, оволодіти певними знаннями, розпочати свою невеличку справу. Отримавши підтримку фонду, жінки розуміють, що треба рухатися вперед, і починають робити щось своє, що приносить і задоволення, і матеріальний прибуток, а головне впевненість у своїх силах. Ми як організатори хотіли допомогти цим жінкам познайомитися, дати можливість поспілкуватися, заявити про себе. Жінки ж мали змогу показати те, що вони можуть і вміють робити, продати свої вироби і отримати невеличкий прибуток», – розповіла «Львівській Пошті» Марія Степанова. 
Отримавши відгуки після цього ярмарку, в Центрі планують надалі проводити такі заходи. Попередньо вирішили, що двічі на рік. Цього року воліють організувати ще один ярмарок, орієнтовно в кінці серпня. 
«Є дуже багато охочих брати в них участь. Будемо розширювати коло учасників, але це будуть люди тільки із соціально вразливих категорій. Щоби зголоситися до участі, потрібно звернутися до нашого Центру, а щоби відвідати його – стежити за анонсами на сторінках соцмереж. Ми зрозуміли, що це важливо, що люди потребують таких заходів, передусім задля спілкування і розвитку. А ще це можливість дати їм відчути, що і вони самі, і те, що вони роблять, потрібне іншим», – веде далі співрозмовниця.

Проєкти для дітей

Також Центр має чимало проєктів для дітей, зокрема від трьох до семи років. Для них тут створили проєкт «Розвиваємось граючись». Його мета – допомогти дітям зберегти психічне здоров’я, створити допоміжні умови, щоби вони могли розвивати своє вміння виражати емоції, комунікативні навички, розкривати творчі здібності.
Інклюзивний гурток «Творча майстерня» покликаний сприяти соціалізації дітей з інвалідністю та допомогти розвивати творчі здібності, дрібну моторику, уяву. Займатися в ньому можуть усі діти з інвалідністю, які є клієнтами Центру.
Гурток діє в усіх районах міста. З початком повномасштабного вторгнення відбулися зміни в його роботі, але він працює далі, бо діти потребують таких занять. 
Проєкт «Профілактика» – це тренінгові заняття для дітей шкільного віку з метою соціальної адаптації дітей та сімей, які потрапили або мають ризик потрапити в складні життєві обставини.
Уже з 28 червня в Центрі розпочнуться «Іо-канікули» для дітей віком від восьми до 15 років, які опинилися в скрутних життєвих обставинах і є клієнтами Центру або з числа внутрішньо переміщених осіб.
«Щодня з вівторка по п’ятницю по обіді, з 14 до 16 години, відбуватимуться різноманітні заходи. Кожен день буде приурочений окремій темі. З дітьми працюватимуть наші психологи, фахівці з профілактики, які проводитимуть різноманітні заняття, організують перегляд фільмів, а відтак їх обговорення, майстер-класи, екодень з екскурсією в Натуралістичний центр. Намагаємося залучити не тільки наших фахівців, а й партнерів та волонтерів. Маємо вже розроблену програму на місяць, чим займатимуться діти. Але щоби не втомлювати їх, бо це все ж таки літні канікули, зустрічі триватимуть дві години», – пояснює Марія Степанова.

Дитячі радощі в час війни

ЛМЦСС став менеджером проєкту «Діти країни: розваги для відваги», ініційованого директором Дому Франка Богданом Тихолозом. Мета проєкту – допомогти дітям у час війни відчути звичайні дитячі радощі.
«Це дуже великий проєкт. Фахівці з соціальної роботи, художники, актори, письменники, музейники, бібліотекарі, дитячі психологи, волонтери – всі небайдужі об’єднуються для того, щоби працювати з дітьми в різних напрямках. До нього залучені і наші львівські діти, і діти з числа внутрішньо переміщених осіб. Проєкт діє більш ніж три місяці. За цей час проведені понад 310 заходів, якими охоплені понад 3600 дітей. До роботи долучилися 190 волонтерів і вісім партнерів. Були і закриті локації, де ми проводили заходи для внутрішньо переміщених осіб в місцях їхнього проживання, і відкриті – бібліотеки, музеї тощо. Цей проєкт діє. Маємо графік на певний період, тепер організовуємо заходи, переважно на відкритих локаціях, куди можуть приходити всі охочі. Тому стежте за анонсами на сторінці проєкту», – наголошує співрозмовниця.

#червеньчелендж

Із 1 червня Львівський міський центр соціальних служб запустив #червеньчелендж для дітей віком від 10 до 18 років, щоби розвивати культуру волонтерства серед них і показати, що будь-хто може робити корисні справи для нашого міста та його жителів. 
«Серед нас дуже багато дітей і підлітків, які займаються волонтерством та роблять багато різних добрих справ. Ми хотіли, аби вони поділилися тим, що роблять, відзнявши невеличке відео, яке представило б їхню діяльність», – каже заступниця директора Центру.
Умови челенджу: дитина самостійно обирає той вид волонтерства, який їй до вподоби, як і його частоту і тривалість. Упродовж місяця потрібно робити сторіз або дописи на сторінці та викладати в соціальних мережах з гештегом #червеньчелендж і тегом сторінок ЛМЦСС: (https://www.facebook.com/SocialServiceLviv  https://www.instagram.com/social.service.lviv/)
«Челендж триватиме до 30 червня, тому ще є нагода розповісти про добрі справи, які ви робите. А волонтерити можна і по його завершенні. 1 липня переможці отримають призи», – запевнила Марія Степанова.

Львівський міський центр соціальних служб проводить роботу з такими категоріями населення:

– сім’ї та особи у складних життєвих обставинах;
– діти та особи з інвалідністю та їхні сім’ї;
– особи, які постраждали від домашнього насильства;
– діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, особи з числа дітей-сиріт;
– прийомні (опікунські) сім’ї та ДБСТ (дитячі будинки сімейного типу);
– учасники АТО/ООС та їхні сім’ї:
– внутрішньо переміщені особи.
Для того, щоби стати клієнтом Центру, особам, які належать до вищевказаних категорій і постійно проживають у Львівській МТГ або зареєстровані в ній як внутрішньо переміщені особи, потрібно звернутися у відділ соціальної роботи за місцем проживання. Відтак фахівець проконсультує, який саме пакет документів потрібно подати.
Львівський міський центр соціальних служб
Львів, вул. Театральна, 10 (2 поверх), тел.: 254-61-28; 254-61-30.
E-mail: lmcss_usz@ukr.net
Відділ соціальної роботи Залізничного району
Львів, вул. Виговського, 34, каб. 11, 425, 428, тел.: 254-68-30; 254-68-33; 254-68-34.
Відділ соціальної роботи Личаківсько-Галицького району
Львів, вул. К. Левицького, 67, каб. 403, тел. 254-62-61; 254-62-62.
Відділ соціальної роботи Сихівського району
Львів, просп. Червоної Калини, 66, каб. 601, 604, 605, тел.: 254-64-55: 254-64-56.
Відділ соціальної роботи Франківського району
Львів, вул. Генерала Чупринки, 85, каб. 200А, 201, 216, 217, 218, тел.: 237-13-36; 237-38-69.
Відділ соціальної роботи Шевченківського району
Львів, вул. Липинського, 11, каб. 406, 409, 410, 418, тел.: 297-56-88; 297-56-89.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8258 / 1.63MB / SQL:{query_count}