Наш внесок в економіку краю

У Львівському вищому професійному училищі технологій та сервісу молодь опановує актуальні професії

Нині головним завданням українців є Перемога у війні з рашистським агресором та відбудова нашої країни. Нас неможливо подолати! Ворог боїться не лише Збройних Сил України, а й міці, мужності, єдності нашого народу. 
Сьогодні українська професійна освіта тримає стрій і надає молоді можливість здобути робітничі професії, потрібні суспільству, особливо у наш час, коли війна змінила життя українців. Багато людей покинули свої домівки та переїхали в більш безпечні міста, зокрема у Львів. Населення нашого міста збільшилося, а отже, зросла потреба у фахівцях, які надають життєво необхідні послуги.
Значну роль у підготовці кваліфікованих кадрів відіграє Львівське вище професійне училище технологій та сервісу

Сторінки історії

Училище має більш ніж 75-річну славетну історію. Заклад освіти заснували 10 червня 1946 року. У повоєнні часи країні були вкрай необхідні кваліфіковані кадри для розвитку легкої промисловості. Для їхньої підготовки відкрили профтехшколу. Перші 125 учнів навчалися за такими спеціальностями: кравець чоловічого та дитячого верхнього одягу, кравець легкого жіночого одягу, взуттєвик індивідуального пошиття взуття.
Спочатку організувати освітній процес було складно. Заклад не мав власного приміщення, оснащеної матеріально-технічної бази, кваліфікованих викладачів. Педагогічний колектив копіткою і самовідданою працею здолав усі труднощі та пройшов шляхом послідовного розвитку.
Нині Львівське вище професійне училище технологій та сервісу є сучасним закладом професійної (професійно-технічної) освіти нашого краю, у якому здійснюють підготовку кваліфікованих робітників для швейної промисловості та сфери гостинності.
«Цей рік для закладу освіти – ювілейний. За 75 років успішної освітньої діяльності училище має чимало здобутків. Ми навчаємо молодь перспективних професій, завжди потрібних суспільству: кравець, закрійник, кухар, кондитер, офіціант, бармен, агент з організації туризму, адміністратор. Наших випускників цінують роботодавці за високий рівень професійної підготовки, соціальної свідомості та патріотичного виховання», – зазначила виконувачка обов’язків директора училища Оксана Чайковська. 
Коротко розповімо, як юнаки та дівчата опановують фах в училищі.

Швейні технології

У Львівському вищому професійному училищі технологій та сервісу молодь опановує актуальну професію – кравець, закрійник. На неї є завжди попит на ринку праці. А у нинішній ситуації для фахівців швейної галузі роботи побільшало.
В училищі здобувачі освіти набувають навичок створення індивідуального стилю, конструювання та моделювання одягу, виконання усіх технологічних швейних операцій. Навчання здійснюють кваліфіковані педагоги на сучасному обладнанні. 
В училищі з грудня 2020 року діє Навчально-практичний центр інноваційних швейних технологій. У ньому обладнали швейну та розкрійну майстерні. Встановили сучасне потужне швейне устаткування провідних європейських виробників.
Розкрійну майстерню обладнали автоматизованою системою проєктування моделей одягу САПР, плотером для видруку лекал та іншим розкрійним устаткуванням.
Важливою складовою стала диджиталізація освітнього процесу. Для практичної підготовки учнів встановили мультимедійне обладнання Cam Touch. За допомогою системи будь-яка поверхня стає інтерактивною. Це прекрасна альтернатива інтерактивним дошкам. 
Відкриття Навчально-практичного центру інноваційних швейних технологій наповнило професійну освіту новим змістом і сучасними можливостями професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки учнів, а також навчання дорослих людей на короткотермінових курсах. Здобувачі освіти в училищі опановують новітні технології. Отже, вони адаптовані до роботи в реальних умовах швейних виробництв. В училищі разом зі соціальними партнерами провідною швейною компанією ROLADA, швейними підприємствами «Силует», «Львівський Маяк» впровадили дуальну систему освіти, за якою учні проходять практичну підготовку безпосередньо на виробництвах і водночас отримують заробітну плату.
Учні училища розвивають свої здібності та креативний потенціал у Театрі моди. Після закінчення навчання кравцям присвоюють найвищий п’ятий кваліфікаційний розряд, який має вагу на ринку праці.
Свідченням високої якості освітнього процесу стало проведення 29 листопада минулого року на базі училища І відбіркового етапу престижного Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine серед учнів ЗП(ПТ)О Львівської області за компетенцією «Технології моди». У ньому почесне друге місце посіла учениця Львівського ВПУ технологій та сервісу Ліна Євстратова (майстер виробничого навчання Ольга Плахтина).
Училище пишається своїми учнями та випускниками, серед яких багато успішних фахівців. Зокрема, Олег Садницький, Назар Хицяк, Юрій Цибуляк стали відомими модельєрами. 
У Навчально-практичному центрі інноваційних швейних технологій виконують багато замовлень. Зокрема, шиють костюми для танцювальних колективів, спецодяг для учнів закладів професійної освіти. Завдяки виробничій діяльності Центру є можливість інвестувати у розвиток училища.
Нині додалася важлива соціальна складова освітньої діяльності. У Львівському вищому професійному училищі технологій та сервісу на базі Навчально-практичного центру інноваційних швейних технологій внутрішньо переміщені особи, які через війну покинули свої домівки та переїхали у Львів, опановують часткову кваліфікацію за професією кравець.
Після завершення навчання вони отримують сертифікат, тож зможуть влаштуватися працювати на швейних підприємствах Львова.

Кулінарна майстерність

Популярними серед молоді є професії кулінарної сфери. У Львівському вищому професійному училищі технологій та сервісу молодь опановує перспективні професії харчової галузі та ресторанного сервісу.
Зокрема, випускники 9 і 11 класів навчаються на кухарів і кондитерів. Вони опановують сучасні теоретичні знання, вміють смачно готувати та естетично оформляти страви, випічку, десерти. Учні училища проходять виробничу практику у відомих ресторанах, кафе. Завдяки якісній теоретичній та практичній підготовці після закінчення навчання випускникам присвоюють найвищий п’ятий кваліфікаційний розряд. Роботодавці охоче запрошують їх працювати у свої заклади харчування. 
Майстерно обслуговувати клієнтів, готувати різноманітні напої, ексклюзивні коктейлі можна навчитися, опанувавши після закінчення середньої школи професію офіціанта, бармена. 
Професії сфери гостинності гарантують творчу роботу та гідний заробіток.

Туристичні маршрути

Українці охоче мандрують, пізнають свій край та інші країни. Допомагають їм у цьому агенти з організації туризму. У Львівському вищому професійному училищі технологій та сервісу майбутніх фахівців туристичної сфери навчають отримувати та використовувати інформацію, розробляти маршрути індивідуальних та групових подорожей, складати віртуальні презентації екскурсій.
Адміністратори завжди потрібні у туристичному, готельному, ресторанному бізнесі. В процесі професійної підготовки з цієї професії в училищі учнів навчають вирішувати всі організаційні питання. 
Місто Лева завжди було туристичною столицею України. А у нинішній ситуації до Львова переїхало багато людей через війну. Вони знайомляться з нашим краєм, його історією та традиціями. Тож для фахівців туристичної сфери є робота.

У кожного свій фронт

Фронт сьогодні – не лише на передовій військових дій, а й у кожному місті, кожній оселі та освітньому закладі. Педагоги та учні Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу шиють аптечки для військових, долучаються коштами для придбання техніки та інших потреб української армії, опікуються пораненими у шпиталях, ведуть активну волонтерську діяльність. 
Освітяни ЛВПУТС прийняли до свого гуртожитку родини, що переїхали у Львів, рятуючись від війни. Разом посадили Сад Перемоги.
Професійна освіта є вагомою частиною Перемоги.
Ми обов’язково переможемо та відбудуємо Україну!
Ірина Бабенко
реклама


ДНЗ «Львівське вище професійне училище технологій та сервісу» запрошує випускників 9 та 11 класів на навчання!

Адреса:
79008, м. Львів;
вул. М. Кривоноса, 18;
тел.: (032) 276-58-00; 276-58-03;
тел./факс: (032) 260-11-94;
e-mail: wz32@ukr.net;
сайт: lvivproflicej.com.ua

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8096 / 1.62MB / SQL:{query_count}