Знайдіть собі друга

Кого і на яких умовах можна взяти у «Домівці врятованих тварин», що у Львові на вулиці Олекси Довбуша, 24

Близько три з половиною тисячі тварин від початку повномасштабного вторгнення отримали необхідну допомогу в притулку «Домівка врятованих тварин», що у Львові на вул. Олекси Довбуша, 24. Це дуже різні тварини – від собак і котів до хом’ячків і піщанок. Близько 700 із них уже прийняли в свої домівки львів’яни, майже дві тисячі знайшли новий дім за межами України – в Німеччині, Латвії, Литві та інших країнах Європи. 
«Бувало, що на тварин, які перебували в нас, уже чекали нові господарі за кордоном. У Європі нині стало популярно брати тварину з війни, і ми з цього користаємо, хоча це звучить не дуже добре, бо нам важливо, аби тварини, які стільки пережили, знайшли люблячу сім’ю, яка про них потурбується. Люди охоче беруть тварин, що постраждали в той чи той спосіб від війни. Практично всі наші тварини, на жаль, мають такий досвід, бо вже на початку вторгнення ми визначили пріоритет: не беремо домашніх тварин із тих місць, де немає бойових дій. Брали тільки тих, які побували в гарячих точках, бо їм насамперед потрібна була допомога», – розповів «Львівській Пошті» керівник «Домівки врятованих тварин» Орест Залипський. 

Зараз у притулку перебуває близько пів сотні собак, які шукають нових господарів, і стільки ж котів і кошенят.
Серед інших на таку ж особливу родину, як він сам, дуже чекає собака Сірий, якого співрозмовник привіз із Харкова. Там Сірий попав під обстріл, і йому розірвало лапу. В Харкові собаці допомогли, проте лапу врятувати не вдалося. Без лапи, з кривим зубом, смішний, але дуже позитивний собака шукає родину, яка про нього піклуватиметься.

«Тварин ми віддаємо лише як друзів, як домашніх улюбленців. Тому, звісно, не всім вдається узяти в нас собаку, бо ми дуже критично ставимося до тих людей, які хочуть вибрати собі чотирилапого друга. Ці тварини, на жаль, пережили пекло, на власній шкурі відчули війну, тому мають бути забезпечені всім необхідним, передусім добрим ставленням і доглядом. Тому про жодні ланцюги не може бути мови. У нас є договір, який ми підписуємо з новими господарями, і вимагаємо звіту про те, як живуть тварини в нових умовах. Наші дівчата постійно телефонують до власників, розпитують про життя тварин, чи ходили з ними до ветеринара, просять надіслати фото, де і як вони живуть. Тож нам важливо не просто віддати тварину, щоби позбутися її, а знайти для неї справді новий дім і добрих друзів, які її любитимуть, дбатимуть про неї», – запевняє керівник притулку.

Зараз у «Домівці» є дуже багато різноманітних гризунів, бо з Харкова сюди евакуювався цілий розплідник. Це кролики, морські свинки, пацюки, дегу, піщанки, чи не всі гризуни, яких тримають удома. 
«Їх сотні, і ми закликаємо всіх, хто має відповідні умови тримання, а головне бажання знайти нового друга, нового члена сім’ї, розібрати цих тваринок, бо в межах притулку утримувати таку кількість гризунів майже неможливо, дуже важко. П’ять-шість тваринок в одній клітці – це, звісно, забагато. Робимо для них усе, що можемо, але краще, аби їх забрали додому і вже там доглядали. – Якщо не маєте досвіду, навчимо!» – наголошує співрозмовник.
Зі свійських тварин тут прийняли кіз із Городянки, цапа Бориса з Гостомеля, відомого на весь інтернет. Вони й далі житимуть у притулку, бо люди не погоджуються тримати таких тварин удома: згідно з договором, це постійне проживання і догляд до їхньої природної смерті. 

«Останнім часом прийняли кілька лисиць і лисеняток, бо зараз сезон. Щодня приймаємо поранених птахів. Тобто наша робота триває. Допомагаємо всім диким тваринам, які постраждали від людей чи якихось природних явищ, птахам, які випадають із гнізд», – пояснює керівник притулку.
У «Домівку» можна прийти подивитися на тварин із дітьми, дізнатися їхні історії. «Ми не зоопарк, у кожної тварини своя історія, на жаль, часто драматична. Тож запрошую на екскурсії. У нас є кому розповісти про цих тварин. Ми не просто так тримаємо їх у вольєрах, усі дикі тварини, які в нас є, вже не можуть повернутися у природу», – каже Орест Залипський.
Можна прийти і допомогти фізично. Тут завжди раді допомозі волонтерів, які приходять вигуляти собак, почистити вольєри, допомагають з іншою повсякденною роботою. «Допомогти можна і коштами, оскільки зараз ми будуємо ще один притулок. Тут дуже мало місця, тож багатьом тваринам неможливо забезпечити належні умови», – веде далі він

Щоб узяти тварину, потрібно прийти з документами (паспорт, водійські права) і мати фото умов утримання (для малих гризунів – простора клітка, обладнана всім необхідним), пройти співбесіду й укласти договір.
Докладніша інформація про тварин, які прибувають у притулок, та чим можна допомогти за тел: 096 520 12 49 (Орест Залипський).
Адреса притулку: м. Львів вул. Довбуша, 24
Працює щодня з 10.00 до 19.00.
Реквізити для грошової допомоги:
БО БФ «Домівка врятованих тварин»
ЄДРПОУ: 44086841, IBAN: UA773052990000026006031017177.
АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
Картка ключ: 5169 3305 2375 2514
Картка Приватбанку: 4149 6293 8110 7192 Орест Залипський
PayPal domivka_@ukr.net
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8240 / 1.58MB / SQL:{query_count}