Зміцнити тіло й дух

На Львівщині триває проєкт «Спортивні канікули». Діти мають нагоду не тільки ближче познайомитись із різними видами спорту, а й обрати заняття для себе

Літо – час канікул і відпочинку. Звісно, через вторгнення росії цьогорічні канікули будуть не такими, як зазвичай: менше поїздок, мандрів, таборів. Однак діти й під час війни залишаються дітьми, потребують спілкування, активностей, нагод позмагатися, можливо, навіть більше, аніж у мирний час. Адже це нагода відволіктися від тривожних думок. До того ж за час карантину діти таки засиділися вдома, «залипли» в ґаджетах, тож нині важливо їх трохи «розрухати», запропонувавши можливості проявити себе, розвинути свої якості, зміцнити тіло й дух.

«Спортивні канікули»

Із цією метою управління молоді та спорту Львівської ОВА нещодавно запустило новий проєкт «Спортивні канікули». Впродовж літа у громадах Львівщини відбуватимуться промоційні заходи, щоб діти мали нагоду ближче познайомитися з різними видами спорту, правилами безпечного активного відпочинку та чесної гри, а також заохотити їх долучатися до секцій у спортивних школах в новому навчальному році.
Амбасадорами проєкту, які безпосередньо братимуть участь у заходах, стануть талановиті спортсмени – чемпіони України, Європи та світу. Партнерами і співорганізаторами заходів проєкту є обласні спортивні федерації, дитячо-юнацькі спортивні школи, спортивні клуби, міські ради громад та патрульна поліція області. 
«Львівщина – відносно спокійний регіон, тож близько двох тижнів тому ми запустили новий проєкт «Спортивні канікули». Цей проєкт, з одного боку, промоція спорту та фізичної культури загалом, а з другого – спосіб заохотити дітей до систематичних занять у спортивних школах та клубах, набір до яких невдовзі розпочнеться. Розуміємо, адже дуже часто стикаємося з тим, що не тільки останнім часом, коли два роки був карантин, а й раніше діти, які не займаються в спортивних школах чи клубах, мають дуже мізерне уявлення про користь фізичних занять, про важливість бути здоровим та активним. Отже, говорити з дітьми є про що. І вони справді виявляють велике зацікавлення. Тож інколи зустрічі, заплановані на годину-півтори, тривають значно довше. На відкритих тренуваннях діти мають нагоду познайомитися з тренерами, а також побачити талановитих спортсменів, які виросли в їхніх громадах, і зрозуміти, що вони також можуть стати чемпіонами України чи призерами міжнародних змагань», – розповідає керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як.
Він також зазначив, що проєкт задуманий передусім для дітей, які не займалися, не були задіяні до фізичної активності, щоб вони мали змогу спробувати себе в різних видах спорту – від армрестлінгу до шахів, від футболу до більярду. І не тільки спробувати, а й отримати інформацію про те, де, коли і як можна регулярно займатися тим чи тим видом спорту, який припав до душі. На кожному заході будуть не тільки флаєри, буклети – тренери, готові поспілкуватися й розповісти більше. 
«Промоція та залучення до подальших занять є одним із ключових завдань, які ставимо перед собою. Для нас важливо не просто провести захід, а щоб він мав максимальну додану вартість. Щоби дитина, яка прийшла, не тільки зацікавилася, а й знайшла можливість займатися цим видом спорту. На кожному заході працює кілька тренерів. Є ті, що безпосередньо проводять тренування з дітьми, а є ті, що дають інформацію», – каже посадовець. 
Пілотний захід проєкту відбувся 21 травня у Жовкві. Тоді його учасниками стали близько пів сотні осіб. Для дітей спільно з патрульною поліцією провели квест-гру про правила безпечного пересування на велосипедах та відкрите тренування. Амбасадором заходу став майстер спорту України міжнародного класу, багаторазовий призер чемпіонатів України, переможець Кубку Націй Андрій Ганзін.
«Такі заходи – не лише про спорт, а радше про фізичну активність, навіть про цілісний розвиток дітей. Регулярна рухова активність, заняття спортом, збалансоване й різноманітне харчування, повноцінний сон, загартовування є основною передумовою формування здорового зв’язку між трьома системами: нервовою, ендокринною та імунною, а баланс всередині цієї системи, натомість, позитивно впливає на зниження рівня стресу, інтелектуальний розвиток, сприяє зміцненню імунітету, покращує обмін речовин. Тож залучення дитини до регулярних занять покращить і психоемоційний стан, і результати навчання, і здоров’я загалом», – наголошує співрозмовник. 
Водночас за час карантину та дистанційного навчання чимало дітей вже звикли діяти окремо, покладатися переважно на себе, а змагатися хіба що в комп’ютерних іграх. Долучившись до світу спорту, дитина матиме змогу відчути, що таке робота в команді, і це безперечно стане їй у пригоді в майбутньому. Спорт – це ще й плекання світогляду переможців, уміння йти до мети, виховувати в собі наполегливість і вміння визначати мету.
Участь у заходах «Спортивних канікул» безкоштовна, не потрібно й завчасу реєструватися – достатньо прийти на зазначений час у вказану локацію!
«Абсолютно вільний доступ для всіх. Кожен охочий може прийти, подивитися, послухати, спробувати себе в тому чи тому виді спорту, запитати про те, що цікавить. Ми обрали саме такий формат, щоб він був максимально доступний для великої різнорідної групи дітей, молоді, а також батьків. Мотивуємо брати участь у наших заходах батьків і матерів, бо для дочки чи для сина немає кращого прикладу, аніж вони. Тому звертаємося й до дорослих, щоби вони приходили, отримували мінімальні навики і були першими тренерами, першими педагогами для своїх дітей. Лише за їхньої участі можна сформувати в дитини здорове ставлення до свого організму», – вважає Роман Хім’як.

Спортивні школи працюватимуть улітку

«Цього літа навряд чи багато дітей зможуть поїхати до моря, тому працюємо спільно з департаментом освіти та службою у справах дітей щодо організації локацій для їхнього відпочинку тут. Використовуємо бази, які будували в попередні роки. Усі вони позначені на онлайн-карті на нашому сайті. Невдовзі оприлюднимо, де, коли і на яких умовах діти зможуть відпочити й оздоровитися», – запевняє Роман Хім’як. 
Наразі спортивні школи працюють у звичному режимі. Ще на початку широкомасштабних воєнних дій доступ до занять у спортивних школах Львівщини отримали діти з сімей, які приїхали з інших регіонів. 
«У попередні роки спортивні школи, як і всі інші, йшли влітку на канікули. Цього року ми не підемо повністю на канікули, а матимемо змішану форму. Тренерсько-викладацький склад працюватиме вахтовим методом. Сьогодні кожен має робити максимум на своїй ділянці відповідальності, і бачимо, що за нинішніх обставин є така потреба, щоб діти мали змогу займатися. Спортивні споруди, які не задіяні силовими структурами, до яких є вільний доступ, працюють зараз і працюватимуть улітку. Мовиться про те, що на них було достатньо фахівців, які могли б організувати роботу на належному рівні. Тому не будемо відпускати всіх на відпочинок», – каже співрозмовник.

Ініціатива за громадами

Також Роман Хім’як зазначив, що управління хоч і не має важелів прямого впливу на об’єднані територіальні громади, проте веде з ними тісну комунікацію, надає їм алгоритми, як працювати з різними контингентами, зокрема з дітьми. У багатьох громадах активно реалізовують хороші проєкти щодо залучення дітей до спорту та фізичних активностей. Зокрема, Самбірська ОТГ має добрий проєкт у співпраці з ЮНІСЕФ: працює з великою кількістю дітей, залучає до занять із футболу, волейболу. 
«Кожна громада має можливість організувати і дати дітям змогу займатися спортом. Звісно, велике значення має розуміння важливості цих занять керівником громади. В багатьох громадах регулярно відбуваються заходи – не просто показові, а такі, що мають на меті залучити якнайбільше учасників. У попередні роки на території області ми збудували близько 300 ігрових майданчиків. Це направду дуже багато, один із кращих показників в Україні. Тож маємо досить добру спортивну інфраструктуру і мусимо її ефективно використовувати, можливо, вдвічі-втричі ефективніше, аніж раніше. У деяких регіонах України такої можливості нема: чимало об’єктів зруйновані або пошкоджені, тривають бойові дії. І хто, як не діти, молодь, їхнє здоров’я і розвиток, має бути в пріоритеті», – підсумовує Роман Хім’як.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8399 / 1.62MB / SQL:{query_count}