Тут усе можна спробувати

У Львові відкрили інтерактивний Музей науки та інновацій, щоб його відвідати, достатньо зареєструватися

У Львові на вулиці Січових Стрільців, 7 відкрили Музей науки та інновацій, який налічує близько 100 інтерактивних експонатів. Експозицію музею також доповнили експонати з музею Малої академії наук України у Києві та Музею цікавої науки в Одесі. Чимало нового про світ науки та її застосування тут довідаються не тільки діти, а й дорослі.
З огляду на те, що Мала академія наук тимчасово зупинила відвідування інтерактивного простору в Києві через воєнні дії, до Львова тимчасово «перебралися» такі експонати: магнітний міст, стіл із головоломками, дзеркальне письмо, хрестики-нулики у 3D, гра «Зав’яжи шнурок», «Єдине обличчя на двох», «Прозорий комп’ютер», «Стілець із цвяхами», квадратні колеса, магнітна рідка речовина, настінні оптичні ілюзії. Зі слів команди Tech Startup School, яка займалася облаштуванням музею, частина експонатів з Києва попередньо мала бути передана в Маріуполь, але до завершення бойових дій тимчасово буде представлена у Львові.
Крім того, Tech Startup School підготував частину власної експозиції: колиску Ньютона, міст да Вінчі, інтерактивну пісочницю, інтерактивну підлогу, що в комплекті налічує 100 ігор, торс людини, експозиції архітектурних об’єктів культурної спадщини Львова, виготовлених з фанери.
«Ми довго думали, чи доречно зараз відкривати цей музей, але зрозуміли, що наука й освіта завжди актуальні. Освіта – це та сила, яка допомагає нам перемагати у всьому, особливо в тій ситуації, у якій зараз перебуває наша країна. Щиро дякую кожному, хто долучився до цієї ініціативи. Ми й надалі доповнюватимемо експозицію музею, розвиватимемо його, бо розуміємо, наскільки це цінно», – каже Назар Подольчак, директор Tech Startup School.
На відвідувачів чекають зони фізики, оптики і дзеркал, математики, людини, великих винаходів, інновацій, випробування власних сил. У новому науковому просторі присутній той самий принцип взаємодії, що й у Музеї науки на ВДНГ: тут заборонено НЕ торкатися експонатів!

Команда музею підготувала інтерактивні освітні програми

Наукове шоу «Хімія сніданку»
Які фізичні, хімічні та біологічні процеси відбуваються з нами вранці, коли ми вмиваємося і снідаємо? А сам сніданок – який він із наукової точки зору? Під час шоу дослідимо надзвичайні властивості звичайного курячого яйця. Так, так, того самого, яке щоранку перетворюється на яєчню або омлет.
Для кого: дорослих і маленьких відвідувачів.
Науковий оркестр «Бум-бум труби»
Як утворюється звук? Від чого залежить його висота? Ми не лише дізнаємося відповіді на ці запитання за допомоги дослідів, а ще й станемо одним цілим. На оркестр маленьких і великих науковців чекають досліди з ритмом і темпом. А ще ми обовʼязково зіграємо відомі мелодії – головне, щоб усі разом.
Для кого: родин із дітьми від 6 років.
Воркшоп «Наука звуку»
На юних дослідників чекає неабиякий резонанс! Ми, звісно ж, про звук! 
Як збільшити гучність старовинного приладу, чому змінюється тональність, що таке мембрана, точно розберемося на занятті. А ще відчуємо власний голос, тільки тс-с-с-с – дорослим не розкажемо.
Для кого: дітей 7 – 13 років.
Воркшоп «А що, так можна було?»
Досліди з найнесподіванішими результатами ми зібрали в одне заняття. Чому? А най би всіх заскочило! Експериментуватимемо з тиском, механічним рухом, маятником, відтворимо звук дощу. На додачу маємо головоломку для найкмітливіших.
Для кого: родин із дітьми від 5 років.
Воркшоп «Можливості мого тіла»
Який орган відповідає за відчуття балансу, де у нас центр тяжіння, яке око домінує, як навчитися робити дві справи одночасно? Ми не просто розкажемо, ні. Звісно, будуть експерименти, в ході яких відкриємо суперздібності кожного та кожної.
Для кого: родин із дітьми від 9 років.
Заняття «Аліса в Задзеркаллі»
Чи можна потрапити в казку? Однозначно так. Пропонуємо здійснити захопливу подорож Задзеркаллям. Разом розберемося, чи може рідина примагнічуватися, як раніше створювали мультфільми, чи завжди ми бачимо реальний стан речей.
Для кого: дітей 5 – 8 років.
Майстер-клас із біотехнології «Виділення ДНК з зерна пшениці»
Пшениця – одна з основних зернових культур, що використовується в продовольстві та як корм для тварин. Ключовим моментом, який прискорює отримання нових сортів пшениці, є пошук генів стійкості. Під час цього майстер-класу учасники зможуть більше дізнатися про структуру ДНК та самостійно виділити її.
Для кого: дітей 10 – 14 років.
Читання «Давай книгодрузячитися!»
Чи легко написати книжку? Як перетворити звичайну історію на захопливі пригоди? І де ж цього навчитися? Про ці та інші секретики письменницької майстерності розповідатимуть творці сучасної дитячої літератури. І читатимуть свої книжки, звісно ж. Готуйтеся, що після наших зустрічей із письменниками та письменницями книжки полюблять усі. Доведено наукою.
Для кого: дітей 10 – 14 років.

Заздалегідь сформовані групи відвідувачів прийматимуть безоплатно під час трьох часових люфтів об 11.00, 13.00 та 15.00 з вівторка до неділі.
Понеділок – вихідний.
Візит до музею безкоштовний, однак задля безпеки на час воєнного стану відвідати простір можна лише в попередньо заброньований часовий проміжок, зробити це можна тут.
До речі, для тих, що не мають наразі змоги відвідати музей, на сторінках Музею науки Малої академії наук України публікують добірки дослідів з підручними матеріалами, які можна запросто провести вдома.
фото: пресслужба Львівської міської ради (Роман Балук)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0031 / 1.58MB / SQL:{query_count}