Професійна освіта – це круто!

У Львові 22 грудня відкрили інноваційний освітній простір

ДНЗ «Львівське вище професійне училище побутового обслуговування» здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців швейної галузі.
Для навчання майбутніх закрійників, кравців у 2017 році в ньому облаштували Навчально-практичний центр інноваційного кравецтва.
Наприкінці цього року він набув нової потужності завдяки модернізації за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти».

Потенціал інноваційного кравецького центру

У центрі встановили нове сучасне обладнання та комп’ютерну техніку вартістю 1 млн 671 тис. грн, з них: 1 млн 50 тис. грн – бюджетне фінансування та 620 тис. грн – кошти спеціального та благодійного фондів.
Нині у складі НПЦ є сім майстерень, кабінет конструювання та моделювання одягу, розкрійний цех. Під час модернізації їх обладнали новітнім устаткуванням, зокрема встановили інноваційну техніку для машинного вишивання, обладнання для обробки країв виробів та рукавів, петельну машину, прес для дублювання деталей виробів, нові оверлоки, універсальні безшумні швейні машини для з’єднання деталей.
Гордістю училища стала диджиталізація освітнього процесу. У новоствореній лабораторії конструювання та моделювання одягу є інтерактивна сенсорна панель INTBOARD з двома операційними системами Android та Windows. Також встановили систему автоматизованого проєктування та конструювання моделей. Інноваційні комплексні рішення, дотикова реакція дозволяють оптимізувати процес навчання учнів моделювання одягу та створення лекал на плотері.
Практичну підготовку учнів у кравецькій майстерні також осучаснили. Завдяки встановленню багатофункціональної інтерактивної дошки значно розширилися можливості групової роботи та дистанційного навчання.
Навчально-практичний центр інноваційного кравецтва є серцем училища, важливою складовою освітньої діяльності. У ньому майбутніх кравців, закрійників навчають працювати за сучасними технологіями швейного виробництва. 
«Ми постійно оновлюємо матеріально-технічну базу училища. Це дає можливість додатково заробити кошти для подальшого розвитку, вдосконалення освітнього процесу і покращення умов проживання наших учнів. У час пандемії центр став для багатьох базою для проходження виробничої практики. Він також відіграє важливу роль у профорієнтації школярів. Зараз у закладі за професіями «Кравець», «Закрійник» навчаються майже дві сотні учнів. Варто зазначити, що впродовж чотирьох років на 15% збільшилась кількість абітурієнтів, які прагнуть опанувати швейні професії в нашому училищі», – розповіла директорка Львівського ВПУ побутового обслуговування Леся Максимів. Вона також зауважила, що навчально-практичні центри надзвичайно потрібні, бо вони підвищують рівень професійної підготовки учнів та створюють можливість надання послуг малим підприємствам, установам, ресторанам, готелям і жителям Львова. Виробнича діяльність Навчально-практичного центру інноваційного кравецтва дає змогу інвестувати у розвиток усіх професій в училищі.
«Коли передові технології впроваджують в освітній процес, молодь отримує якісну професійну освіту, а це дає їй можливість реалізуватись як фахівцям та забезпечити собі гідне майбутнє. Модернізація навчально-практичного центру, а отже, освітнього процесу, – спільні зусилля Міністерства освіти і науки України, Львівської обласної державної адміністрації та професійного закладу. Це приклад ефективної співпраці заради майбутнього молоді. Підтримуватимемо професійну освіту надалі», – наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Високі результати

Учні та майстри виробничого навчання училища неодноразово підтверджували високий рівень професійної підготовки та виборювали призові місця на регіональних, всеукраїнських і міжнародних фахових конкурсах.
Рік, що минає, для училища був дуже успішним. Він потішив перемогами у найпрестижніших конкурсах. 
Варто згадати декілька. У листопаді 2021 року на базі Львівського вищого професійного училища побутового обслуговування відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 2021–2022 років з компетенції «Перукарське мистецтво». У ньому перемогла учениця училища Олена Томків (майстер виробничого навчання Тетяна Терлецька). 
Блискучу перемогу здобула другокурсниця Олеся Охрімець під керівництвом майстра виробничого навчання Ольги Байди у I етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine за компетенцією «Технології моди». 
«Колектив закладу професійної освіти не зупиняється на досягнутому, крокує в ногу з часом, постійно нарощує потенціал», – підкреслила начальниця відділу професійної освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олена Грицак.
Ідейним натхненником та модератором усіх прогресивних змін в училищі є директорка ЛВПУПО Леся Максимів, яка очолює його з 2009 року. Як зазначив директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Володимир Бобко, під її керівництвом училище зміцнилося та розквітнуло. Кількість учнів подвоїлася (від 400 до 800 здобувачів освіти).
Натхненна праця та досягнення директорки і працівників училища заслужили відзнаки Львівської обласної державної адміністрації, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, Львівської міської ради.
«Це сучасне та прогресивне училище, у якому не лише новітнє обладнання та освітні програми, а й ефективне керівництво та злагоджена робота усього колективу», – влучно описала професійний заклад заступниця голови постійної депутатської комісії Львівської обласної ради з питань освіти, науки та інновацій Парасковія Дворянин. Вона також додала, що за його випускників будуть боротися відомі бренди швейної індустрії. 
Якщо ви мрієте опанувати творчі професії, які забезпечать успішне життя, вступайте до ДНЗ «Львівське вище професійне училище побутового обслуговування»!
Адреса:
м. Львів; вул. Б. Хмельницького, 50-а;
тел.: (032) 252-11-20.
м. Львів; вул. Й. Сліпого, 33;
тел.: (032) 275-25-20.
Ірина Бабкіна
реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8210 / 1.6MB / SQL:{query_count}