«Тарілка» добра

У Львові у продовольчому банку, що на вул. Кульпарківська, 158, потребуючі можуть отримати продукти. Завдяки «Тарілці» 600-700 осіб щомісяця одержують допомогу

Наприкінці листопада 2019 року громадська організація «Тарілка» отримала від міста приміщення для втілення своєї ідеї – створення першого в Україні продовольчого банку, де потребуючі можуть безоплатно отримати продукти, термін споживання яких закінчується, або ж ті, що з певних причин втратили товарний вигляд, тому покупці їх обминають. У світі це працює і дає змогу підтримувати людей у потребі та водночас зменшувати кількість відходів. 
Звичайно, згадане приміщення потребувало значного ремонту і пристосування до потреб банку їжі. Тож спершу «Тарілка» працювала через партнерські благодійні організації. А вже з 9 серпня вона приймає відвідувачів у своєму приміщенні на вул. Кульпарківська, 158. 
Як розповів «Львівській Пошті» керівник проєкту Іван Павліш, щодня 25 людей отримують тут продуктові набори. Працює «Тарілка» шість днів на тиждень, тож загалом 600-700 осіб щомісяця одержують завдяки їй допомогу. 
«Наразі вже маємо понад 1600 зареєстрованих відвідувачів. Щодня додатково звертаються 20-30 осіб. Окрім того, є багато звернень від людей, які вже зареєстровані та очікують повідомлення, коли їм можна відвідати продовольчий банк. Зараз ми не маємо змоги збільшувати кількість відвідувачів, тому є багато роботи в кол-центрі», – розповідає керівник проєкту. 
Працює продовольчий банк на волонтерських засадах. Єдиний, хто отримує тут зарплатню, це водій, який забирає продукти з магазинів та від виробників. Нині партнерами «Тарілки» є торговельні мережі «Ашан», «Близенько», «Рукавичка», виробники «Радимо», «Галіція», «Ярич», «Нестле», «Зерновита», «Культ хліба», а також чимало підприємців міста. Існують попередні домовленості з новими партнерами.
Усі магазини-партнери, які передають продукти харчування, підключені до загального чату, де адміністратор або директор магазину повідомляє, що вони готові віддати їжу. Відтак для водія визначають маршрут, і о 17.00-18.00 всі продукти вже є у продовольчому банку. Волонтери їх оглядають і формують пакунки. Якщо трапляється зіпсутий продукт через пошкоджене упаковання або термін споживання минув, його викидають, тобто відправляють на переробку органічних відходів, бо це ще й екологічний проєкт.
До речі, у планах активістів відремонтувати підвальну частину виділених приміщень, де можна було б зробити склад, а також організувати невеличке соціальне підприємство з переробки відходів – органічних або пластику, яких чимало, і в такий спосіб поповнювати свій бюджет. 

Зазвичай у наборі від «Тарілки» є хлібобулочні вироби, молочні (кефір, ряжанка, сир), а також м’ясна продукція, печиво, солодощі, інколи сік. Овочі та фрукти тут викладають на умовний прилавок, щоби відвідувачі могли вибрати їх самі.
Для отримання продуктового набору необхідно обов’язково пройти реєстрацію, для цього знадобиться паспорт, посвідчення пільгової категорії населення та номер телефону, за яким волонтери зможуть контактувати з людиною. Отримати продуктовий набір можна у визначений день та час, про що наперед повідомить волонтер. За їхніми даними, 70% осіб, які отримують тут продукти, – пенсіонери.
Волонтерити в «Тарілці» можуть особи, яким ввели дві дози вакцини проти ковіду. «Спершу виникали певні труднощі. Тепер ситуація стабілізувалася. Вже маємо постійного адміністратора приміщення. Ним стала одна багатодітна мати. Вирішили питання з водіями і внутрішніми волонтерами. Один день на тиждень нам допомагають студенти УКУ та Української академії лідерства. Тобто є стабільна волонтерська база, але якби хто хотів долучитися, будемо раді!» – наголошує Іван Павліш. 
До кінця листопада в «Тарілці» кипітиме робота. Ця громадська організація бере участь у «Щедрому забігу», який в межах «Щедрого вівторка» (дня популяризації благодійності) організовує платформа KIND Challenge разом із Zagoriy Foundation. Мета «Щедрого забігу» – розвивати бігову благодійну культуру.
Як стати його учасником: зареєструватися на kindchallenge.net, обрати «Тарілку», сплатити внесок (від 500 до 1000 грн), отримати QR-код із аудіосупроводом до обраної дистанції та 27 або 28 листопада вирушити в будь-якому напрямку! Доступні дистанції: коротка (2-3 км), середня (5-6 км), довга (10-12 км).
«Наша «Тарілка» стала одним із фондів, які за результатами забігу отримуватимуть кошти. Сподіваємося, нам вдасться одержати певну суму на пальне та інші поточні витрати», – каже співрозмовник.
Адреса ГО «Тарілка»: вул. Кульпарківська, 158 (вхід з вул. Вітряна).
Тел. для попередньої реєстрації відвідувачів: +380 67 00 64 720.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0043 / 1.57MB / SQL:{query_count}