Аби мандрівку не зіпсувати

Виїзд дитини за кордон: коли не потрібно питати дозволу

У бабусі чи на морі, в Україні чи за кордоном – літній відпочинок дитини залежить від батьків. Вони вирішують, як краще організувати дозвілля малечі. Але якщо мама й тато розлученні та складно знаходять спільну мову, то саме плани про подорож дитини за межі країни можуть опинитися під загрозою.
Річ у тім, що одному з батьків, з ким проживає дитина, для перетину з нею кордону необхідний офіційний дозвіл другого з батьків. Водночас є обставини, за яких згода не потрібна. Як інформує пресслужба Міністерства юстиції України, подібний виняток діє, коли метою поїздки є лікування, навчання, участь дитини у заходах, спрямованих на її всебічний розвиток, оздоровлення, відпочинок.
У такому разі необхідно лише проінформувати рекомендованим листом другого з батьків про державу перебування дитини, мету, тривалість поїздки та пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про підтвердження місця проживання дитини.
Водночас варто пам’ятати, що за порушення термінів перебування дитини за кордоном передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 гривень та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.
Також виїхати за кордон без дозволу другого з батьків можна, якщо він накопичив аліментну заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці (та 3 місяці для дитини, яка тяжко хворіє або має інвалідність). У такому разі достатньо отримати в органах державної виконавчої служби довідку про наявність боргу з боку іншого з батьків та пред’явити її прикордонникам.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7814 / 1.53MB / SQL:{query_count}