Принц і Сулейман, Мадонна та Жасмін

Як українці дітей називають – найпопулярніші та рідковживані імена

Міністерство юстиції України підбило підсумки за перше півріччя 2021 року та назвало найпопулярніші та рідкісні імена, якими українці називали своїх новонароджених дітей. Серед найпопулярніших для дівчаток: Анна, Софія, Марія, Вікторія, Дар’я, Вероніка, Поліна; для хлопчиків: Артем, Олександр, Максим, Богдан, Назар, Дмитро. Про це інформує Міністерство юстиції України. 
А ось серед рідкісних імен першого півріччя 2021 року такі: для хлопчиків – Ахілес, Ізмаїл, Принц, Одисей, Тамерлан, Осман, Соломон, Еней, Царь, Мойсей, Рожден, Варфоломій, Куонг Кионг, Сулейман, Ксенофонт, Златослав. 
Для дівчаток: Октавія, Феліція, Меліса, Божена, Весняна, Камільєна, Кассандра, Мальвіна, Санта, Квітослава, Сапфіра, Тіша, Юнона, Афіна, Есмеральда, Мадонна, Жасмін, Іскра, Златослава, Квітка, Імпєрія, Росінка, Флорентіна, Герда, Мелодісон, Іллінка, Аврора.

Пропустили термін для державної реєстрації дитини: що робити

Законодавством встановлений термін для державної реєстрації народження дитини – один місяць. Проте іноді трапляється, що батьки за цей час не встигають зареєструвати малюка. Що потрібно зробити?
У разі пропуску терміну без поважних причин батьків притягнуть до адміністративної відповідальності – штраф від 17 до 51 грн. Протокол про порушення складають працівники відділів ДРАЦС.
Однак трапляються непередбачувані ситуації, коли з поважних причин батьки не можуть вчасно подати документи. Що може вважатись поважною причиною пропуску терміну? Наприклад, батьки перебувають у віддаленій місцевості, де немає органів ДРАЦС. У такому разі зареєструвати малюка вони зможуть протягом місяця з дня повернення, інформує Міністерство юстиції України.
Державну реєстрацію проводять за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них за їхньою заявою. А в разі хвороби, смерті батьків або інших причин неможливості зареєструвати народження – за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого працівника закладу охорони здоров’я, у якому народилася або наразі перебуває дитина.
Необхідні документи:
– медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу;
– паспорти або паспортні документи, що підтверджують особи батьків;
– документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява батька та матері, заява батька про визнання батьківства).
Зареєструвати народження дитини, яка досягла одного року і більше до досягнення нею 16 років можна за місцем її проживання на загальних підставах. Окрім інших документів, обов'язково необхідно подати медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та довідку з місця її проживання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8782 / 1.55MB / SQL:{query_count}