Професійна освіта. Шлях здолає той, хто натхненно працює

Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу – новий тип закладу професійної (професійно-технічної) освіти

Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу – освітній заклад сталого розвитку, основною візією якого є формування інноваційного, конкурентоспроможного фахівця готельно-туристичної та ресторанної сфер на українському та міжнародному ринках. Коледж розпочав освітню діяльність ще в далекому 1954 році. Він має славну історію, знаних й успішних випускників, талановитих педагогів – викладачів та майстрів виробничого навчання. Освітній заклад динамічно розвивається та є одним із кращих професійних закладів України, навчатись у якому цікаво і престижно.
Коледж очолює директорка нової формації Ганна Балущак – талановитий організатор, людина виняткової працездатності та прогресивних поглядів, вимоглива та відповідальна керівниця. Уся її трудова біографія тісно пов’язана з рідним закладом освіти, адже розпочинала Ганна Федорівна як майстер виробничого навчання, згодом працювала старшим майстром, заступницею директора з навчально-виробничої роботи, а у 2003-ому стала директоркою коледжу. Ганна Балущак організовує колектив для створення потужної навчальної та матеріально-технічної бази, надихає на нові звершення. Вона працює для розвитку всієї системи професійної освіти України як членкиня Ради з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до указу президента України (№211/2021 від 27.05 2021 року).

Інноваційний освітній потенціал коледжу

«Успіх сучасного випускника й молодого кваліфікованого робітника визначається здатністю гнучко реагувати на соціальні, професійні, виробничі умови, які постійно змінюються, адже динаміка соціально-економічного розвитку країни викликає потребу у фахівцях, які вміють аналізувати, ухвалювати й реалізовувати нестандартні рішення в ситуації ринкової конкуренції, тобто у працівниках, які володіють професійною мобільністю, – акцентує Ганна Балущак. – Саме такі компетенції ми розвиваємо в наших учнях, виховуємо їх ініціативними, підприємливими, готовими швидко оновлювати свої знання, бути креативними й впевненими у собі».
Для підготовки кваліфікованих фахівців готельно-ресторанного сервісу та туристичної сфери коледж має потужну матеріально-технічну базу. Навчальні ресторани, кухарська й кондитерська лабораторії, навчальний готель і хостел, учнівське туристичне бюро, спортивний та тренажерний зали, спортивно-оздоровчий комплекс Step up!, бібліотека, конференц-зали, учнівські гуртожитки обладнані новітньою професійною й комп’ютерною технікою.
Наприкінці минулого року на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу відкрили новий освітній простір. У його складі є Навчально-практичний центр інноваційних ресторанних технологій та Навчально-практичний центр готельного комплексу «Діамант». Креативний професійний майданчик об’єднує практичні зони: демонстраційну лабораторію з амфітеатром для проведення майстер-класів, навчально-практичних демонстрацій, експериментально-технологічних робіт; лабораторії для кондитерів, кухарів, лабораторію «Професійна кухня», а також лабораторії для барменів, бариста, сомельє та офіціантів. На базі центрів здійснюють первинну професійну підготовку здобувачів освіти, перепідготовку незайнятого населення, підвищення кваліфікації працівників галузі, підготовку організаторів виробництва ресторанної сфери за новітніми технологіями з застосуванням сучасної сировини, обладнання та інвентарю.
Відкриття новітніх навчально-практичних центрів надало можливість розширити програму співпраці з роботодавцями сфери послуг через проведення спільних професійних заходів, презентацій професій, майстер-класів із залученням кращих фахівців ресторанних та готельно-туристичних комплексів: Grand Hotel Lviv, Park. Art of Rest, Open, «Ресторація Бачевських», Мережа концептуальних ресторанів !FEST, «Писанка», «Тісто», «Супутник», «Пулюй», «Кекс бар Львів», туристична агенція «Поїхали з нами!» та інших.
Руслан Сорочинський, шеф-кухар ресторану Park. Art of Rest, який неодноразово проводив майстер-класи та презентації страв для учнів коледжу, написав про Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу на своїй інстаграм-сторінці (ruslan_sorochynskyy): «Це місце сили, де зароджуються особистості, які готові творити і надихати інших! Радий бути наставником молодого покоління, бо за ними майбутнє!».
На базі Навчально-практичного центру інноваційних ресторанних технологій у коледжі планують створити професійні школи шеф-кухарів, сомельє, барменів та бариста, а також проводити місцеві, регіональні та міжнародні фахові заходи – конкурси, конференції, майстер-класи, тренінги, зустрічі.
Зокрема, коледж обрали для проведення Національної конференції «Освіта можливостей: нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні» та обласного конкурсу фахової майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії «Кондитер».

Європейська освіта – європейський сервіс

За рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, результатами анкетування й самооцінки Львівський професійний коледж номінований у Центр передового досвіду й увійшов до міжнародної мережі центрів професійної досконалості ETF Network for Excellence (European Training Foundation). Участь у мережі передбачає міжнародне визнання результатів навчання. На основі Центру будуть формуватися стратегії розвитку та зосереджуватися міжнародні практики й інноваційний досвід.
Заклад освіти – асоційований член від України AEHT European Association of Hotel and Tourism Schools (Європейська асоціація готельно-туристичних шкіл), дійсний член Асоціації кулінарів України, учасник та неодноразовий переможець Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності.
З 2009 року для підвищення професійного рівня у коледжі успішно працює програма стажування учнів за кордоном, зокрема у Франції, Польщі, Словаччині, Німеччині, Чехії, Болгарії. Учні здобувають неоціненний практичний досвід вивчення сучасних європейських технологій, сировинної бази, обладнання, засобів малої механізації, новітніх тенденцій в обслуговуванні. Вони знайомляться з культурою та звичаями європейських країн, формують позитивний імідж України та освітнього професійного закладу.
Коледж упроваджує міжнародний освітній та професійний досвід, співпрацює з багатьма навчальними закладами Європи й Канади, міжнародними організаціями, бере активну участь у міжнародних проєктах: українсько-канадському «Навички для працевлаштування», українсько-німецькому від Фонду Рогуша «Успіх можна спланувати», українсько-польському «Українська молодь – на ринку праці», українсько-німецьких проєктах щодо навчання та стажування учнів коледжу на підприємствах та в освітніх закладах федеральної землі Тюрингія за сприяння Торгово-промислової палати м. Ерфурт (IHK Industrie-und Handelskammer Erfurt) та підприємствах ресторанного сервісу федеральної землі Нижня Саксонія (Niedersachsen), зокрема в адміністративному центрі цієї землі м. Ганновері (Hannover).
З метою успішного працевлаштування та стажування учні поглиблено вивчають іноземні мови через організацію факультативів, мовної літньої школи, співпрацю з волонтерами та міжнародними освітніми організаціями Pearson, AIESEC.
Гасло «Європейська освіта – європейський сервіс» успішно втілюють у життя.

Розвиток кар’єри учнів

Для реалізації професійних ініціатив учнів та випускників створили Центр розвитку кар’єри Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу.
Центр надає інформаційну, консалтингову та профорієнтаційну допомогу учням і випускникам коледжу у набутті необхідних вмінь та навичок самопрезентації, позиціонуванні себе на ринку праці, побудові кар’єри.
Коледж тісно співпрацює з відомими ресторанами, готельно-туристичними комплексами України. Учні проходять практику на найкращих підприємствах галузі. Викладачі й майстри виробничого навчання організовують екскурсії на виробництво, проводять уроки й майстер-класи, використовуючи виробничі потужності підприємств.
Коледж підтримує тісні контакти з роботодавцями галузі та випускниками, запрошує їх на мотиваційні зустрічі з першокурсниками, професійні майстер-класи, ярмарки професій, аукціони-виставки кондитерських виробів, де учні презентують свої фахові компетенції. Представники роботодавців є незалежними експертами на конкурсах фахової майстерності. Заклад освіти запрошує найкращих випускників на роботу викладачами та майстрами виробничого навчання.
У ЛПК ГТРС на зразок канадської системи освіти створені консультативні ради за напрямами, членами яких є педагоги закладу й роботодавці. Спільно вони обговорюють усі проблемні питання навчально-виробничого процесу, дають професійні поради й настанови, рекомендації для підвищення ефективності освітніх програм.
Реклама


Запрошуємо на навчання

У Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу навчаються понад 1000 учнів за інтегрованими професіями: «Кухар, кондитер», «Кухар, офіціант», «Офіціант, бармен», «Офіціант, адміністратор (господар) залу», «Агент з організації туризму, адміністратор», «Майстер ресторанного обслуговування», «Майстер готельного обслуговування» та спеціальністю «Харчові технології».
Організація вступної кампанії та робота приймальної комісії є пріоритетними напрямами діяльності, адже це – майбутнє освітнього закладу. Зокрема, проводять випереджаючу профорієнтацію – у коледжі працює літній дитячий табір «Марципан».
У коледжі активно розвивають фейсбук-сторінки, які висвітлюють різні напрями діяльності навчального закладу: 
«Львівський професійний коледж» (https://u.to/7sZJFQ);
«Методичний центр ЛПК ГТРС» (https://u.to/TsZJFQ); 
«Навчальна фірма з надання послуг «Сюрприз» (https://u.to/DcVJFQ);
«Дитячий літній табір «Марципан» (https://u.to/rcNJFQ).
Під час зарахування на навчання враховують побажання абітурієнтів й психологічні особливості кожної професії. З кожним роком географія вступників розширюється – в коледжі навчаються учні з 18 областей України, багато таких, що здобувають другу освіту, зокрема після закінчення вищих освітніх закладів.
За професійною освітою майбутнє, а Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу – новий тип освітнього закладу, своєрідна професійна академія, випускники якої конкурентоспроможні на ринку праці, мають розширений спектр компетенцій, здатні до постійного фахового вдосконалення та з впевненістю дивляться в майбутнє!
Дізнатися про вступ до Львівського професійного коледжу
готельно-туристичного та ресторанного сервісу можна за:
тел.: (099) 033-20-09; e-mail: lvivpk_gtrs@ukr.net; 
офіційний сайт коледжу:
lpcollege.com.ua

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8262 / 1.65MB / SQL:{query_count}