Невідкладно, відповідально, професійно

У травмпунктах Львова цілодобово можна отримати необхідну медичну допомогу. Куди саме краще звернутися, підкаже оператор 103

Ми всі сподіваємося на краще, і хоч часто чуємо з новин про прикрі випадки чи травми, надіємося, що нас це омине, вчимо дітей бути обережними, стараємося самі не втрачати пильності. Проте інколи доводиться миритися з тим, що все передбачити неможливо: виникають ситуації, яких ми зовсім не очікували, до яких ми не готові, як-от невдалі падіння, опіки, порізи, укуси тварин…
«У суботу моя 15-річна донька пішла до друзів, – розповідає львів’янка Марія. – Син господарів випустив із вольєра собаку. Мабуть, тому, що донька боїться собак, тварина напала саме на неї, прокусила палець на руці та щоку. Коли вона зателефонувала мені і розповіла, що сталося, мене аж заціпило: що робити? Куди звертатися по допомогу?.. Спершу кинулася в ОХМАТДИТ, проте там пояснили, що нам потрібно їхати у травмпункт на Миколайчука, бо саме там надають невідкладну допомогу містянам. У травмпункті доньку оглянули, обробили рани, виписали ліки. Зараз лікуємося амбулаторно».
Як розповіла «Львівській Пошті» завідувачка відділення невідкладної допомоги КЛШМД Ірина Мельник, у будь-якій складній ситуації, що виникла внаслідок різкого погіршення стану здоров’я чи травми, коли неясно, що робити і куди звертатися, потрібно телефонувати на номер 103 і докладно розповісти, що сталося, в якому стані людина, котра потребує допомоги. Залежно від складності оператор або скерує відповідну бригаду «швидкої», або порадить, куди звернутися, або ж переключить на чергового лікаря, який проконсультує, що належить зробити.
Лікарка зазначила, що у випадках укусів тварин, навіть здавалося б незначних, обов’язково потрібно невідкладно звернутися до лікаря, адже наслідки можуть бути дуже важкі: тварини можуть переносити сказ, а це дуже небезпечно, тому, можливо, потрібно ввести сироватку проти нього. Окрім цього, потрібно запобігти розвиток інфекції.
Із травмами, у тому числі отриманими внаслідок укусів тварин, цілодобово можна звертатися в усі три травмпункти міста:
Травмпункт №1: Львів, вул. Виговського, 32. 
Травмпункт №2: Львів, вул. Навроцького, 23. 
Травмпункт №3: Львів, вул. Миколайчука, 9.


«У 2019 році наше приймальне відділення і травмпункт були реорганізовані у відділення невідкладної медичної допомоги. Ми використовуємо єдині стандарти надання екстреної меддопомоги, існують клінічні маршрути пацієнтів з діагностованою патологією. Ми надаємо весь спектр невідкладної допомоги, наразі за винятком лише психіатричної (невдовзі зможемо надавати і її, коли запрацює психіатричне відділення) в цілодобовому режимі. За потреби в травмпункт можуть викликати усіх необхідних фахівців-консультантів з наявних у нас відділень, а ми – багатопрофільна лікарня. Також в цілодобовому режимі можна пройти всі необхідні обстеження, тобто є постійний доступ до всіх діагностичних і лікувальних заходів. З метою розведення потоків пацієнтів маємо «червону» – для екстрених випадків, «жовту» – для короткотривалої госпіталізації у випадку діагностично складних випадків і «зелену» зони», – запевняє лікарка.
Усі необхідні обстеження й усі поради лікаря в ургентних випадках є безкоштовними! Однак якщо пацієнт бажає пройти ще якісь обстеження, то може зробити це, звернувшись у реєстратуру планової допомоги і оплативши цю послугу через термінал. Ургентними вважаються випадки різкого погіршення стану здоров’я унаслідок травми чи загострення хвороби або ж її прояви, що становлять невідворотну загрозу для життя.
З огляду на специфіку відділення навантаження нерівномірне: може бути 150-160 звернень на добу, але, для прикладу, у вівторок було 309 пацієнтів, в тому числі 85 звернулися у травмпункт з різними травмами. Багато залежить від пори року: є сезон черешень, коли часто трапляються падіння з дерев, як і в сезон яблук чи грушок, є сезон ремонтів... У свята збільшується кількість пацієнтів. Через надмірне вживання спиртного люди втрачають пильність – і стається нещасний випадок або ж вони стають неадекватними і затівають бійки.
Що стосується опіків (сонячних, термічних, хімічних) – краще їхати відразу у 8-му лікарню, де діє опіковий центр. Саме там вам нададуть найкращу допомогу. В травмпункті відділення невідкладної меддопомоги цієї лікарні, зі слів його завідувача Олега Малетича, можна отримати цілодобово всю іншу допомогу при травмах. Щодоби тут приймають 70-80 пацієнтів. Серед звернень 70-80% становлять пацієнти з травмами м’яких тканин, кісток, опорно-рухового апарату, значну частку становлять пацієнти, в яких «гостює» кліщ, які постраждали від укусів тварин. Минулого тижня було звернення із сонячним опіком, але впродовж літа таких чимало.
«У травмпункті черговий лікар-травматолог проводить огляд, за потреби скеровує на обстеження, а відтак викликає того чи того спеціаліста на консультацію. Пацієнт отримує необхідну допомогу, опісля його скеровують або на стаціонарне лікування, або на амбулаторне під спостереженням сімейного лікаря та суміжного спеціаліста. Окрім травмпункту, відділення цілодобово надає допомогу всім пацієнтам із невідкладними станами без огляду на місце проживання. Вся невідкладна допомога є безкоштовною!» – наголошує Олег Малетич.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7771 / 1.58MB / SQL:{query_count}