Відпустка-2021: куди поїдуть українці

Львів – один з найпопулярніших туристичних напрямків

Більша частина українців (53,1%) планують провести відпустку в Україні та лише кожен десятий – виїхати за кордон. Такими є дані ролінгового дослідження попиту на туристичні продукти різних соціальних та вікових груп населення України, а також настрої туристичної динаміки, які презентувало Міністерство культури та інформаційної політики.
Серед тих, хто планує відпустку в Україні, 44,5% прагнуть відпочивати за межами своєї області, свідчать результати опитування. Найпопулярніший вид відпочинку серед українців – на природі. Там хочуть провести час 36,5% людей. 27,7% віддають перевагу морському відпочинку, 12,3% – у горах. У місті планують відпочивати 7,9% опитуваних.
Чоловіки більше віддають перевагу відпочинку на природі, а жінки – пляжному. Найпопулярніший серед регіонів туристичний напрям в Україні – Одещина, охочих відвідати область – 17,4%. Наступні – Львівська, Київська, Івано-Франківська, Закарпатська, Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська, Черкаська та Харківська області. Серед курортів найпопулярнішим морським є Затока; природним – Асканія-Нова; міським – Києво-Печерська лавра та Львів.

Водночас 42,2% дуже рідко або ніколи не подорожують країною, і це залежить від віку. Серед вікової категорії понад 60 років 40% взагалі не подорожує. Найбільш поширений транспорт під час мандрівок для наших туристів – власне авто (33,1%), стільки ж подорожує автобусами та маршрутками, і лише кожен п’ятий користується послугами залізниці.
«Ми у міністерстві продовжуємо говорити про туристичний потенціал України. Зокрема, про внутрішній туризм. Те, що українці подорожують виключно за кордон і майже завжди віддають йому перевагу – міф. І зібрана статистика це доводить. У нас є з чого обрати: море, гори, історичні місця та на додаток потужна сфера гостинності. Завжди можна спланувати відпочинок за своїми вподобаннями. Подібні дослідження дозволяють більш чітко розуміти поточний стан у галузі. Керуючись припущеннями, неможливо обрати потрібний вектор для розвитку. Завдяки статистиці ми можемо побачити прогалини та сильні сторони галузі. Це основа, яка стане обов’язковою для стратегії з піднесення внутрішнього туризму», – заявив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Тим часом з 1 червня відновлене залізничне пасажирське перевезення з України до Угорщини та Австрії за напрямками Чоп – Загонь та Київ – Відень». Вже в перший день цим напрямком скористався 101 українець. «Ми прогнозуємо, що пасажирський трафік далі буде збільшуватися, особливо тепер, коли стартує туристичний сезон. Багато хто їздить цими потягами, бо це зручно: якщо з Чопа ти виїхав о 15.15, то в Загоні (перший населений пункт в Угорщині) ти будеш гарантовано о 15.25. На кордоні ж в автомобільному пункті пропуску часом треба простояти і три, і п’ять, і вісім годин», – розповіла Укрінформу речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8000 / 1.55MB / SQL:{query_count}