Вступ-2021: що, де, коли?

Які особливості цьогорічної вступної кампанії, що потрібно знати абітурієнтам та куди звертатися у разі виникнення проблем

Майбутні абітурієнти уже вийшли на фінішну пряму: зараз саме час показати свої знання, здобуті у школі. Цього року, як і торік, не обійшлося без стресів – місяці підготовки, дистанційне навчання, побоювання щодо ускладнення епідситуації на період проведення ЗНО…Але все це, можна сказати, в минулому.
21 травня розпочалася основна сесія ЗНО із тестування з хімії, відтак 24 травня відбулося тестування з німецької, французької та іспанської мов, а наступного дня – з англійської.
28 травня майбутні абітурієнти проходили ЗНО з математики. В тестуванні взяло участь 244 839 осіб, що становить 83,9% від загальної кількості зареєстрованих. Водночас на тестування з математики (завдання рівня стандарту) з’явилося 9246 осіб, що становить 11,96% зареєстрованих. Результати тестування оголосять до 22 червня.
У вівторок, 1 червня, відбулося найбільш численне ЗНО з української мови та літератури, на яке зареєструвалися 377 000 учасників. Більшість із них складали тест з української мови та літератури – понад 250 000 осіб. На тестування з української мови зареєструвалися 126 000 майбутніх абітурієнтів. За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з української мови і літератури взяло 222 533 особи, що становить 88,8 % від загальної кількості зареєстрованих, для проходження тестування з української мови з’явилося 68 716 осіб, що становить 54,4 %. На Львівщині у цьому тестуванні взяло участь понад 27 тисяч осіб. Результати його будуть відомі до 25 червня.
Попереду ще кілька випробувань: 4 червня – з історії України, 7 червня – з фізики, 10 червня – з біології, а завершить основну сесію ЗНО тестування з географії, яке відбудеться 15 червня. Усі результати оголосять до 30 червня.
Загалом на Львівщині для участі в ЗНО зареєструвалися 27 212 осіб, для яких працюють 114 пунктів тестування.
Учасники, які з поважних причин не зможуть взяти участь в основній сесії ЗНО, матимуть нагоду спробувати свої сили під час додаткової сесії, яка триватиме з 29 червня по 16 липня. Для цього потрібно впродовж 5 днів після тестування з певного предмета (враховуючи день проведення) подати заяву. Зразок заяви та перелік документів, які необхідно надати, можна знайти на сайті Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Вступ на бакалаврат

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження в електронний кабінет необхідних документів розпочнеться 1 липня 2021 року.
Медичні огляди та інші доконкурсні процедури, якщо це зумовлене установленими законодавством особливими умовами конкурсного відбору за відповідними конкурсними пропозиціями, проводитимуть до 9 липня 2021 року.
Прийом заяв та документів від вступників розпочнеться 14 липня, окрім вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання), військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
Прийом документів закінчується:
о 18.00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів;
о 18.00 23 липня – для осіб, які вступають за результатами ЗНО, іспитів, творчих конкурсів, складених з 1 по 13 липня.
Вступні іспити і творчі конкурси проводитимуть у кілька потоків з 1 по 13 липня включно (для вступників на місця державного та регіонального замовлень за графіком, затвердженим начальним закладом).
Із 14 по 23 липня можуть проводити додаткові сесії іспитів та творчих конкурсів для вступників, які вступають на контракт.
У творчих конкурсах мають право брати участь особи, які здобули повну загальну середню освіту або завершують її здобуття до 10 липня, що підтверджується відповідним документом чи довідкою закладу освіти.
Співбесіди у закладах вищої освіти проводитимуть із 17 до 19 липня 2021 року включно.
Строки прийому заяв та документів для участі у вступних іспитах і творчому конкурсі на місця державного та регіонального замовлень визначає приймальна комісія закладу вищої освіти за умови, що прийом заяв та документів розпочнеться не пізніше 24 червня, триватиме не менш ніж 10 днів і завершиться до початку останнього потоку проведення вступних іспитів або творчих конкурсів. Інформація про строки прийому заяв та документів для участі у вступних іспитах, творчих конкурсах оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу вищої освіти.
Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди та за квотою-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту коштом державного або регіонального бюджету (за державним або регіональним замовленням) здійснюватимуть не пізніше 12.00 20 липня. Зазначені вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 10.00 23 липня, включаючи подання письмової заяви про виключення заяв на інші місця державного замовлення. Зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбудеться не пізніше 15.00 23 липня. Заяви зарахованих осіб на інші місця державного замовлення виключаються впродовж 23 липня.
Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів (у тому числі за квотою-1, квотою-3, квотою-4), надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту коштом державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) здійснюватимуть не пізніше 28 липня.
Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення (подати оригінали документів) до 18.00 2 серпня.
Зарахування вступників на навчання коштом державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) проводитимуть не пізніше 9 серпня.
Зарахування вступників на навчання за рахунок цільових пільгових державних кредитів та коштів фізичних та/або юридичних осіб (контракт) – не пізніше 30 вересня 2021 року.
Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору і зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб визначаються Правилами прийому закладу освіти. При цьому прийом документів розпочнеться не раніше 14 липня, тривалість кожної сесії прийому документів становитиме не більш ніж 30 днів, зарахування проводитимуть не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв та документів, протягом яких триватиме конкурсний відбір, але не пізніше 30 листопада 2021 року.
Для вступу на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на навчання коштом державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) та за рахунок цільових пільгових державних кредитів прийом заяв та документів розпочнеться 14 липня і закінчиться о 18.00 23 липня. Фахові вступні випробування проводитимуть із 24 до 30 липня.

Вступ до магістратури

До 18.00 3 червня триватиме реєстрація вступників, які планують складати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) для вступу до магістратури. ЄФВВ складають вступники на спеціальності 081 «Право» і 293 «Міжнародне право». Зареєструватися можна як особисто в закладі освіти, так і дистанційно.
Вступні випробування проводитимуть у Києві та в усіх обласних центрах України, в місті, яке обирає абітурієнт під час реєстрації. Основна сесія єдиного вступного іспиту відбудеться 30 червня, а єдиного фахового вступного випробування – 2 липня (додаткову сесію проведуть в строки, встановлені Українським центром оцінювання якості освіти).
Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочнеться 1 липня.
Прийом заяв та документів для осіб, які вступають на основі результатів єдиного вступного іспиту та фахового вступного випробування, розпочнеться 15 липня, окрім вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання), військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, і закінчиться о 18.00 23 липня.
Фахові вступні випробування, а також додаткові фахові вступні випробування для осіб, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), і вже складали єдиний вступний іспит, триватимуть з 19 до 30 липня.
Рекомендації для зарахування за державним замовленням будуть надані не пізніше 2 серпня. Подача документів для зарахування на бюджет триватиме до 18.00 7 серпня. Наказ про зарахування за державним замовленням видадуть 12 серпня.
Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, здійснюватимуть не пізніше 19 серпня.
На сайті Міністерства освіти і науки України опубліковані найпоширеніші питання щодо вступної кампанії та відповіді на них. Пропонуємо найцікавіші.

1. Які документи потрібно подати для вступу на бакалаврат?

Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/ (працює під час вступної кампанії). Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:
– адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу в кабінет);
– пароль для входу в кабінет;
– номер, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО, серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
– середній бал додатка до вказаного документа (можна скористатися калькулятором середнього бала на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/).
Під час подання заяви у паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:
– документа, що посвідчує особу;
– військово-облікового документа для військовозобов’язаних (окрім випадків, передбачених законодавством);
– документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
– документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2, квотою-3 чи квотою-4 на основі повної загальної середньої освіти.
До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає такі документи:
– копію документа (одного з документів), що посвідчує особу;
– копію військово-облікового документа (у військовозобов’язаних – військового квитка або тимчасового посвідчення, а в призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць);
– копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
– копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання;
– чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.
Інші копії документів подаються вступником, якщо це викликане особливими умовами вступу на відповідні конкурсні пропозиції, встановлені законодавством, у строки, визначені для прийому документів.

2. Куди звертатися, якщо виникли проблеми з реєстрацією електронного кабінету чи поданням заяв через електронний кабінет?

У такому разі необхідно звернутися в технічну підтримку ЄДЕБО, ДП «Інфоресурс» (сервіс підтримки реєстрації електронних кабінетів і подання електронних заяв) на такі номери телефону:
+38 (044) 290-18-13
+38 (095) 281-13-54
+38 (067) 551-24-74
+38 (093) 342-38-63.

3. Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?

В Умовах прийому 2021 року не передбачене подання для вступу на базі повної загальної середньої освіти медичної довідки. Однак ЗВО у своїх Правилах прийому встановлюють перелік документів (зокрема додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликане особливостями вступу на певну спеціальність або конкурсну пропозицію. Тому необхідність подання довідки варто уточнити у приймальній комісії обраного вишу.

4. Сертифікати ЗНО яких років можна подавати 2021 року для вступу до ЗВО?

2021 року приймають сертифікати ЗНО 2018, 2019, 2020 та 2021 років.

5. Що робити, якщо заклад освіти затримує видачу документа про середню (вищу) освіту?

Потрібно звернутися з відповідною письмовою заявою до закладу освіти, а в разі виникнення проблем – до органу управління або засновника закладу освіти.

6. Чи можна одночасно вступити на навчання за двома різними спеціальностями у два різні ЗВО?

Так, можна навчатися за кількома спеціальностями (напрямами підготовки, спеціалізаціями, освітніми програмами) та формами навчання в одному або різних закладах вищої освіти за умови, що тільки одна з них бюджетна.

7. Скільки можна подати заяв на бюджетну та контрактну форми навчання на основі повної загальної середньої освіти?

Вступники можуть подати до 5 заяв на місця державного та регіонального замовлення у фіксованих (закритих) і відкритих конкурсних пропозиціях на будь-які спеціальності. Максимальна кількість заяв, яку зможе подати вступник на контрактну форму навчання, – 30.

8. Чи обов’язковим є мотиваційний лист у 2021 році?

У 2021 році ЗВО самі у своїх Правилах прийому визначають, чи будуть вони використовувати мотиваційний лист під час вступу. Також зверніть увагу, що результати мотиваційного листа можуть бути нараховані вам тільки за умови оприлюднення результатів його оцінювання на вебсайті ЗВО до початку основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

9. Чи встановлюється цього року мінімальний прохідний бал на якісь спеціальності?

Кожен заклад вищої освіти може у своїх Правилах прийому встановлювати мінімальний прохідний бал на ту чи ту конкурсну пропозицію. Однак для всіх вступників, які вступають для здобуття ступеня бакалавра (магістра на базі ПЗСО), встановлене мінімальне значення конкурсного бала для допуску до конкурсного відбору на бюджетні місця: він має становити не менш ніж 125 балів.
Для всіх вступників на спеціальності 221 «Стоматологія», 222 «Медицина» та 228 «Педіатрія» Умовами прийому 2021 року встановлений мінімальний бал 150 з другого та третього конкурсних предметів (за винятком вступників з конкурсним балом більш ніж 175 балів з першого).
Також для вступників:
на спеціальності галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління», 29 «Міжнародні відносини» на основі повної загальної середньої освіти встановлений мінімальний конкурсний бал 140;
у магістратуру спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» – 130 балів.

10. Хто матиме пільги при вступі?

Інваліди війни та особи з інвалідністю неспроможні відвідувати заклад можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі потрібно подати у паперовому вигляді.
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, можуть вступати до закладів вищої освіти в межах квоти-1, але тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2018 – 2021 років (у будь-яких комбінаціях на свій вибір).
Учасники бойових дій можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2021 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018 – 2020 років (у будь-яких комбінаціях на свій вибір).
Вступники, звільнені з військової служби (зокрема демобілізовані) починаючи з 1 грудня 2020 року включно, можуть вступати до ЗВО за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховують з предметів, із яких вступник не проходив зовнішнє незалежне оцінювання).
А також деякі інші категорії осіб.

11. Що робити, якщо приймальна комісія відмовляє у вступі за пільгами?

Звернутися письмово до приймальної комісії вишу, а в разі виникнення проблеми – до органу управління чи засновника ЗВО.

12. Чи обов’язково виставляти пріоритетність?

Обов’язково – для вступу на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції на основі повної загальної середньої освіти.

13. Чи можна змінити пріоритетність?

Ні, зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена. Можна лише скасувати заяву з пріоритетністю. У такому разі ви зможете знову подати заяву з цією ж пріоритетністю, якщо вона ще не була прийнята приймальною комісією. У разі прийняття заяви приймальною комісією замість скасованої заяви подати нову неможливо.

14. Як подати документи на магістра і які саме?

2021 року заяви про вступ до магістратури подають тільки в електронній формі, окрім таких випадків:
– для реалізації права на вступ за іспитами (у разі відсутності у вступника хоча б одного із сертифікатів ЗНО 2018 – 2021 років), співбесідою;
– для реалізації права на повторне безоплатне здобуття освіти бюджетним коштом;
– за наявності розбіжностей в даних вступника в ЄДЕБО (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство тощо) і у відповідному документі про раніше здобуту освіту та у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання;
– у разі подання іноземного документа про освіту;
– у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства;
– у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
– у разі подання заяви після завершення строків роботи електронних кабінетів;
– у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджене довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти.
Під час подання заяв у паперовій формі вступник також пред’являє оригінали:
– документа (одного з документів), що посвідчує особу;
– військово-облікового документа (у військовозобов’язаних – військового квитка або тимчасового посвідчення, а в призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць);
– документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
– документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти, на участь у конкурсі за іспитами під час вступу для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) замість єдиного вступного іспиту з іноземної мови та/або єдиного фахового вступного випробування.

15. Що робити, якщо виш затримує видачу диплома бакалавра, а термін подачі документів на вступ до магістратури завершується?

У такому разі треба подати довідку про плановий строк завершення навчання та отримання диплома 2021 року. Однак на момент зарахування вступнику потрібно буде подати оригінал диплома.

16. Чи можна вступати за результатами минулорічного тестування ЄВІ чи ЄФВВ?

У 2021 році можна використати результати ЄВІ 2020 та 2021 років, а результати ЄФВВ – тільки 2021 року.

17. Чи будуть додаткові сесії ЗНО для абітурієнтів у магістратуру?

Так, така можливість передбачена за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб для вступників, які:
– зареєструвалися для участі в єдиному вступному іспиті, але бажають повторно скласти єдиний вступний іспит;
– не зареєструвалися для участі в основній сесії єдиного вступного іспиту.
Терміни проведення такої сесії та реєстрації вступників для участі в ній встановлює Міністерство освіти і науки України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7856 / 1.76MB / SQL:{query_count}