Змінено правила перетину кордону

Тепер під час в’їзду в Україну треба або надати довідку про негативний результат ПЛР-тестування, або піти на самоізоляцію – незалежно, з якої країни повертаєшся: «червоної» чи «зеленої»

Кабмін змінив правила перетину кордону для громадян України та іноземців. Незалежно від того, з якої країни – «зеленої» чи «червоної» за рівнем поширення коронавірусу – прибула людина, всі повинні надати довідку про негативний результат ПЛР-тестування, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до моменту прибуття на кордон. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Громадянам України не можуть відмовити у в’їзді в Україну, це право захищене Конституцією. Але відтепер всі українці після перетину кордону мають відправлятися на самоізоляцію або пред’явити документ про негативний результат ПЛР-тестування. Від іноземців вимагається ще й поліс страхування. Якщо якогось з цих документів немає, іноземців не пустять до України. Якщо у громадян України під час перетину кордону немає на руках негативного ПЛР-тесту на Covid-19, вони мають встановити застосунок Вдома, відправитися на самоізоляцію, здати ПЛР-тест в Україні, отримати негативний результат, і тоді адміністратори застосунку Вдома знімуть їх з самоізоляції», – зазначає речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
Не підлягають самоізоляції (якщо немає підстав вважати, що вони контактували з хворими на Covid-19) такі особи: громадяни України, які не досягли 12 років; водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени потягових і локомотивних бригад; громадяни України, які здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2972 / 3.97MB / SQL:{query_count}