Локдаун туризму не завада

Мінекономіки хоче стимулювати подорожі всередині країни

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонує виділити 200 млн грн на туристичні сертифікати, які можна буде використати для подорожей по Україні у 2021-2022 роках для певних категорій населення. Проєкт документа з поправками до Держпрограми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків обмежувальних заходів, пов’язаних із боротьбою з COVID-19, затвердженої постановою від 27 травня 2020 року, міністерство оприлюднило 22 березня на своєму сайті. Імплементувати механізм часткової компенсації за туристичні подорожі пропонується протягом двох періодів: у січні-червні 2021 року та в червні-2021-2022 років.
Як зазначено на сторінці Travel Press Club у Facebook, подібні програми сьогодні успішно працюють у різних країнах світу. Зокрема, у Польщі сертифікати на 500 злотих (близько 130 USD) надаються на кожну дитину в сім’ї, які протягом року родина може використати самостійно для проживання у готелях, пансіонатах або агросадибах. Уряд Польщі на таку програму виділив майже 3,5 млрд злотих. За аналогічною схемою пішли і в Словенії, де на туристичні ваучери для громадян виділили 345 млн EUR. Зокрема, неповнолітні отримували ваучери на 50 EUR, а дорослі - на 200 EUR.
Водночас у деяких профільних туристичних спільнотах відзначають, що подібна ініціатива – потрібна, але поки невідомо, як її реалізують на практиці. За словами Мар’яни Олеськів, очільниці Державного агентства розвитку туризму, необхідно точно визначити верстви населення, на яких буде спрямована програма, скільки людей зможуть взяти у ній участь та яку суму виділятимуть на кожного мандрівника. «Окрім того, треба зрозуміти, як саме здійснюватиметься туристична підтримка: чи це буде якась грошова виплата, чи ваучер на певні послуги, чи універсальна туристична карта, якою можна буде скористатися фактично в будь-якому готелі та закладі. Сподіваємось, що до кінця цього року матимемо певні напрацювання в цьому напрямку і вже в 2022 році запустимо перший пілотний проєкт», – зазначає Мар’яна Олеськів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3932 / 3.97MB / SQL:{query_count}