Унікальна виставка, яку варто відвідати!

У Львові до 31 січня можна переглянути виставку про Івана Павла ІІ. Музей історії релігії присвятив експозицію 100-річчю від дня народження святого

У Львівському музеї історії релігії відбулось відкриття виставки «Він змінював світ». Експозиція присвячена 100-річчю від дня народження святого Івана Павла ІІ. Переглянути виставку можна до 31 січня 2021 року.
Виставка «Він змінював світ» – це спільний проєкт Музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла II» у Вадовицях (Польща), Львівського музею історії релігії, за участі Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні. Експозицію розмістили у двох виставкових залах. Виставляються унікальні світлини, пов’язані з дитинством і юністю Кароля Войтили, з його родиною, які надасть музей у Вадовицях. Це фотографії з мамою, татом, як міністранта в костелі, з прогулянки у міському парку Планти, що у Кракові, інші. Цікаві портрети Івана Павла II, які виконали сучасні художники Польщі, Італії; скульптура Святого Кароля, пам’ятні медалі, монети, марки.

Для експонування Мечислав Мокшицький, архієпископ Митрополит Львівський РКЦ в Україні, надав особисті речі Івана Павла II: сутани (червона, зелена, біла), туфлі, ціпок, орнат, мітру, пояс, білу прогулянкову куртку, інші речі. Привертають увагу велика шкіряна тека з гербом Папи, яка лежала на письмовому столі Івана Павла II і якою він користувався, коли підписував різні документи; справжній костюм швейцарського гвардійця, привезений з Ватикану, спеціально розроблений для охорони понтифіків.
Значна частина виставки присвячена безпосередньо понтифікату, подорожам Папи Івана Павла II, апостольським візитам, екуменічній і проповідницькій діяльності. Представили світлини, які показують важливі моменти з життя Папи: зустрічі із Константинопольським Патріархом, верховним рабином Риму, Андрієм Сахаровим, Фіделем Кастро, матір’ю Алі Агджи, який здійснив замах на життя Папи, кардиналом Любомиром Гузаром, патріархом Йосипом Сліпим, фотографії з молоддю, з відвідин лікарень, інші. Знаковою є фотографія з Літургії в Соборі Святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської Унії 7 липня1996 року.
Окремий розділ виставки присвячений візиту Папи Івана Павла II в Україну 23-27 червня 2001 року. Це – фотографії, зроблені Василем Пилип’юком, а також різноманітні поштівки, довідники, листівки, газети, журнали, прапорці, значки, медалі і монети. Будуть речі з приватних колекцій. Куратор виставки – завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк.
«Ми ніколи не забудемо те духовне піднесення, яке переживали під час візиту Івана Павла ІІ в Україну. Коли він поцілував українську землю, коли відбулася беатифікація мучеників комунізму. Це була неймовірна хвиля непереможної віри та оптимізму. Напевно, це те відчуття, якого нам дуже бракує сьогодні. Переживаємо непростий час – війна з Росією, пандемія коронавірусу. Дуже сильно потребуємо зараз таких слів, якими промовляв до нас Святіший Отець. Таких, що надихають, спонукають до дії, будять в нас віру, додають впевненості іти обраним шляхом. І ось ця виставка – це можливість відчути присутність Святішого між нами. Пережити знову ті миті піднесення і незвичайної радості, – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький. – Хотів би, щоб цю виставку відвідав кожен житель області, щоб сюди приїздили молоді сім’ї з дітьми. Щоб відчули ту неймовірну енергетику, яка додає віри в заступництво Папи, в успішну, щасливу Україну».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7933 / 1.55MB / SQL:{query_count}