Вступ-2020: готуйтеся правильно

Від початку серпня триває реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів. Заяви можна буде подати ближче до кінця літа. Як не проґавити важливі дати і правильно подати документи

В Україні стартувала вступна кампанія до закладів вищої освіти. 1 серпня абітурієнти почали реєструвати свої електронні кабінети, що в подальшому дозволить їм подавати заяви про вступ до закладів вищої освіти. І хоча сервіс створення е-кабінету буде доступний упродовж всього періоду подання заяв (до 22 серпня), буквально за минулі вихідні учасники вступної кампанії вже зареєстрували понад 74 тисячі е-кабінетів: 61 тисячу на бакалаврат і майже 13 тисяч у магістратуру. Головною відмінністю цьогорічної вступної кампанії є те, що абітурієнт може подати для вступу на бюджет до п’яти заяв на різні спеціальності та необмежену кількість на контрактну форму навчання. Заяви прийматимуть із 13 до 22 серпня

Вищі бали – більше шансів на вступ

Хоча Центр оцінювання якості освіти (ЦОЯО) ще розглядає апеляції від абітурієнтів після здачі ЗНО та чекає завершення додаткової сесії, у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) заговорили про найрозумніших випускників шкіл. Станом на сьогодні на Львівщині восьмеро з них набрали по 400 балів із різних предметів, а 55 зуміли написати ЗНО на 200 балів (двоє з них – випускники минулих років). Зі слів директорки ЛРЦОЯО Лариси Середяк, цьогорічні показники дуже непогані.
«Наразі тривають апеляційні розгляди, додаткова сесія, але з приємністю наголошую, що Львівщина має ким пишатися! Приємно також, що географія «двохсотбальників» доволі широка. Це і Львів, Дрогобич, Трускавець, Самбір, Стрий, Червоноград, Турка, і багато дітей із селищ міського типу, сіл», – зазначила вона під час брифінгу.
За твердженням Лариси Середяк, уже зараз всі абітурієнти мають змогу створювати електронні кабінети та готуватися до вступу у виші. Звісно, що вищі бали у вступника, то більше в нього шансів на вступ саме туди, куди він хоче потрапити на навчання.

Важливість електронного кабінету

Уже кілька років поспіль українські вступники мають змогу подавати заяви до вишів онлайн. Зареєструвати кабінет можна на спеціальному сайті для абітурієнтів https://ez.osvitavsim.org.ua. Для цього потрібно заповнити анкету і вказати персональні дані: номер, пін-код та рік отримання сертифіката ЗНО, серію і номер документа про повну загальну середню освіту, середній бал додатка до вказаного документа (для обчислення можна скористатися калькулятором на сайті).
Цього року системою подання заяв у електронній формі можуть скористатися вступники, які мають свідоцтво про здобуття повної загальної освіти або атестат про повну загальну середню освіту, виданий не раніше ніж у 1998 році, та сертифікати ЗНО 2017 – 2020 років (сертифікат ЗНО 2018 – 2020 років з іноземної мови) і бажають вступити на денну або заочну форми навчання за освітніми ступенями молодший бакалавр, бакалавр, магістр (медичне, фармацевтичне та ветеринарне спрямування), фаховий молодший бакалавр.
Також потрібно вказати електронну адресу, придумати і запам’ятати пароль для входу в кабінет. Однак електронний кабінет має бути зареєстрований на активну та не заборонену в Україні електронну пошту!
«Через неуважність абітурієнти часто плутають літери або цифри в адресі скриньки. Тож радимо використовувати для реєстрації пошту, яка точно дозволена в Україні, наприклад ukr.net, i.ua, gmail.com. Зараз система працює без збоїв, але рекомендуємо не відкладати реєстрацію, тому що останнього дня система подачі заяв може працювати на межі своїх можливостей. Робіть усе своєчасно, не панікуйте та будьте уважні», – кажуть у міністерстві.
Покрокову інструкцію реєстрації електронних кабінетів можна знайти на сайті Міносвіти.

Ключові дати і новації

Як зазначив відповідальний секретар приймальної комісії Львівського національного університету ім. І. Франка Юрій Еліяшевський, згідно з календарним планом вступної кампанії, електронну подачу заяв до вишів відкриють 13 серпня і триватиме вона до 22 серпня. 
Як уже мовилося, абітурієнт може подати до п’яти заяв на бюджетні місця з будь-яких спеціальностей і необмежену кількість заяв на контрактну форму навчання. У кожній заяві на бюджетну форму треба вказати пріоритетну спеціальність.
16 серпня о 18.00 закінчується прийом заяв від тих, що вступають на основі співбесіди та іспитів.
22 серпня о 18.00 закінчується прийом заяв від тих, що вступають на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів.
До 27 серпня (18.00) вступник може отримати рекомендацію для зарахування на «бюджет».
Щодо контрактної форми навчання, то документи для зарахування на навчання можна подати до 30 вересня.
Після того, як вступник отримав рекомендацію для зарахування на «бюджет», треба подати оригінали документів для вступу на «бюджет».

На бюджетну форму навчання зможуть вступити 90 тисяч абітурієнтів

Держзамовлення за освітнім ступенем бакалавр у 2020 році становить 84 тисячі 600 місць. Крім того, обсяг держзамовлення за освітнім рівнем магістр (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти становить 6 тисяч 40 місць.
За інформацією Міністерства освіти і науки, цього року державне замовлення на підготовку бакалаврів збільшили на 5,9%.
«У 2020 році зросла кількість випускників 11-их класів на 11% порівняно з 2019 роком, тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшене», – повідомив гендиректор Директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9247 / 1.58MB / SQL:{query_count}