Додаткова допомога для ФОПів та малозабезпечених сімей

Що варто знати про обсяги виплат та процедуру отримання

На час карантину уряд посилив соціальні гарантії для громадян: знизилось податкове навантаження на ФОПів, пом’якшились умови надання субсидій, пенсіонери отримали доплати. А нещодавно Кабмін вирішив надати додаткову допомогу фізичним особам-підприємцям та безробітним, у яких є маленькі діти.

Хто може отримати допомогу?

За інформацією Міністерства соціальної політики, фінансову підтримку від держави можуть отримати фізичні особи-підприємці, а також малозабезпечені сім’ї, які мають дітей до 10 років.
«Люди втрачають засоби для існування. Тому пропонуємо додаткові програми соціальної підтримки для сімей з дітьми у період карантину», – каже очільниця відомства Марина Лазебна.
Претендувати на доплати можуть ФОПи, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку. Водночас у них не повинно бути заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску протягом року.
Щодо соцдопомоги безробітним батькам, то попередньо вони повинні бути офіційно зареєстровані в центрі зайнятості. Зараз це можна зробити онлайн, наприклад, через застосунок Дія. За урядовими підрахунками, допомогу на дітей можуть отримати близько 100 тисяч родин, інформує Центр громадського моніторингу та контролю.
Ця держпідтримка не призначається, якщо сім’ї вже отримують виплати за програмою «Муніципальна няня».

Скільки виплачуватимуть? 

Відповідно до постанови Кабміну, додаткова підтримка надається на кожну дитину до 10 років у розмірі прожиткового мінімуму. Отже, ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років – 2218 гривень.
Водночас середньомісячна допомога для малозабезпеченої сім’ї із неповнолітніми дітьми становить від 2800 до 3020 гривень.
За даними Мінсоцполітики, виплати фінансуватимуться із Фонду боротьби з коронавірусом.

Як оформити допомогу?

Оформити соцдопомогу можна онлайн на сайті Міністерства соціальної політики. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму на порталі e-services.msp.gov.ua за допомогою електронного цифрового підпису. 
«Треба заповнити форму і додати певні документи. За три дні буде оброблена інформація управлінням соціального захисту, і будуть перераховані кошти на картки підприємців», – зазначає Марина Лазебна.
Зокрема, до заяви потрібно додати копії паспорта та ІПН, а також свідоцтва про народження дитини.
Допомога виплачуватиметься у період карантину та впродовж одного місяця після його скасування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8169 / 1.54MB / SQL:{query_count}