Завжди на висоті

23-річний львів’янин Дмитро Дробина – про промисловий альпінізм і власний бренд гамаки «Вдома»

Львів’янин Дмитро Дробина – ексбоєць 93-ої окремої механізованої бригади. Йому 23 роки, він пішов у Збройні сили України щойно йому виповнилося 18-ть. Зараз хлопець працює у сфері промислового альпінізму, займається волонтерством, виготовляє різноманітні гамаки на всі випадки життя та паралельно викладає у Львівському державному університеті фізичної культури на кафедрі спортивного туризму.
Основною діяльністю Дмитра є промисловий альпінізм та арбористика. Ветеран має свою бригаду, а також працює разом із напарником, який володіє компанією із промислового альпінізму. «Так склалося, що більшість людей, які у нього працюють – ветерани АТО», – розповідає Дмитро. Промисловий альпінізм – спеціальна технологія виконання висотних робіт на промислових та інших об’єктах, до робочого місця можна дістатись за допомогою підйому або спуску по мотузці, або з використанням інших альпіністських методів просування і страховки.
Арбористика – комплекс заходів, спрямований на лікування дерев, видалення частин дерев, які постраждали від хвороб або з інших причин. На дерево арборист підіймається за допомогою альпіністського спорядження.
Завдяки техніці промислового альпінізму всі роботи ведуться швидко, якісно і безпечно, розповідає ветеран, водночас не створюють жодних проблем оточенню. Завдяки спеціалізованому спорядженню можна відмовитися від трудомісткого встановлення будівельного риштовання і дорогих механічних пристроїв. Методи промислового альпінізму можна застосовувати там, де доступ до окремих конструкцій та елементів будівель обмежений і немає змоги застосовувати стандартні способи роботи.
«Промисловий альпінізм цікавий своєю специфікою. Зараз конструктори дуже важкі, переважно працюємо у складних умовах, але коли ти це зробив і бачиш результати своєї роботи – отримуєш величезне задоволення. Наприклад, ми побудували мотузковий парк у ведмежому притулку «Домажир» на Львівщині. Вийшло все дуже круто, діти у захваті від нової забавки», – розповідає Дмитро.
У час карантину та кризи кількість приватних замовлень у Дмитра суттєво знизилася, але багато угод на великих промислових об’єктах були укладені завчасно, є екстрені роботи, зокрема чистка та обрізка дерев, тож роботи у ветерана вдосталь.
«Із товаришем, із яким працюємо разом, завдяки проєкту Міжнародної організації з міграції закупили інструменти та спорядження для альпінізму, що було першочергово важливим для робіт на об’єктах», – розповідає Дмитро.
На досягнутому юнак не зупиняється. У планах – перетворити ще одне своє захоплення, а саме туризм, на бізнес. «Не уявляю своє життя без мандрів. Два роки тому кілька моїх друзів хотіли вирішили придбати гамаки для відпочинку на природі. Через те, що коштували вони доволі дорого, вони, закупивши відповідну тканину, пошили декілька гамаків. Зараз я вирішив більше розвинути цей напрямок та створити власний бренд – гамаки «Вдома». Це гамаки сімейного типу для саду, для туристів, які хочуть максимально легке спорядження. Через сезонність товару планую розширити асортимент: додати екоторбинки, багаторазові торбинки для продуктів. Це може бути невеликим, проте стабільним доходом для мене та родини», – зазначає Дмитро.

Проєкт «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей» впроваджується у трьох пілотних областях: Київській, Дніпропетровській та Львівській. Його мета – сприяти уряду України щодо надання допомоги ветеранам конфлікту на сході України та їхнім родинам задля ефективної реінтеграції до цивільного життя, а також активної участі в соціально-економічному розвитку громад. 
Проєкт фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції. 
Виконавчий партнер проєкту – ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL.
Ольга Гординська
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9189 / 1.56MB / SQL:{query_count}