У масках і без гостей

Із початку карантину на Львівщині на рушничок щастя стали близько 400 пар молодят. Ще 60 парам церемонію перенесли

фото: Андрій Гудзь
Багатьом молодим парам, які будували плани на майбутнє, збираючись справити весілля навесні, довелося зробити непростий вибір: одружуватися за новими правилами, коли доведеться цілуватися в масках, надягати обручки на гумові рукавички та не влаштовувати гучного святкування або ж узагалі перенести урочисту подію.
Проте Львів довів, що кохання у нашому місті не знає меж, навіть коронавірус і запроваджений з цього приводу карантин не можуть стати на його шляху!
Як розповіла «Львівській Пошті» керівниця центрального відділу ДРАЦСу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Львові Ірина Олива, з початку карантину у Львівській області шлюб зареєстрували близько 400 закоханих пар. І лише незначна частина молодих людей через карантинні обмеження перенесли дату одруження.
«На період карантину, відповідно до доручень Міністерства юстиції і наказів Західного міжрегіонального управління юстиції, режим прийняття людей був максимально обмежений. Відділи РАЦСів приймали осіб виключно з огляду на реєстрацію дати народження або смерті, а також реєстрацію шлюбу, заяви щодо яких були подані до 13 березня. Із 22 квітня цей перелік дещо розширився, – пояснює Ірина Олива. – З початку запровадження карантину у всій Львівській області були зареєстровані близько 400 шлюбів. А це означає, що коли коханням наповнені серця, навіть карантин не перешкода для щастя. Звісно, є частина, 60 пар, які через обмежувальні карантинні заходи перенесли церемонію реєстрації шлюбу».
Більшість одружень припали на час після Великодня і, звісно, на вихідні. Зокрема, лише за суботу, 2 травня, у Львівському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану, що на вул. І. Франка, 157, на весільний рушничок стали 32 пари. Тиждень перед тим, також у суботу, молодих пар було аж 43!
Звісно, молоді люди, які вирішили одружитися, зі слів Ірини Оливи, строго дотримувалися карантину: прибували на державну реєстрацію шлюбу в масках та рукавичках, кількість запрошених гостей була обмеженою – не більш ніж 10 осіб включно з молодятами, батьками, фотографом та людиною, яка реєструє шлюб. Таких же правил будуть дотримуватися до кінця карантину.
І наостанок керівниця Західного міжрегіонального управління Мін’юсту у Львові радить: якщо молоді люди планують подати заяву про реєстрацію шлюбу, бажано зробити попередній запис по телефону задля уникнення скупчення людей.
Ще один варіант подачі заяви – через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»: https://dracs.minjust.gov.ua/ Користуючись цим порталом, окрім подачі самої заяви, молодята мають можливість вибрати будь-який відділ державної реєстрації актів цивільного стану, переглянути зображення залу врочистих подій, забронювати зручний час для проведення державної реєстрації шлюбу та сплатити держмито. Але це можливо лише за умови, якщо у молодят є електронні цифрові підписи!
«Маючи електронні цифрові підписи, молодята для самого написання заяви можуть і не приходити, адже відразу через вебпортал їм призначать дату і годину реєстрації шлюбу. Якщо ж електронних цифрових підписів у них немає, упродовж трьох робочих днів їм таки доведеться прийти у відділ РАЦСу, щоб написати заяву. Реєстрація шлюбу буде здійснена після місяця з моменту подання заяви», – каже Ірина Олива.
Нагадаємо, що на період карантину послуга «Шлюб за добу» припинена!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8601 / 1.55MB / SQL:{query_count}