«Пакунок маляти»: чи вистачить усім?

«Львівська Пошта» проінспектувала, що всередині українського бебі-боксу вартістю 5 тисяч гривень, чи задоволені львівські матусі його вмістом і чи вчасно ці пакунки видають

Велика картонна коробка, в якій зібрані речі першої потреби для новонародженого: підгузки, одяг, пелюшки, дитяча косметика, матрацик тощо. Тут не знайти ліків, дитячих пляшечок та суміші для годування, проте саму коробку можна використовувати як переносну колиску, а на килимок для розвитку класти немовля.
Саме це і ще багато чого входить у «пакунок маляти», або «бебі-бокс», які безповоротно видають українським сім’ям після народження дитини з вересня 2018 року.
Ціну пакунка озвучили відразу ж – у межах 5 тисяч гривень. Проте після багатьох невдоволень, переважно молодих матерів, публікацій відео і дописів у соцмережах, а також зі слів самих батьків, вміст пакунка з 25 речей суттєво побільшав. Тож тепер тут їх є майже 70-ть. Більшість товарів справді задовольняють потреби малюка.
З моменту видачі «пакунків маляти» мали місце й перебої з постачанням бебі-боксів. Батькам інколи доводилося чекати на них тижнями! Не раз бувало, що діти виростали з речей, які містилися в пакунку… А як же тепер?

Бебі-бокс: пощастило не всім

Свою історію отримання «пакунка малюка» розповіла Оля Сух. Синочка вона народила 15 жовтня 2018 року. Бебі-бокс їй видали лише в листопаді, бо в пологовому тих пакунків на той час не було. До одержання бебі-боксу вони з чоловіком уже встигли купити все необхідне для дитини, та все-таки дуже розчарувалися, що деякі шапочки, бодики і штанята були на синочка вже замалі, як і пачка підгузків-«одиничок».
«У пакунку були як дуже хороші речі, так і не дуже. З хороших – м’якенька ковдра, якісний одяг (навіть той, що замалий), пінка і шампунь для купання. З тих, що не дуже, – вологі серветки, які були майже сухі, і термометр, який був просто несправний: завжди показував одну й ту ж температуру», – пригадує жінка.
Проте, як зазначила Оля Сух, вона все одно позитивно оцінює таку ініціативу від держави. Щоправда, додала, що було б непогано, якби до пакунка додали кілька карток на знижки в магазинах дитячих товарів.
А ось Мар’яна Терендій «пакунком маляти», який отримала нещодавно, цілком задоволена. Донечку Мартусю вона народила 2 січня цього року, і бебі-бокс отримала відразу ж у пологовому наступного дня після народження дитини.
«Працівники особисто принесли мені цей пакунок у палату. Дали для ознайомлення папірці з переліком товарів у пакунку, сказали, що можу його розпакувати, подивитися, чи все є з того, що в переліку. Далі зафіксували, що пакунок повний, непошкоджений, і я розписалася за його отримання», – розповідає молода мама.
Жінка каже, що коли б їй запропонували обирати між грошима чи пакунком, вона без сумніву обрала б друге.
«Знаючи, що мені в пологому дадуть «пакунок маляти», багато чого просто не купувала. Наприклад, не брала фланелевих пелюшок, присипок, іграшок, – веде далі Мар’яна Терендій. – Вміст пакунка мені дуже сподобався, речі якісні та потрібні. Практично кожну річ звідти вже використала. Особливо сподобалися підгузки Huggies. Їх було аж три пачки – одна «одиничка» і дві «двієчки», протиалергенні шампуні та гелі для купання, крем під підгузки, шапочки, бодики, ну і, як я вже казала, пелюшки».
Єдине, чого жінка не використала з отриманого «пакунка маляти», то це комбінезон (він був дещо замалий) і матрац (не було потреби). Саму коробку Мар’яна хоч не за призначенням, та все ж використовує. Зараз жінка складає у неї дитячі речі, зокрема пляшечки, суміші, а згодом, каже, там будуть доньчині іграшки, бо ж коробка тверда, якісна.
Єдине, чим вони користується в даний час, то це дитячим килимком. Кладе на нього маленьку Мартусю, і та з цікавістю розглядає іграшки, підвішені на дузі.

Що в бебі-боксі?

В управлінні соціального захисту Львова кажуть, що «пакунок маляти» – це безповоротна адресна соціальна допомога, яку видають на кожну дитину незалежно від матеріального стану родини. Отримати його можуть мати, батько, родичі, прийомні батьки або патронатний вихователь новонародженої дитини в пологовому будинку. Для отримання пакунка достатньо заповнити бланк заяви в пологовому будинку чи в соціальній службі.
Бебі-бокс не впливає на отримання грошової виплати, а також не враховується при обчисленні сукупного доходу сім’ї для надання інших соціальних виплат!
Справді, відколи стартувала така допомога, вміст «пакунка маляти» переглянули і доповнили. Зокрема, в теперішніх бебі-боксах, на відміну від перших, уже є килимок зі знімними м’якими дугами та підвісними іграшками, гребінець для волосся та вичісування молочних кірок, губка для купання малюка. Не забули й про новоспечених мам: для них поклали прокладки.
Як зазначила заступниця начальника управління, начальниця відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат Леся Дронь, зараз проблем із отриманням «пакунка маляти» у львівських пологових немає. Батьки отримують їх майже відразу після народження дитини – на другий-третій день. Проблеми виникали на початку запуску програми в 2018 році.
«Восени 2018-го справді виникали проблеми з постачанням «пакунків маляти». Зараз ніяких перебоїв з цим не має. Як правило, органи соцзахисту забезпечують пологові будинки такими пакунками завчасу, інколи навіть на два-три місяці наперед. Наприкінці минулого року постачання взагалі було чудове. Траплялося, що пологові відмовлялися їх приймати, бо не мали де складати», – розповіла «Львівській Пошті» посадовець.
А ось головна лікарка пологового будинку №1 Людмила Шекета нам наголосила, що «пакети маляти» їм привозять за потреби.
«Видаємо їх жінці відразу ж після народження дитини, щоб ще у пологовому будинку ним можна було користуватися. Речі в бебі-боксі справді гарні, потрібні. Ще ніхто не відмовлявся їх приймати, – каже вона. – Проблем із постачанням немає. Раніше були, але це аж ніяк не залежало від нас. Тоді цей пакунок родині вже видавав орган соціального захисту».
Справді, у разі, якщо на день виписки новонародженої дитини з пологового будинку пакунок малюка матері не видали, потрібно звернутися в місцевий структурний підрозділ із питань соціального захисту населення. На підставі заяви підрозділ має доставити бебі-бокс за місцем проживання.

Що має входити до «пакунка маляти»

– Підгузки одноразові для новонароджених (різної ваги).
– Серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні.
– Пелюшка ситцева, бавовняна, 80х95 см.
– Пелюшка фланелева, 90х110 см.
– Пелюшка муслінова, 70х70 см.
– Пелюшка багаторазова вологостійка (не менш ніж три шари), 60х80 см.
– Шапочка, бавовняна, розмір 0-3, 3-6 та 6-12 місяців.
– Боді з короткими рукавами, бавовняне, розмір 56, 62, 68 і 74 см.
– Боді з довгими рукавами, бавовняне, розмір 56, 62, 68 і 74 см.
– Штани-повзунки із закритими носочками, бавовняні, розмір 56, 62 см.
– «Чоловічки» з довгими рукавами і штанцями, бавовняні, розмір 56, 62, 68 і 74 см.
– Сорочечка дитяча, бавовняна, розмір 56, 62 см.
– Шкарпетки бавовняні (не менше ніж 80% бавовни), розмір 0-3 та 4-6 місяців.
– Рукавички для немовлят, бавовняні, розмір 0-3 місяці.
– Слинявчик дитячий, бавовняний, розмір 0-3 та 4-6 місяців.
– Термометр для води без ртуті.
– Термометр для тіла електронний з гумовим наконечником, водостійкий.
– Ножиці манікюрні дитячі з тупими наконечниками (безпечні), нержавіюча сталь.
– Гребінець для волосся та вичісування молочних кірок (гіпоалергенний, для чутливої шкіри).
– Прокладки для лактації (не менш ніж 60 шт.).
– Прокладки післяпологові (не менш ніж 10 шт.).
– Жіночі гігієнічні прокладки з крильцями Ultra Night (не менш ніж 12 шт.).
– Ковдра тепла, гіпоалергенний наповнювач, зовнішня тканина – бавовна, розмір 110х140 см.
– Плед-ковдра (100% трикотаж, бавовна), розмір 60х80 см.
– Підковдра, бавовняна, розмір 110х140 см.
– Комбінезон-трансформер із капюшоном демісезонний, унісекс.
– Матрац, розмір 42х70 см, товщина – не менш ніж 3 см, гіпоалергенний наповнювач.
– Рушник махровий із «куточком» для купання, розмір 100х100 см.
– Товари/іграшки розвивальні для стимулювання зорових, слухових, тактильних відчуттів та рухових навичок, без дрібних деталей (пластик із сертифікатом, що дозволяє використання дитячих іграшок).
– М’яка книжка з високою контрастністю зображень.
– Багатофункціональний розвивальний килимок для розвитку емоцій, фізичних та інтелектуальних здібностей дитини від народження, з двома знімними м’якими дугами та підвісними іграшками.
– Крем із вмістом ланоліну (100%).
– Крем для малюка під підгузки без, парабенів, гіпоалергенний, не менш ніж 50 мл.
– Рідке мило-шампунь дитяче з дозатором, від 0 років, гіпоалергенне, без запаху, 500 мл.
– Губка для купання, гіпоалергенна.
– Мило господарське (для прання дитячих речей), гіпоалергенне, не менш ніж 100 г.
– Дитячі гігієнічні ватні палички з обмежувачем.
– Коробка-колиска, розмір 43х70х27 см, із гофрокартону типу «С» (міцна гофра) з повноколірним друком на дні та кришці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8227 / 1.62MB / SQL:{query_count}