“Тарілка”: скоро розпочнеться ремонт!

Хто допомагатиме львівським екоактивістам у реалізації проєкту підтримки потребуючих та коли візьмуться за ремонт приміщення

Упродовж чотирьох місяців львів’янин Ростислав Косюра разом із командою розвиває у нашому місті проєкт “Тарілка”. Ідею соціально-екологічної ініціативи чоловік привіз із Німеччини, де упродовж 23 років жив, працював та набирався досвіду від екоорганізації Die Tafel. Львівські активісти хочуть створити центр допомоги малозабезпеченим людям. Туди привозитимуть невикористану їжу та ту, термін придатності якої спливає. Із цих продуктів готуватимуть смачні страви для людей, які опинилися у скрутному життєвому становищі та просто роздаватимуть безкоштовно невикористані продукти.
Нещодавно команда “Тарілки” провела першу зустріч із волонтерами. На ній зібралось близько 40 прихильників справи Ростислава Косюри. Хлопців та дівчат ознайомили з основними завданнями та викликами “Тарілки”: довести людям, які опинилися у скрутному життєвому становищі, що вони не самі, довести українцям, на прикладі львів’ян, що стати бодай трішечки екологічно свідомішими просто, якщо думати, що кидаєте у смітник, та чи взагалі варто це викидати.
Ростислав Косюра розповів “Львівській Пошті”, як сьогодні просуваються справи “Тарілки”, наскільки активними є волонтери та коли розпочнеться ремонт приміщення, де роздаватимуть їжу потребуючим львів’янам.
21 листопада “Тарілка” отримала своє перше приміщення на вул. Кульпарківська, 158. Та його стан був жахливим. “Там холодно, немає світла, у деяких кімнатах від вологості “зацвіли квіти” на стелях, а головна зала без елементарних умов для видачі їжі”,– розповідали волонтери “Львівській Пошті”.
Фахівці, які оцінювали стан приміщення констатували: для ремонту кімнати знадобиться близько 30 000 грн. Тоді екоактивісти оголосили збір коштів, який триває вже близько місяця.
“Із ремонтом сьогодні усе добре. Нам дуже пощастило! Нещодавно я нарешті отримав оригінал контракту з актом передачі нам приміщення та ключ від майбутньої оселі “Тарілки”! А це означає, що ми можемо стати до роботи, зайнятись ремонтом”,– розповідає Ростислав Косюра.
Як розповідає “Львівській Пошті” співрозмовник, екоактивісти познайомились із представниками молодіжної організації БУР (“Будуємо Україну разом”), яка проводить цікавий проєкт. Перемігши в ньому, можна отримати грант, завдяки якому БУР допоможе з ремонтом приміщення. Мовиться і про працівників, і про матеріали для будівництва.
“Загалом усе для початку ремонту у нас є. Адже ще інша компанія-меценат пожертвувала нам будматеріалів на 6500 гривень. Тому ремонт розпочнеться незабаром. Незабаром – це буквально через день-два. Допомагати з ремонтом нам будуть приблизно 15-20 учасників організації “Будуємо Україну разом”, – зазначає екоактивіст.
Окрім ремонтних робіт, екоактивістам також потрібно буде облаштовувати кімнату для роздачі харчів. Ростислав Косюра каже, що з цим допомагають знайомі та товариші. Зокрема, сьогодні “Тарілка” вже має великий двометровий холодильник та старі шафи, які перероблять на полиці для продуктів. 
“Я тішусь, що підтримка “Тарілки” не згасає з кожним днем, а навіть навпаки. Це дає велику наснагу до роботи. Сподіваюсь, що ремонт не затягнеться надовго, і ми дуже скоро відкриємо перше наше приміщення, де роздаватимемо їжу для потребуючих”, – резюмує Ростислав Косюра.
Дізнатись докладну інформацію
про діяльність соціально-екологічної
ініціативи “Тарілка” можна на її сторінці у
фейсбуці

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7987 / 1.55MB / SQL:{query_count}