Чи є життя після відпочинку?

Поради, як повернутись після тривалих вихідних на навчання чи роботу

Свята практично завершились, тому потрібно знову адаптуватись до робочого чи навчального ритму. Як зробити це найкраще? Від чого залежить успішність виходу з відпочинку без стресу?
Швидкість та успішність адаптації до роботи чи навчання після відпочинку пов’язана з урахуванням трьох аспектів: режиму дня, соціального та емоційного інтелекту.
Ось кілька порад, яких варто дотримуватися, аби повернення до звичного ритму після свят було в радість:
* Не набирайте обертів із перших днів на роботі. Присвятіть час тому, аби увійти в курс справ, та не звинувачуйте себе, якщо не маєте сил працювати. Не залишайтеся на роботі довше, лише якщо вам здається, що мусите відпрацювати більше, бо були у відпустці.
* Згадайте про режим харчування, особливо якщо його сильно порушила святкова “дієта”. Не обов’язково сідати на сувору дієту – збалансований здоровий раціон передбачає різноманіття продуктів. Головний робочий інструмент нашого тіла – це мозок, тому потурбуйтеся про те, аби забезпечити його необхідною енергією. 
* Більше рухайтеся. Активний спосіб життя допоможе зберегти здоров’я і, до того ж, згодом буде легше повернутися до роботи. 
* Унормуйте режим сну. Під час свят він часто порушений, адже ви можете лягати спати і прокидатися пізно. Не варто у перший же робочий день встановлювати будильник на шосту ранку. Робіть це поступово та щодня корегуйте свій режим на пів години.
* Починайте з малого: прибирайте оселю та робоче місце від новорічних прикрас та стишуйте різдвяну музику. 
* Працюйте над хибною установкою “Наповнене життя закінчилось разом із відпусткою, а тепер почнеться рутина”.
* Якщо робота чи навчання пов’язані з роботою за комп’ютером, намагайтеся обходитися без нього вдома або хоча б за три години до сну.
* Якщо відвідуєте мовні курси, танцювальні групи, граєте у футбол, займаєтеся волонтерською діяльністю тощо, повертайтеся до справи. Звичні для вас події допоможуть відновити внутрішні сили та баланс, втрачені під час святкових канікул.
* Заведіть собі ритуали підтримки. Віднайдіть щось своє, що буде вас тонізувати та допоможе розмежувати свята і роботу та окреслити, що почався новий період. Комусь підходить просто зібрати звечора весь одяг на роботу/навчання, прибрати житло, щоби “прогнати” святковий дух, а хтось навпаки може символічно попрощатися зі святами – прибрати з холодильника усі залишки їжі, які залишилися ще зі святкових столів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8024 / 1.54MB / SQL:{query_count}