Декларування доходів: що варто знати

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що з 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих ними у 2019 році. Під час кампанії декларування доходів громадян певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Крім того, податкову декларацію про майновий стан та доходи мають право подати окремі фізичні особи з метою отримання податкової знижки.
Податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати фізичні особи-платники податків у разі, якщо упродовж 2019 року вони отримували:
– доходи не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;
– доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
– іноземні доходи;
– спадщину чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
– в інших випадках, передбачених законодавством.
Граничні терміни подання декларації:
– для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним;
– для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним;
– для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
– для громадян із метою використання права на податкову знижку – до 31 грудня 2020 року (включно).
Заповнити і подати декларацію можна в податковій інспекції за місцем реєстрації. У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.
Також подати декларацію може кожен платник податку через Електронний кабінет платника (cabinet.tax.gov.ua).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8992 / 1.53MB / SQL:{query_count}